Vista x64 RC1 i neostrada

(Tomcio835) #1

chciałbym sobie zainstalowac Viste x64 RC1 i mam do tego pytanie czy neostrada chodzi na niej tak samo jak na x32 ??? bo nie chce marnowac 30 minut aby to sprawdzic.

(Kozza) #2

musisz mieć stery do modemu na 64 Bity ale podobno jakoś się instalują te stery zależy czy to sagem czy thomson.Ale z drugiej strony ja polecam TYLKO Viste x86... mniej z nią problemów, jest szybsza i stabilniejsza, chyba że ma się Athlona 64X2

(Sirkitek) #3

ja tez mam problem z neostrada czekam na jakies nowe posty bo mam viste a nie moge jej aktywowac

(Tomcio835) #4

ja mam x86 i net tam chodzi

bo na x64 nie ma sterów pod Sagema 800 :confused:

pod speed sa.ale nie pod sagema. I sa słuchy ze nie bedzie :confused:

(Renek 1962) #5

Postepowanie przy aktywacji jest identyczne jak przy XP. Ja Viste x64 aktywowalem telefonicznie z powodu braku sterow 64 bit do Sagema 800. Teraz pisze z Visty x64. Zakupilem router i smiga. Nie potrzeba zadnych sterow i wylaczania czegokolwiek. Jak neostrada chodzi na XP, to o wiele lepiej chodzi na Viscie x86 jak i x64 bez jakiegokolwiek ustawiania i kombinowania.

(Tomcio835) #6

a jaki router kupiłes i ile za niego zapłaciłes??

(Sirkitek) #7

mam pytanko serenity15 jak udalo ci sie odpalic sagema pod x86 ja probuje i nic,wykrywa mi modem ale mam problem podczas podlaczania, aha i co trzeba wybrac przy aktywacji gdy prosza o 6-cio cyfrowy poczatek ID skoro ja mam tylko 5 cyfr w pierwszym ciagu,pomocy! !!

(Renek 1962) #8

D-Linka 524T. Cena ok. 220 PLN. Nie ma instrukcji po PL. Jest CD-ROM instalacyjny. Kilka klikniec i gotowe. Nie musisz sie na niczym znac. Wskazujesz neostrade i haslo, reszte zrobi program. Skonfigurowalem pod XP. Natomiast Vista x64 polaczenie sieciowe sama utworzyla i hula.

Złączono Posta : 13.09.2006 (Sro) 17:04

(Tomcio835) #9

zainstalowałem na "sucho" sterowniki 3.0.4 do Sagema fast 800 (nie te z płytki)

zrestartowałem kompa weszłem W connection dałęm nowe połączenie Dial-Up wpisałem Nazwe i hasło i chodzi. A zeby atywowac trzeba miec Internet i "swój" klucz od MS

a podłaczyłem sam router czy do routera modem neostrady? I czy router podłączyłes do USB czy raczej do (wbudowanej karty sieciowej) jak u mnie???

(Sirkitek) #10

dobra Vista aktywoawana ale net dalej nie dziala troch to dobijajace we wczesniejszej wersji nie mialem zadnych problemow

(Renek 1962) #11

serenity 15 podlaczylem do wbudowanej karty sieciowej. Do USB nie da sie.

(Tomcio835) #12

a ten router ma wbudowanego firewalla? I czy Wystraczy sam router czy modem tez sie podpina?

(Renek 1962) #13

Firewall ma. Modemu nie podpina się. Podpina się bezpośrednio do karty sieciowej, do gniazdka telefonicznego i elektrycznego. Kable potrzebne są w zestawie.

(Tomcio835) #14

dzieki. chyba se sprawie. 220 zł to nieduzo

(Sirkitek) #15

tez mam wbudowana karte sieciowa,tyle ze ja laik jestem w tym temacie,mam to podlaczyc do tego wejscia takiego jak jest w stacjonarnym?

(Tomcio835) #16

tam gdzie podłączasz kabel od wejscia telefonicznego do neostrady modemu a potem do kompa to połaczasz kabel od wejscia telefonicznego do routera i dopiero potem do kompa (karty sieciowej nie USB)

(Iset112) #17

a mozna podłaczyc zamiast modemu karte sieciowa wbudowana w płyte główna bedzie wtedy internet normalnie, czy musi byc modem

(ak6) #18

Sama karta sieciowa nie da ci połączenia do netu. musisz mieć modem lub router

(Iset112) #19

ak6 orietujesz sie czy sa 64 bitowe sterowniki do sagem fast 800 pod Viste x64 badz Windowsa XP x64

(aero) #20

nie nie ma ich, i zapewno długo ich nie będzie