VISTA czy VIENNA

Witam.

Tak sie zastanawiam czy poczekać na nowy system Vienna który ma pokazać sie w 2009 roku, do tego czasu spokojnie mozna rozbudować komputer a zarazem zamiast na Viste przeznaczyc gotówke na podzespoły, gdyż za 2 lata okaże sie iz Vista to już nie nowość.

A co wy myslicie o tym…??

W sumie to dobry pomysł. Ale jak już ktoś ma dobry sprzęt… to Vista mu nie zaszkodzi :stuck_out_tongue:

Co za różnica ? Rozbudowujesz ten sam sprzęt. Chyba że kupisz Vista w wersji BOX to możesz w przyszłości kupić Vienna Upgrade. Pogoda dla bogatych.

Szkoda ci 300 zł ??

A skąd wiesz czy dożyjesz :smiley: Żeby mieć fantazje to trzeba mieć pieniądze synku :slight_smile:

Spójrz na cene box-a.

Nie nie żal mi 300 zł tylko pokaż mi gdzie samą Viste Ultim…kupisz za 300 zł ?

Wyrażaj się …synkiem dla Ciebie nie jestem.

A kto mówił o Ultimate ?? Kup sobie inną tańszą wersje.

Ja uważam, że pomysł nie jest najlepszy. Dlaczego? W branży IT nowe technologie pokazują się niemal co miesiąc (jak nie częściej). Co kilkanaście miesięcy moc obliczeniowa procesorów podwaja się. Do roku 2009 jest jeszcze szmat czasu (o ile Microsoft nie opóźni premiery). Komputera nie można rozbudowywac bez końca - pojawiają się ograniczenia BIOS, standardy montażu CPU, nowe interfejsy. Z czasem koszty modernizacji przewyższają cenę nowego, znacznie lepszego komputera. Moim zdaniem możesz rozbudować swój komputer, jeżeli jego wydajność Cię nie zadowala ale nie rozbudowuj go pod kątem nowego systemu, którego wymagania nawet nie są znane. Za 2-3 lata lepiej będzie kupić nowy komputer.

Gdybym decydował sie to zakupił bym Ultim…ta wersja by mi pasowała, ale narazie rozważam zmiane komponentów w pc oraz czy czekać na uaktualnienia do Visty (sterowniki itp) czy na spokojnie poczekać te 21 miesięcy na Vienne, zresztą wcześniej zapenwe bedzie wersja BETA do testowania.

Home Premium spokojnie wystarczy dla domowogo uzytkownika…

Za 2 lata sprzet ktory dzis kupisz bedzie taki sobie niestety :?

A poza tym kto powiedzial ze nowy OS od MS bedzie w 2009 roku ??

Trial Vista ma byc i co nie ma od 2 m-cy :stuck_out_tongue:

Było napisane na forum że vista Vienna będzie w 2009 r. Nie czytałeś ??

A prosze bardzo, źródło informacji: http://www.egospodarka.pl/20196,Vienna- … ,14,1.html

:lol:

Owszem czytalem ale to nie znaczy ze ma to byc prwda bo i tak kiedy nowy OS wyjdzie zalezy od MS i rynku… :slight_smile: Nie lazdy kto kupi teraz Vista w 2009 roku kupi Viena :slight_smile:

Złączono Posta : 17.03.2007 (Sob) 12:41

Ludzie czekajac az wyjdzie COS NOWEGO… mozna czekac do konca swiata :slight_smile:

Mi spokojnie wystarcza Xp. Przecież Vista oprócz sprawiania problemów ze sterownikami, zaniżoną wydajnością w grach dochodzącą do 40% nie ma plusów no chyba ze chodzi wam o Aero które obciąża kartę graficzną w 100%.

Po co teraz Vista już nie mówiąc o Vienna.

Proponuje Vista za rok jak system stanie się tak rozpowszechniony jak teraz jest XP

VIENNA jeszcze zmieni nazwe wiec nie ma sie jak i co szczycić.

Panie STINGER !

Załóżmy że jest rok 2009 i wejdzie premiera Vienna. A jeśli znów będzie zapowiedziany za dwa lata nowszy niż Vienna. Czy będziesz jeszcze odkładał kolejne dwa lata ?

Dlatego nie pisze, że czekam na Viene tylko rozważam to, czy ewentualnie Viste czy pozostać pod Xp

w sumie Vienna to Windows 7:

http://blogs.zdnet.com/microsoft/?p=233

Viena ma niby wyjść w 2009 roku, podejrzewam, że jak wyjdzie to pod sam koniec roku. Należy również pamiętać, że nie każdy system się przyjmuje np. Me. Sam z niego korzytałem, ale moji znajomi używali 98 (mimo, że byl starszy), aż do wejścia na rynek Xp. Dlatego nie ma co sie ekscytować tym co będzie za 2 lata (jeśli nie później).

Masz racje ale jesli ktos kupuje nowy komp i nie mial wczesniej XP (legalnego) to lepiej zeby kupic Vista HP niz XP HE (na ktorego sporo ludzi narzeka)… nie oplaca sie teraz brac XP Prof za 550 zl kiedy za rok nowe rzeczy beda Vista Only :slight_smile: