Vista i win2003srv - boot.ini

witam!

temat i problem dotyczy instalacji dwóch systemów na jednym komputerze (ze względów zawodowych muszę tak mieć na laptopie)

Ponieważ mam tylko HP Recovery disc, musiałem zainstalować najpierw Vistę a później Server2003 (na osobnej partycji)

Niestety mimo że wyedytowałem boot.ini i dodałem linijkę z Vistą, to system Vista się nie uruchamia. 2003 działa OK.

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS=“Windows Server 2003, Standard” /noexecute=optout /fastdetect

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Windows Vista” /noexecute=optin /fastdetect

czy jest jakiś program typu vistabootPro tylko dla win servera?

albo jakiś inny sposób żeby oba systemy ruszyły?

a google to nie ma?? :google:

ok. ale nadal nie ma rozwiązania jeśli mam tylko Recovery CD.

vistabootpro nie poradził sobie?

problem w tym że tak jak pisałem odpala się tylko 2003. Wista wisi i nie odpala się, tak więc nie mogę użyć VistaBootPro. niestety :frowning:

Ten Recovery Disc Visty to porażka! !!

trochę więcej szczegółów?

Vistębootpro można zainstalować albo na jednym lub na drugim systemie, nie ma to znaczenia, zazwyczaj instaluje się na tym co się ma bo do innego nie można się dostać i po to właśnie się instaluje :slight_smile:

nie używałem 2003, nie można go zainstalować tam?

OK. spróbuję uruchomić na 2003, chyba rzeczywiście zmyliła mnie ta nazwa. Myślałem że to tylko na Vistę. Dam znać czy poszło.

Złączono Posta : 19.10.2007 (Pią) 13:45

no więc uruchomiłem ponownie instalkę Visty. Tym razem nie skasował mi partycji z Win 2003 Srv, ale nie widzi tego systemu w zaawansowanych opcjach systemu.

VistaBoot też nie wykrywa windows serwera. podałem ręcznie: add new entry /os type - Legacy i dysk gdzie jest folder win 2003.

niestety po wybraniu 2003 przy starcie komputera, serwer nie uruchamia się. brakuje mu pliku ntlrd.

Tak więc mam teraz Vistę, a Server nadal nie chodzi :frowning:

czy powinienem coś jeszcze pogrzebać w VistaBoot?

poczytaj

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=193789

Załatw sobie normalną płytę z Vistą (nie recovery). Najpierw zainstaluj Server 2003 a potem Viste (oczywiście przy użyciu swojego klucza) i na bank zadziała tak ja powinno. Nie ma sensu kombinować z recovery bo raczej ciężko będzie coś rozkminić.

wywal ten soft co masz i zainstaluj EASYBCD bardzo prosty program o dużych możliwościach zarządzania boot.ini, dzięki niemu możesz dodać wpisy dla wszystkich systemów win ale i linux i macosx.

WIELKIE DZIĘKI!!

jak zwykle najprostsze rozwiązania są najlepsze!

teraz działa tak jak potrzeba. nareszcie sensowne i proste rozwiązanie.

Przerobiłem już VistaBoot Loadery itp. a tu się okazuje że można bez tego.

Pozdrawiam!