[VISTA] prędkość pobierania w Vista SP1


(Keiros) #1

Witam

Mam taki problem: Posiadam Viste SP1 i po wgraniu SP1 aplikacje sciągające pliki z internetu (np. Opera, Firefox) zaczęły pokazywac błędną prędkość downloadu. Wygląda to dokładnie tak: przez pierwsze 55-60% pliku ściąga się z połową prędkości łącza następnie w ciągu sekundy dociąga się reszta. Czyli ogólnie wychodzi, że ściąga z prędkością całego łącza. Czy może ktoś miał podobną sytuację i wie jak to naprawić (trochę denerwujące jest kiedy nie wie się ile czasu jeszcze się będzie ściągał plik)?

z góry dziękuję za pomoc


(adam749) #2

Próbowałeś przeinstalować przeglądarki??


(Keiros) #3

To nie wina przeglądarek. To się dzieje w dowolnym programie ściągającym coś z internetu. Próbowałem używac nawet przeglądarek portable - dalej to samo.


(adam749) #4

To może wywal stery od modemu i zainstaluj najnowsze. Podaj jaki masz to Ci podamy.


(Keiros) #5

Nie mam modemu. Łączę się przez router. Na linuksie na tym samym komputerze wszystko działa ok. Na innych komputerach z windowsem XP też wszystko OK.


(adam749) #6

No to napisz jaki masz router.


(Tuning Rpm) #7

to nie jest wina routera, jakieś błędy są na stronie, albo s tymi programami, co się ściąga, albo :slight_smile: cos z netem, w czym masz neta

Pozdrawiam


(Keiros) #8

Mam neostarde. to nie może być wina neta ani programów bo dzieje się tylko na viscie i we wszystkich programach. Moim zdaniem to wina SP1 i szukam kogoś kto miał taki problem i go naprawił


(Tuning Rpm) #9

wydaje mi się że to nie może być wina sp1, bo ja mam viste z sp1 i takiego problemu nie mam :D, a skąd ściągałeś sp1 :slight_smile:


(Keiros) #10

Z Windows Update


(Tuning Rpm) #11

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... ice+Pack+1 spróbuj to ściągnąć może cos naprawi :wink: moze się uda, po prostu ściągnij i za instaluj, ta instalacja trochę potrwa, ale może cos pomorze :wink:


(mati75) #12

Na 100 % to nie sp1. Mam 2 miesiące sp i ściąga jak ściągało bez. To raczej wina neo.


(adam749) #13

Mi się wydaje, że to wina routera. Przeinstaluj stery i zobaczymy.


(Keiros) #14

Nie mam sterów żadnych do routera. Poza tym na innych komputerach podłączonych do tego routera i na tym samym komputerze na linuksie wszystko działa ok.


(adam749) #15

(Keiros) #16

DLINK DSL-624T


(mati75) #17

Przeczyść komputer CCleanerem.


(Tuning Rpm) #18

i jak pomogło przeczyścić programem CCleanerem :wink:


(Keiros) #19

nie :frowning:


(Miszkurka2000) #20

Mam to samo. Z połowa prędkości ściąga do połowy wg paska postępu a potem w sekunde pasek dochodzi do końca i juz jest ściągnięte. Jak tą niedogodność rozwiązać. Mam internet w Dialogu, Vista HP SP1 PL.