Vista i 512 MB RAM

Instalował ktoś Viste na 512 MB RAM?

Jak chodzi ?

Czy wo gule opłaca się instalować ?

System się zainstaluje,do przeglądania internetu wystarczy jak wyłączysz Aero.DO niczego więcej,głupawy pomysł moim zdaniem :wink:

To ile Ram będę potrzebował aby w miarę chodził?

Vista niby wymaga te 512MB. Ale tak naprawdę wymaga min. 2GB

Mam 2x256 MB RAM (SDRAM)

I jeszcze wolne 2 gniazda do dokupię jedną lub dwie 256MB

Wystarczy 1 GB ?

żeby dobrze chodził minimum 1gb

Ja mam od roku na 512 do przeglądania neta - starcza.

Ale są też aplikacje RAMożerne, z którymi praca z Vistą i 1GB RAM jest niemożliwa.

Wielkie dzięki za pomoc.

Nie gram w gry zainstaluje Viste obok XP.

A za kilka dni do kupię RAM.

Jak nie grasz gry, to zainstaluj linuxa. Mój Debian po wlączeniu zużywa 70MB ram, a jeszcze nei mialem sytuacji w ktorej ogolne zuzycie wyskoczyloby ponad 500MB

ehh pierdzielenie… ja mam 2GB RAM a na Viście zużywam około 800 MB (mam Aero włączone), w porywach do 900 MB. Przy dobrym ustawieniu wszystkiego, wyłączeniu zbędnych procesów i usług system chodzi płynnie, nawet na 1GB by starczyło.

ale na 512 RAM to średnio sobie wyobrażam pracę na Viście ;]

Ramu mało ale ujdzie, trochę nad nią popracujesz tzn powyłączasz rożne rzeczy to może jakoś to będzie. Chociaż myślę ze sam po jakimś czasie dojdziesz do wniosq ze lepiej wrócić do xp. Poza ramem to jaki tam jest procesor?

Tak, tylko Vista po uruchomieniu zabiera tak 30 % RAMu, bez dodatkowych programów. Oznacza to, że jeśli masz RAMu 2 GB, to będzie ci zżerać 800 MB, mając 1,5 GB - 750 MB, mając 3 GB - 1 GB. Jak masz 512 MB będzie ci zżerać tak 220 MB RAM. Bo choć nie jest to 30 %, a więcej, to Vista zajmuje minium tak 200 MB. Sprawdzone na wiertualnej maszynie której dałem 256 MB RAM.

Ja miałem Vistę HP na 1 GB i chodziła spokojnie, wszystko się uruchamiało bez problemów (też pamięcio i proceso żerne aplikacje np edycja grafiki). A Vista zarządza aktywnie pamięcią - jak dużo jest wolnej to ją wykorzystuje, a jak mało (bo np zabierają inne aplikacje) to zwalnia pamięć. Dodałem kolejne 1GB aby przyspieszyć system i system …przyspieszył :smiley: . tak więc dla komfortu 2 GB.

ja miałem kilka tygodni temu Viste HP na 1gb i było wporządku. Aero chodziło płynnie. Nic nie zmulało lecz gdy masz uruchomione więcej aplikacji zaczyna zmulać. Teraz mam 3GB i chodzi bez zarzutów. Lecz Vista mnie denerwowała i sopwrotem jestem na XP. :slight_smile:

Dzisiaj puściły mi nerwy, instaluje XP!

Zgadzam sie. Już BETA Windows 7 jest duuuuuuuuużo lepsza.

Tylko dla nie których jest bariera “english”

Ja tam nie mam problemu z angielskim :stuck_out_tongue: Windows 7 chodzi zdecydowanie szybciej od Windows 7. Sprawdziłem, ile zajmuje RAM zajmuje Win7 jeśli masz 512 - zajmuje 280 MB bez dodatkowych aplikacji. Windows 7 szybko się uruchamia i działa prawie jak XP.

Chyba Win7 od Visty… :stuck_out_tongue_winking_eye: