VISTA czy VIENNA

Drogi kolego błąd

bedą jak było z XP czyli pod Viste, Xp, Me itp…do tej pory są nowe programy które jeszcze działają pod legendarnym Win98.

Np NFS Carbon nie dziala pod Win98… to tylko jeden z wielu przykladow (czesto im nowsza wersja programu - juz nie dziala pod 98 mimo ze starsze - z mniejsza iloscia opcji dzialal)

Przyjdzie pora na DX10 w grach i bedzie klops - bedzie Vista Only :slight_smile:

Tak myśląc możesz czekać do śmierci, a no bo wyjdzie Vienna a ty znowu zadasz pytanie czy nie lepiej czekać na “Singularity” czy coś tam innego. Każdy system operacyjny ma swój czas. A co do rozbudowy - skąd ta pewność że komp rozbudowany choćby pod koniec roku 2008 uciągnie Vienne. Przecież technologia się zmienia, nic nigdy nie wiadomo. Uważam że rozbudowę powinno się robić po wypuszczeniu finalnej wersji systemu - tylko wtedy będziesz pewny że wszystko jest OK.

Co do tej daty - 2009 - to radził bym się nie sugerować plotkami, czy “zdaniem” jakichś tam pracowników MS. Przypomnij sobie kiedy miała wyjść Vista. Vienna w 2009 ?? - Narazie nie zanosi się nawet na pierwszą wersję Beta wcześniej niż gdzieś w połowie 2008.

W rzeczy samej - w tym samym komunikcie Microsoftu, w którym zapowiedziano MS Vienna na 2009 rok zapowiedziano także, że nowe OS będą wydawane co dwa lata, więc tak rozumując trzeba zostać na XP na zawsze, bo po co kupować Vienna skoro w 2011 roku będzie nowszy sytem…

ech…

P.S.

Na 2009 rok zaplanowano także Office 2009

Ktoś napisał na forum, że lepiej poczekać na Viste z Service Pack 1. Według mnie jest to totalna bzdura. Bo niby zapowiadają, że za dwa lata będzie Vienna. Wiadomo, że Windows XP Service Pack 1 i 2 to w sumie trwało prawie cztery lata.

Ktoś mnie wmawiał, że lepiej poczekać na Viste z Service Pack 1.

Ktoś kłamie :twisted:

Jakbyśmy czekali na SP1 do visty to już bardziej opłacało by się poczekać na vienne

Nie zapominajmy iż Longhorn (czyli vista) na początku był zapowiadany na 2004 rok, więc to, że Vienna ukaże się w 2009, jest bardzo mało prawdopodobne :wink:

Z xp na Viste czekaliśmy 4 lata to ciekawe jak oni to zrobią że teraz tylko 2 lata będziemy czekać na vienne

5 lat nie 4 :slight_smile:

A no tak przecierz został wydany 2002r

W zasadzie to premiera była pod koniec listopada 2001, pamietam, że instalowałem XP-ka w grudniu 2001. No ale mniejsza z tym. Poza tym ja też uważam, że Vienna (podobno już nawet ta nazwa jest nieaktualna) nie wyjdzie w 2009. Jak się do 2010 wyrobią to będzie dobrze.

Nawet do 2010r sie nie wyrobią

Podobno ma nazywać sie Windows 7, a ja już zainstalowaną mam Viste Ultim…i póki co jest wszystko ok - uffff odpókać…

A skąd wiesz czy premiera Vienny sie nie przeciągnie o kilka lat. Mowa była, że ma być dopiero w 2011 więc skąd niby microsoft tak szybko by ja przygotowywał? Vista miała wyjść dużo wcześniej i co? Dopiero od kilku tygodni jest dostępna w Polsce.

Na 1 stronie podałem link do artykułu w którym o tym mowa a nie że ja sobie tak wymysliłem wiec po co ten zamet, pozatym poczytaj w tył o tym już była mowa.

to co pisze microsoft, nie zawsze się sprawdza w 100% opóźnienie w jakimś stopniu może być. zależy jakie zmiany zastosują w vienna. jeśli tylko kilka poprawek w stosunku do visty to spokojnie możemy się spodziewać w 2009r. jeśli chodzi o to czy czekać na vienne czy dzisiaj instalować viste, to proponuje ją zainstalować. jeśli będziesz tak czekał to się nigdy nie doczekasz, ponieważ w 2009 będą zapowiedzi kolejnego systemu itd itd. polecam viste ze względu, że jest to bardzo udany system.

Strone czy dwie wczesniej napisałem że mam zainstalowaną.

XP, V ista, V ienna-Seven/7 a kogo to obchodzi syatem odpowiada danej epoce,czasie… jężeli system ci odpawiada kupujesz jak się pojawi nowy system to co kupisz nowy bo on teraz jest w Modzie?

Z moich nieoficjalnuch doniesień nowy system mam mieć 4 krotne większe wymagania sprzętowe niż Vista…

podaj źródło skąd masz te informacje, że vienna będzie wymagać tak potężnego sprzętu.

Koleś niekumaty jesteś… Ja ci mówię, że Vienna miał wyjść okolo 2011 roku… więc nawet jeśli na jakiejś stronce jest inna o wiele wcześniejsza data to ja bym w to nie wierzył. Vista miał wyjść zaraz po XP bo XP miał być systemem tylko przejściowym. Więc jak premiera Visty tak długo się przeciągnęła, to skoro Vienna miał wyjść na początku 2011 roku a mówi się, że w 2009 to mnie sie wydaje, że to bardziej ściema niż prawda. A nawet może wyjść później niż w 2011 roku… :slight_smile: