Vista + laptop + partycje

Witam!

Kupiłem właśnie nowy laptop na którym jest Vista 32 w wersji recovery. Przy pierwszym uruchomieniu system zainstalował się sam. Utworzył on partycję C: na którą przypada 285GB z dostępnych 320GB oraz partycję X: która jest partycją służącą do przywracania systemu i nie mam do niej dostępu.

Jak na chwilę obecną mam wykonać partycję D: z istniejącej już partycji C: aby w razie awarii partycji systemowej nie utracić swoich prywatnych danych?

Temat,który porusza Twój problem,pomiń informacje dotyczące Linuksa.

start - ppm na komputer - zarzadzaj - zarzadzanie dyskami - ppm na (C:) - zmniejsz wolumin - wpisz rozmiar w pole : “Wpisz ilość miejsca do zmniejszenia (w MB)” (ale nie więcej niż w polu “Rozmiar dostępnego miejsca zmniejszenia”) - zmniejsz. Aby uzyskać więcej miejsca do zmniejszenia:

-wyłącz chwilowo Przywracanie systemu

-start - cmd - ppp - uruchom jako administrator - powercft -h off (po skończeniu zrób to samo i wpisz powercfg -h on)

-zdefragmentuj dysk (defragglerem)

-użyj ccleraner

-start - ppm na komputer - właściwości - zaawansowane ustawienia systemu - ustawienia w sekcji wydajność - zaawansowane - zmień - odznacz “automatycznie zarządzaj rozmiarem pliku stronicowania dla wszystkich dysków” - bez pliku stronicowania - ustaw - ok - ok - uruchom ponownie

Po skończeniu partycjonowania odwróc wszystkie zmiany

LUB

Wypal na płytę program GParted (http://www.dobreprogramy.pl/GParted,Pro … 13209.html) i wystartuj z niej komputer. Tam zmniejsz wszystko do woli a potem wykonaj te operacje. Nie utracisz w ten sposób swoich danych. Prezentacja na temat używania programu Gparted znajduje się tutaj: http://www.dobreprogramy.pl/Linux-Insta … 11279.html (nie przejmuj się, że chodzi o linuksa, po prostu zastosuj NTFS zamiast ex2fs itp.).

zrobiłem partycję spod VISTY zainstalowanego programu. Po restarcie nowa partycja zginęła. Po kolejnym już się system nie chciał uruchomić.

Przywróciłem system przy pomocy płyt z recoverami i używająć EASEUS Partition Master robię partycję…