Vista resetuje się w kółko. Komp się uruchami i sam zamyka

Mam nietypowy problem z Vistą, która w kółko się resetuje i gdyby nie wyłączyć zasilania to by nie przestała. Po włączeniu komputera system łąduje się normalnie, wszystko się uruchamia ale jak tylko się uruchomi to natychmiast samoczynnie się zamyka i uruchamia ponownie komputer i tak w kółko. Podejrzewam że musi to robić jakiś program albo wirus bo w trybie awaryjnym to się nie dzieje i komputer się nie resetuje. Zainstalowałem w trybie awaryjnym avasta którym przeskanowałem komputer podczas rozruchu. Znalazł mnóstwo trojanów i jeszcze niewiadomo czego ale problem się nie rozwiązał w trybie normalnym nadal natychmiast po uruchomieniu system się samoczynnie zamyka. Jeżeli ktoś wie co może być przyczyną albo jak jej szukać to proszę o pomoc. Dziękuję.

Pozdrawiam.

Mariusz Żarnowski

IMO

zapewne pojawia się u ciebie bluescreen lecz komputer automatycznie się resetuje więc zrób tak:

PPM na Komputer> właściwości > zakładka “Zaawansowane ustawienia systemu” > “Zaawansowane” > “Uruchamianie i odzyskiwanie” … “ustawienia” > zaznaczasz “Zapisz zdarzenie do dziennika systemu” i odznaczasz “Automatycznie uruchom ponownie”. Następnie możesz jeszcze w “Zapisywanie informacji o debugowaniu” wybrać z listy “brak”.

i podaj dokładnie jaki błąd wyskoczył

zrobiłem według instrukcji tyle że ustawień dokonałem w trybie awaryjnym i niestety żaden komunikat o błędzie się nie pojawił a nadal jest to samo, czyli restart systemu mimo wyłączenia wskazanej opcji. Nie wiem co w takim razie dalej. Może jest jakiś dziennik błędów który można w trybie awaryjnym jako dokument tekstowy poczytać albo co???

Może przeskanuj Tym,najlepiej jednak opisz problem w dziale “Bezpieczeństwo”,daj zalecane logi,pewnie jakaś mądra głowa je przejrzy i będzie można wyeliminować jedną z przyczyn.Z Twojego opisu wynika że masz/miałeś sporo “syfu” na kompie,część zapewne usunąłeś ale pewnie coś mogło pozostać.

Miałem podobny problem…to był brak sterownika do magistrali PCI.

Jak nie ma żadnych informacji to zobacz czy są pliki zrzutów DMP i przeanalizuj je w Windbg - komputer-sam-sie-resetuje-t300840.html