Vista chyba jakas kpina

otoz skoro ten dzial nazwano ‘na luzie’ to pozwole podzielis sie z Wami kilkoma spostrzezeniami po kikudniowym uzywaniu visty ultimate.

dorwalem wersje angielska. przygotowalem oddzielny dysk 60 gb z przygotowana 10 gb partycja. po instalacji na w/w okazalo sie ze vista jest glodna (jak wielokrotnie pisano) i ‘zjadla’ ponad 7 giga. zastanowiam sie czy system ktory powiniem byc przeze mnie uzywany do celow biurowo-ksiegowych, czasme film, malo kiedy przyciecie czy retusz obrazka, czy trzeba zuzywac az 7 gb? czy xp mi nie wystarczy? oczywiscie w dobie dyskow 300gb to nie problem ale jakos czuje niedosyt ze najnowsze systemy (podbonie bylo 2000-xp) zajamuja coraz to wiecej miejsca. pytanie czy taki nagly skok z xp (1,5gb do visty 7 gb) to aby czasem nie przesada?. dodam ze uzywam tez opensuse 10,2 mialem wczesniejsze wersje i raczej kazda zajmuje ok 2-3 gb. (w zaleznosci od pakietow). szkoda ze M$ waha sie nad wydaniem sp3 bo raczej nie zamierzam ja na razie zmienic OSa. postanowilem jednak zrobic formata i zainstalowac viste home basic. aby sprawdzic czy moze mniej miejsca zajmie. przeciez ta wersja wlasnie najbardziej mi odpowiada. niestety instalacja tez zajmuje 7 gb. kazda dvd zawiera wszystkie wersje a ta ktora zainstalujesz zalezy oczywiscie od tego ile zaplacisz za kluczyk. zaplacisz za ultimate maz ultimate ale wyprobowac mozna kazda wersje bez klucza a poleceniem pod dosem przedluzyc okrez ‘probny’ nawet o 3 razy czyli az do 120 dni.

pamietam jak pracujac na 2000p mowilem ze nie przejde na xpeka. i rzeczywiscie dopiero po dlugim czasie przesiadlem sie. dlaczego? bo M$ zapomina o tych ktory zaplacicli i dali im zarobic a pachja kase w promoce nowego lepszego czy bezpieczeniejszego? nie wiem.

to tyle moze pozniej cos napisze

Moim zdaniem Viste szkoda instalować na kompie średniej klasy, bo to mija się z celem. Wiadomo jakie ma wymagania. Jeśli miałbym go instalować to tylko na dobrym komputerze który wszystko pociągnie bez problemu (Windows, nowe gry, programy). Ale to jest tylko moje zdanie i może się trochę mylę bo nie próbowałem Visty, ale tez w najbliższym czasie nie zamierzam zmieniać systemu, ale może kiedyś - zobaczymy …

Teraz mam XP Pro i mi w zupełności wystarcza :slight_smile:

Instalując wiste niezależnie jaką wersje wybierzesz zawsze instaluje się wersja ULTIMATE i zajmuje max na dysku więc jeśli instalujesz BASIC to ttak jak byś miał ULTIMATE z połową wyłączonych funkcji, ale jednak one tam są i zajmują miejsce ale są niedostępne dla przeciętnego użytkownika.

Oczywiście dla znających się na rzeczy w BASICU można włączyć wszystkie unkcje ULTIMATE poprzez miany kluczy w rejestrze systemowym.

Ja też na XP bardzo późno się przesiadłem, minęły bodajże 2 lata zanim sie do niego przekonałem. Vista mnie nie przekonuje.

Nic nie poradzisz, ms nie wyda szybko(jeśli w ogóle) sp3 do xp, ponieważ chce aby ludzie przeszli (płacili) na viste.

Rozumiem ktoś kupuje nowego kompa i nie ma xp, to mozna wziąć viste.

I jeszcze sprawa tych chamsko podniesionych wymagań visty, przecież to jest śmiech na sali.

bez obrazy ale *********… Technologia idzie do przodu, każde udogodnienia abyś nie musiał sie męczyć chciałeś umieścić na 2GB? Weź napisz system który chociaż będzie miał kursor i umieść go na 1MB…

Uważaj na słownictwo, Joan

Niewiem czy zauważyłeś, że zawsze kiedy jest coś nowszego, bardziej rozwiniętego to musi więcej zajmować ;/

AZPR , zgadzam się!

Ja także ! Technologia idzie do przodu i musimy się rozwijać a nie pozostawać przy tym samym sprzęcie przez wieki ! Wymagania Visty może są wygórowane, ale postęp technologiczny to wymusza :wink:

Jakby ilość zajmowanego miejsca była jedyną wadą visty to świat IT byłby piękny :mrgreen:

Nie wiem po co przechodzić na odgrzewanego kotleta. XP jest stabilny jak skała [u mnie nie zaliczył zwiechy przez ostatnie 3 lata o\_O, a zajmuję się obróbką video na dużych plikach i w sofcie z sporymi wymaganiami]. Co mi daje VIŚTA ? NIC DOSŁOWNIE NIC oprócz zajmowania ~ 7GB + zamulanie, do grania się nie nadaje kompletnie, do biura tym bardziej bo kto do worda kupuje kompa z 2gb ramu ? VIŚTA to strata kasy. Mam nadzieje, że najważniejszy soft dla mnie będzie cały czas rozwijany pod XP to nie przejdę na VIŚTE :]

To może ja podam za przykład system operacyjny Linux.

Np. Ubuntu. Z każdą nową wersją jest coraz lepszy, bajerancki, jest mniej zasobożerny i jakoś ciągle mieści się na tej jednej płytce CD (700mb).

Tu nie chodzi o rozmiar instalki, tylko o miejsce zajmowane po instalacji OS :] Co do Ubuntu to masz “ver lite” bo jest też na DVD z większą ilością pakietów.

Można powiedziec, że Vista to jest tylko dla szpanu. Nie jestem przeciwko tym, którzy uważają, że powinniśmy iśc z postępem. Mnie tam jednak Vista nie zadziwia, bo mój brat ją ma, a założę się, że nawet w połowie nie wykorzystuje jej możliwości. Ja stoje murem za wspaniałym XP-ekiem i nie prędko zobaczę Vistę na moim kompie. (Nie tylko ze względu na to, że nie podniecają mnie jakieś Aero itp. ale również dlatego, że mój komp nie jest demonem prędkości :mrgreen: )

Pozdrawiam 8)

Chyba raczej rozwijać się musi ilość zer na koncie Bila Gatesa

Marketing marketing i jeszcze raz marketing! !!

Nie mówie tu tylko o oprogramowaniu, ale też o hardware :slight_smile:

Ja również, a Bill był tylko przenośnią. Ręka rękę myje.

radiator na Forum używamy polskich znaków w pisowni - użyj przycisku icon_edit.gif

Ja jej nie mam zamiaru instalować, zostaję przy XP jeszcze dość długo.

Witam jestem tu nowy i to jest mój pierwszy post.

Na ubuntu mamy za darmo efekty i jakos OS o jakiej nawet Ms. nie pomyślał.

Na ja siedze narazie na Xp’eku ale zamierzam zmienic na Ubuntu. Ale niezamierzan na Viste.

Obczajcie ten filmik duzo mówi

http://www.youtube.com/watch?v=xC5uEe5OzNQ

PZR

BoVVer bzdetne powłoki, nikomu do niczego nie potrzebne (chyba że do szpanowania przed kolesiami z podwórka) jeszcze nie świadczą o systemie