Vista resetuje się w kółko. Komp się uruchami i sam zamyka


(Mzarek) #1

Mam nietypowy problem z Vistą, która w kółko się resetuje i gdyby nie wyłączyć zasilania to by nie przestała. Po włączeniu komputera system łąduje się normalnie, wszystko się uruchamia ale jak tylko się uruchomi to natychmiast samoczynnie się zamyka i uruchamia ponownie komputer i tak w kółko. Podejrzewam że musi to robić jakiś program albo wirus bo w trybie awaryjnym to się nie dzieje i komputer się nie resetuje. Zainstalowałem w trybie awaryjnym avasta którym przeskanowałem komputer podczas rozruchu. Znalazł mnóstwo trojanów i jeszcze niewiadomo czego ale problem się nie rozwiązał w trybie normalnym nadal natychmiast po uruchomieniu system się samoczynnie zamyka. Jeżeli ktoś wie co może być przyczyną albo jak jej szukać to proszę o pomoc. Dziękuję.

Pozdrawiam.

Mariusz Żarnowski


(niezDarek) #2

IMO

zapewne pojawia się u ciebie bluescreen lecz komputer automatycznie się resetuje więc zrób tak:

PPM na Komputer> właściwości > zakładka "Zaawansowane ustawienia systemu" > "Zaawansowane" > "Uruchamianie i odzyskiwanie" ... "ustawienia" > zaznaczasz "Zapisz zdarzenie do dziennika systemu" i odznaczasz "Automatycznie uruchom ponownie". Następnie możesz jeszcze w "Zapisywanie informacji o debugowaniu" wybrać z listy "brak".

i podaj dokładnie jaki błąd wyskoczył


(Mzarek) #3

zrobiłem według instrukcji tyle że ustawień dokonałem w trybie awaryjnym i niestety żaden komunikat o błędzie się nie pojawił a nadal jest to samo, czyli restart systemu mimo wyłączenia wskazanej opcji. Nie wiem co w takim razie dalej. Może jest jakiś dziennik błędów który można w trybie awaryjnym jako dokument tekstowy poczytać albo co???


(Semtex) #4

Może przeskanuj Tym,najlepiej jednak opisz problem w dziale "Bezpieczeństwo",daj zalecane logi,pewnie jakaś mądra głowa je przejrzy i będzie można wyeliminować jedną z przyczyn.Z Twojego opisu wynika że masz/miałeś sporo "syfu" na kompie,część zapewne usunąłeś ale pewnie coś mogło pozostać.


(Pio771) #5

Miałem podobny problem...to był brak sterownika do magistrali PCI.


(Smokucmoku) #6

Jak nie ma żadnych informacji to zobacz czy są pliki zrzutów DMP i przeanalizuj je w Windbg - komputer-sam-sie-resetuje-t300840.html