Vista SP2 Beta

(system) #1

Witam czy można już pobrać betę dodatku SP2 dla systemu Windows Vista? Jeśli tak to skąd?

(system) #2

Mozna tutaj:

http://technet.microsoft.com/en-us/wind ... 62148.aspx

Ale nie ma jeszcze Polskiej wersji :frowning:

(Surmapiotr) #3

i nie radzę pobierać. jak sam napisałeś BETA, więc ostrożnie

(Godlike) #4

Bez przesady, zawsze instalowałem pierwsze i kolejne bety service packow do XP potem do Visty i nigdy nie było najmniejszych problemów. Pod linkiem ktory podales jest ta wersja o której mowa tu http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 ... +dla+Visty czy ta starsza?

(Mihau X64) #5

Ja właśnie skończyłem pobieranie "SP2 beta dla visty x64" ale sprawdze dopiero w domu bo w pracy siedze :wink:

Ale włączyłem aby sprawdzić czy działa i powitanie w instalatorze SP2 jest po polsku więc może będzie dobrze :wink:

(Maciej 0202) #6

Zainstalowałem , oprócz tego że nie działają niecertyfikowane style innych różnic na razie nie widzę.

99bf328a15aeed91m.jpg

SP2 x64, pobrałem z tej strony -- http://www.microsoft.com/downloads/deta ... 376fdb1de8

A jakie są wasze opinie ?

(system) #7

Dobrze chodzi. Szybciej się zamyka stanowczo. Sidebar mniej ramu bierze, błędy w dzienniku są przejrzyście pokazane.

(system) #8

Witam, widziecie jeszcze jakieś różnice po instalacji SP2??

(system) #9

Otóż najwidoczniej niektóre gry maja więcej FPS. Oto logi z Frapsa bez SP2 w grze Race Drive: GRID

A to z SP2:

Przy tych samych warunkach, przy tych samych sterownikach i przy tej samej ilości uruchomionego oprogramowania (tylko Kaspersky w tle).

(Prezes Uk) #10

Moje odczucie

system pracuje szybciej co widac golym okiem

szybsze zamykanie i uruchamianie systemu

szybsza odpowiec na otwierane programy

szybsze wyswietlanie stron internetowych

jak cos jesze zobacze to powiadomie

(Barteek) #11

Hmmm... zaryzykowałem i uruchomiłem instalację SP2 na polskiej wersji systemu Windows Vista i jakimś cudem instalacja zakończyła się powodzeniem :stuck_out_tongue:

Nie było żadnych problemów podczas instalacji, a teraz komputer działa dużo szybciej... jak narazie jestem zadowolony :slight_smile:

(Godlike) #12

Ja nie widzę najmniejszej różnicy, zużycie pamięci po instalacji SP2 i zaraz po uruchomieniu kompa identyczne jak z SP1 i po kilku dniach działania komputera. Tak właśnie patrze i widzę ze łażenie po folderach znowu trochę przymula, ale trzeba by to jeszcze sprawdzić po kolejnym restarcie.

Jestem ciekawy ile wam się to instalowało? W instalatorze piszą ze może potrwać godzinę, pamiętam ze sp1 instalował się jeszcze dłużej a teraz poszło szybciutko w jakieś 20-30min.

(Mihau X64) #13

Wie ktoś co trzeba zrobić aby można było ponownie wczytać niecertyfikowane style?

(Maciej 0202) #14

trzeba czekać na nowe Uxtheme.dll

(Kamil Pro) #15

u mnie działa bardzo dobrze na polskiej viście ultimate, system działa trochę szybciej. ogólnie pozytywnie

(Barteek) #16

zmodyfikowany UxTheme dla systemu Windows Vista SP2 x86

zmodyfikowany UxTheme dla systemu Windows Vista SP2 x64

sprawdziłem u siebie na 32-bitowej wersji systemu... działa bez problemu.

(Maciej 0202) #17

Vista x64 też działa :slight_smile:

(Mihau X64) #18

Jak pomienić bezpiecznie te pliki?

(Barteek) #19

Musisz najpierw przejąć pliki na własność (Sunrise Vista Konfigurator daje taką opcję (jest ona później dostępna po kliknięciu PPM na pliku)), a następnie wejdź we właściwości pliku > Zabezpieczenia > z listy 'nazwa grupy lub użytkownika' zaznacz 'Użytkownicy' > Edytuj... > tutaj również z listy 'nazwa grupy lub użytkownika' zaznacz 'użytkownicy' > zaznacz opcję "pełna kontrola" > OK

Następnie zmień nazwę plku (np. uxtheme-backup.dll) i skopiuj zmodyfikowany plik uxtheme.dll

Pliki shsvcs.dll i themeui.dll podmień w ten sam sposób.

(Mihau X64) #20

Error :frowning: niemożna uruchomić aplikacji uxtheme.dll i co teraz?