W jaką grę zagraliście jako pierwszą?

Tak :slight_smile:

1 polubienie

Nie będę specjalnie oryginalna - Champion Chess, czyli po naszemu szachy.

A to można jeszcze dopisać gierki z Windows (freecell, pasjans, pasjans pająk, miner, pinball i itp.) xD

Obstawiam że była to gała na podwórku.
Aż tak daleko pamięcią nie sięgam.

Ja obstawiam, że kosi kosi łapki :laughing:

Zawsze uważałem, że ta zabawa w koszenie łapek jest dość makabryczna :smiley:

Wiesz że też o łapkach myślałem?
Ale nie pamiętam aż tak daleko.

Z tego co mi się przypomina, to raczej Mario. Bądź Tanks czy Duck Hunt, w każdym razie było to na podróbce Pegasusa kupionej za grosze na święta :wink:

Gothic. Pamiętam jak nie umiałem podnieść kilofa bo trzeba było wcisnąć CTRL + LPM + strzałka w górę i mnie ścierwojady zabiły. Niezapomniane chwile z Górniczą Doliną.

Warblade z kumplem :stuck_out_tongue:

Pewnie w warcaby :wink:
Na komputerze , w stareńkiego “Snake” na “Timex Sinclair 1500”.
Jakieś sto lat temu :smile:

Hmmm… jak miałem kilka lat to pykałem na takim cudzie:

To był mój pierwszy kontakt z grami jako takimi. Formuły (widoczne na obrazku) opanowałem do perfekcji. Pierwsza gra na ekranie większym niż 15 cali to było Super Mario na pegazusie, ale ile wtedy miałem lat to nie wiem. O dziwo na pegazusie grałem wcześniej niż na Commodore 64. Drogie zabawki kiedyś to były w porównaniu do pegazusa kupionym na bazarze za kilka dyszek. Pierwszy egzemplarz był nie do zajechania i miał dwie szczeliny na dyskietki - większe i mniejsze, ale nie wiem czy działała ta druga, nie miałem takich dyskietek. Niestety podczas przeprowadzki zaliczył solidną glebę i odszedł w zaświaty. Potem jeszcze miałem 2-3 egzemplarze z bazaru, ale szybko padały. A kontrolerów to nie zliczę. w miesiącu nawet dwa szły na wymianę.

2 polubienia

Hej,

To skoro wspominamy o innych, to ja dorzucę jeszcze bierki. :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam,
Dimatheus

To miała być w ogóle pierwsza ? Nie komputerowa ?
To w karty - Wojna :slight_smile:

1 polubienie

Cóż jeśli chodzi o mnie to klasyk - Polanie II było pierwszą grą którą przechodziłem, do tej pory pozostaje sentyment.

to ja mam inną grę Telewizyjna gra typu TVG-10 z wrocławskich zakładów elektronicznych Elwro z 1978r.
03-videotraf-350494-c44afe59999c
02-tennis-pong-350494-379011051c
01-tvg-10-350494-f77d1554f67c1bb

3 polubienia

Fajny sprzęt, działa?

Pierwszą grą którą pamiętam (a właściwie dwie pamiętam, że mogły być jako pierwsze…) była gra o tytule 40 Winks na pierwsze Playstation (drugi mój typ to Contra na Pegasusie, ale to było tak dawno temu, że sobie teraz tego dokładnie nie przypomnę).

Pierwszy tytuł, w jaki zagrałem (o ile dobrze pamiętam), to Prince of Persia z 1989 roku. Spore wrażenie zrobiła na mnie ta produkcja, szczególnie zaawansowanymi animacjami ruchu głównego bohatera :wink:

1 polubienie

już na współczesnych telewizorach nie ;(