W jaki sposób ominąć formatowanie urządzenia?

Witam.

Dostałem dziś mp4 bym mógł kilka rzeczy na niego wrzucić. Otóż, problem polega na tym, że na tym mp4 są pliki muzyczne, których nie chcemy ruszać, czy też usuwać. Po podłączeniu kablem usb do komputer odtwarzacz mp4, komputer wywala informacją, że trzeba sformatować urządzenie. Formatować nie chce, gdyż jak wspomniałem, pliki muzyczne muszą zostać. Są jakieś sposoby na ominięcie tej informacji o formatowaniu urządzenia? Zależy na tym, żeby nie formatować mp4 ze względów plików muzycznych.

Problem w tym, że jak podłącze mp4 pod kompa, komp od razu pluje informacją o formatowaniu urządzenia, a do samego urządzenia wejść nie mogę z poziomu komputera.

Witam,

 

Spróbuj odpalić dowolną dystrybucję linuxa w wersji live jeżeli to nie zadziała, wątpie aby coś mogło pomóc. Warto pamiętać o bezpiecznym odłączaniu różnego rodzaju przenośnych magazynów danych :slight_smile:

Proponuję CHKDSK ! System plików jest uszkodzony !

W przeszłości radzę odłączać MP4 od komputera za pomocą “Bezpieczne usuwanie sprzętu” ! , zwłaszcza jak jest to WINDOWS XP .

Rozumiem, że korzystasz z Windowsa. Jak dla mnie są trzy możliwości

Ad1. Potrzebujesz jakieś dodatkowe oprogramowanie do podłączenia tej mp4 do kompa

Ad2. Windows nie rozpoznaje systemu plików.

Ad3. Opcja powiązana z opcją wyżej czyli przy którymś podłączaniu mp4 do kompa posypał się system plików. Co jest równoznacze z tym, że pod linuksem też możesz tych danych nie zobaczyć i będziesz je musiał odzyskiwać

Szybki format.Następnie odzyskiwanie za pomocą np RECUVA.Potem normalny zapis starych i nowych plików. To najprostsze rozwiązanie !

Jest to Win7x64 oczywiście. Czyli co, jest duża szansa, że stracę pliki z odtwarzacza mp4.

Raczej bardzo duża że je odzyskasz razem z tymi ktore zostały niedawno usuniete. Jedna ważna rzecz format musi być szybki a nie pełny.

Taaa szybki format  i odzyskiwanie Recuwa , i już po plikach …

Robiłeś ?

tak , nigdy tym sposobem nie odzyskałem 100% działających plików a próbowałem wielu programów do odzyskiwania danych.

Musiałeś mieć strasznego pecha albo ja dużo szczęścia w kilkudziesięciu takich operacjach !

Oczywiście mowa o pamięciach flash bo takie są w playerach.

Ja powstrzymam się z tym szybkim formatowaniem. Nie mam zamiaru ryzykować utratą plików. 

Sprobuj na innym kompie,może odczyta.

Sam player widzi te pliki ?

Nie namawiaj ludzi do robienia czegoś na czym mogą się nie znać i mogą stracić swoje dane. Kolega straci swoje dane napisze do Ciebie z pretensjami i pewnie usłyszy, że u Ciebie to zawsze działało i coś musiał źle zrobić.

 

 

Mądra decyzja jak się na tym nie znasz poproś o pomoc kogoś kto się na tym zna.

Nawet na tym forum był identyczny temat .To rozwiązanie okazało się skuteczne.Jeśli sam nie wiesz na jakiej zasadzie to działa to lepiej się nie wypowiadaj !

To, że w tamtym przypadku takie rozwiązanie okazało się skuteczne nie znaczy, że w tym też w 100% zadziała.

Nie ośmieszaj się ! W wypadku pamięci flash działa zawsze.

To raczej ty się nie ośmieszaj. Dasz mu 100% gwarancję, że odzyska wszystkie pliki co do jednego? Wątpię. Dodatkowo jak już coś komuś radzisz to zrób to dokładnie, a nie po łebkach.

Nikt Ci nie da 100% gwarancji nawet firma odzyskująca dane. Po formacie w większości przypadków bez problemu można odzyskać dane najgorsze jest nadpisanie danych. 

Z mojej wypowiedzi nie wynika to o co mi chodziło. Chodziło mi, o to że rozwiązanie, które podaje @jasieczek nie zawsze musi zadziałać tak jak on to napisał.