Vista rewolucja

czy podzielacie moj poglad, ze Vista przycmi w niedlugim czasie swojego niezlego poprzednika win XP?

jak kazdy sobie kupi nowego sprzeta z Core Duo to oczywiscie maszz racje… moze poczytaj sobie troszku na temat wymagan sprzętowych, co? :>

powiemtylko tyle, ze jak XP wchodziło to ok 70-80% komputerow spełniało wymagania systemu… a ViSZta? ok 15% …

masz prosty mechanizm nakrecania rynku komputerowego poprzez oprogramowanie…

Skąd masz tę informację? Jeśli WinXP chodzi bez problemów Vista też ruszy (tyle że z problemami). Dam sobie uciąć rękę że ponad połowa PC-tów na świecie jest w stanie obsłużyc Vistę. Te 15% to chyba na samej Ukrainie albo w Zairze. Byś chociaż nazwę napisał normalnie, chciałbyś żeby ktoś źle wymawiał twoje nazwisko?

prosze - oto wymagania: http://www.purepc.pl/node/79 - ile osob ma 1 GB pamieci i core duo? u nas w polszy? a ile na świecie? no tak sorak amerykańce i japońce nabijaja statystyki…

co do procentowego okreslenia to bodajze na dobreprogramy.pl w newsach badz na idg.pl - niestety bylo to juz jakis czas temu i nie pamietam, ale zrobie Ci tą przyjemność i to znajde.

ciekawe ze porownujesz 2 rozne systemy i uwazasz ze jak jeden rusza to drugi też… wiesz jakbys powiedzial: działa Vista to XP też zadziała to bym nic nie powiedział…

a z problemami - hehehehhehehehe super to po co mam instalowac jak z problemami?

zacząłbym sie martwić o rękę…

nie robilem badań - cytuje to co zapamietałem, a do liczb mam pamięć dobrą…

a gdzie? w Polszy?

aha… to znaczy ze MAM OBOWIAZEK PISAC Vista? hehehheheheheh - tyle

a co do nazwiska to prosze Cie o nie schodzenie na takie tematy bo porowanie jest beznadziejne, i stawianie mnie na rownym poziomie z “systemem” jest conajmniej nie na miejscu i pokazuje Twoj poziom…

“Panie Purysto Językowy”

sadze ze powinienes spedzac troszke mniej czasu przed komputerem - to napewno dobrze Ci zrobi :wink:

Pozdrawiam

Czy ja napisałem że ponad 50% będzie oglądać Aero Glass? Mówie o wymaganiach minimalnych.

Nie doczytałeś? Piszę że jeśli winXP chodzi porządnie to ten sam komputer też Vistę obsłuży, ale bez płynności - to są problemy. I nikt Ci nie każe jej instalować.

Nie masz obowiązku, ale wypadało by uszanować czyjąś pracę. A co do powiązania tego z nazwiskiem nie porównóję Ciebie z OS-em ale słowa reprezentujące was i przykro ale mi nie miałem zamiaru cię urazic.

Może i zrobi, ale jak na razie niestety nie mam na to czasu :frowning:

A co do pytania autora: myślę że nie tak szybko jak zrobił to WinXP, ale do premiery następcy Windows większość będzie szaleć na Viście.

Ja mam 1GB pamięci, co prawda core2duo niemam, ale athlon 64 3500+ daje rade i Vista z bajerami mi chodzi bez zacinania (gry nie zwolniły, testowałem np. Vice City i chodziło tak samo jak na XP)

Mimo tego jeszcze nie używam Visty, być może zanim sie przesiąde będzie już nowy windows (mam wrażenie, że Vista to taki “zapychacz”)

Premiera Vieny jest zapowiadana na 2009, jeżeli przez te dwa lata na Viśtę przejdzie 50 % użytkowników PCtów to złomowiska na świecie tego nie wytrzymają

Exactly, a na razie na Viśtę przesiadają się głównie młodociani szpanerzy, którzy mają kolejny powód do popisania się przed kolesiami z podwórka.

Powody dla których jestem na nie to przede wszystkim totalne braki w oprogramowaniu działającym pod Vistą oraz ciągły brak sterowników do jeszcze bardzo wielu urządzeń.

Owszem, jest zapowiedziana, ale jak to bywa z Windowsami trochę się opóźni. Nie mówię że będzie jak z Vistą, ale wątpię czy wersja final pojawi się w 2009. Więc Vista ma sporo czasu żeby zająć ‘większą połowę’ desktopów.

A może ludzie którzy po prostu chcą być na czasie i mieć lepiej zabezpieczony komputer, zobaczyć nowość. Nowym systemem chwaliliby się informatycy, “młodociani szpanerzy” co najwyżej swoim sprzętem. Tak mi się wydaje.

Niestety to już wina nie Microsoftu ale producentów oprogramowania dla okienek. Ja też na to strasznie narzekam (brak sterowników do sieciówki i dźwięku) ale niestety nic na to nie poradzę :frowning:

Skoro mówisz o bezpieczeństwie, to najbardziej powinno na nim zależeć użytkownikom busiensowym. I w takim układzie powiedz mi dlaczego to właśnie oni bronią się przed Viśtą jak diabeł przed święconą wodą :? :? :?

A nie można bez lekcewarzenia innych narodowości? Jedzie rasizmem :?

Ja myśle, że to kwesta czasu zanim większość użytkowników przejdzie na Viste. Na razie wymagania sprzętowe wydają się ogromne, ale jak wiadomo technologia roziwja się w zawrotnym tępie 8)

Może dlatego że na razie korzystają z innych systemów a zakup Visty dla wszystkich stanowisk by trochę kosztował i jest na razie zbędny, może dlatego że nie potrzebują wszystkich zabezpieczeń bo wystarczy im winxp/98/linux+antyvir+firewall, może też dlatego że w firmie nie ma sensu dla każdego stanowiska (farmaceuty, dewelopera, sklepikarza) wydawać pieniędzy na sprzęt do komfortowej pracy.

Może po prostu reklama Visty przyciąga bardziej zwykłych userów niż bizmesmenów.

Ot, kolejny OS z Redmond. I czym tu się jarać?

Myśle dokładnie tak samo nic rewolucyjnego to ja tam nie zauważyłem, np. linuxy robią ogromny postęp, a windows od win2003 aż do visty stoi w miejscu

Popieram moich przedmówców. Korzystałem prawie miesiąc z Visty i nie widzę w niej żadnej rewolucji. Co najwyżej ewolucję. Parę fitczerów i nowy wygląd… big dil…

Dla przecietnego uzytkownika, który potrafi obslugiwać tylko IE, gadu gadu i winampa i nie widzial na oczy wczesniej mac osx, linux-a, vista jest zapewne wielkim “wow”. No ale nie dla mnie :wink: Typowy zapychacz przed vienną jak ktos trafnie powiedział.

Vista to jest tak jakby service pack 3 do xp. Jest kilka przydatnych rzeczy np. wygodny backup calego kompa ale da sie to zrobic takze w xp za pomocą darmowych programów. Poza tym co to za system ktory rozwija skrzydla dopiero przy 4 gb? Tak tak i niech mi tu nikt nie wciska głupot ze przy 1gb vista wykorzystuje pełnie mozliwosci, komputery prezentowane na premierach, pokazach visty mają wlasnie 4gb. Wiec o jakiej rewolucji tu mówimy, system powinien być lekki jak piórko i szybki jak strzała.

W tej kwestii wyjątkowo się z Tobą zgadzam

  1. .

Z XPeka powywalałem, bądź powyłączałem większość zbędnych wodotrysków i usług, to Vistę musiał bym praktycznie wywalić całą :wink:

Nie. To kolejny nabijacz kasy od MS, no tak te super okienka 3d wow i directx 10…, Wole Opengl z supportem takich samych efektów.

oooooo hohohoho razizmem? czy powiedzenie na ingliszmena - angol to też lekceważące? albo szwab? luknij lepiej kolego do słownika…

i nie przesadzajmy że to było tak strasznie lekceważące… postępujemy adekfatnie do innych narodów i jakoś innym to nie przeszkadza…

  1. doczytałem, przeczytaj zatem uważnie pierwszą swoja odpowiedz:

ja rozumiem to tak: ruszy z problemami -> nie ruszy… bo tak można to zinterpretować nie? :>

  1. napewno nie zainstaluje jej w najblizszym czasie , bo niby ten system jest “trendiiii” :stuck_out_tongue:

to tytułem offtopa…

Ja sobie poczekam aż naród sobie przetestuje ViSZte, sklece nowego kompa i wtedy instalne lub… no wlaśnie robie sobie smaka na MAC OS X

Nic dodać - nic ująć.

Vista to porażka microsoftu,a co do bezpieczeństwa to w dziale bezpieczeństwo były już logi z zavirusowanymi vistami.