W jaki sposób szybko przekopiować zdjęcia z chmury na dysk komputera?

Jak zaznaczyć opisałem wyżej, a czy metoda drag&drop nie działa to nie wiem, nie sprawdzałem. Może użyj przeglądarki chrome? :thinking:

Właśnie w tym problem że zaznaczam ostatnie zdjęcie a potem się okazuje że zaznaczyłem i pobrałem 3% całości bo nie załadowało całej listy.
Przy pomocy ctrl+ a zaznaczało tylko jeden ekran…

Ot masz zalety chmury.
Dlatego swoje pliki trzymam lokalnie.
Zawsze dostępne, nawet offline, nikt poza mną nie ma do nich dostępu, nie znikną póki ja tak nie zdecyduje albo EMP nie zniszczy dysków.

Faktycznie teraz testuję i chyba pomyliło mi się icloud, albo coś zmienili :wink:

Kasują pliki starsze niż ileś tam dni, skomplikowany i niefunkcjonalny interfejs, nic tylko zachęcają do nieużywania, bo to przecież darmowe.

Dobra, ogarnąłem. Można bez problemu zaznaczyć większą ilość zdjęć i je usunąć masowo, albo wysłać na komputer jednym kliknięciem. Pierwszy raz korzystam z tego i wprowadziłem zamieszanie.

Zaznaczyć zdjęcia też nie można kilka naraz tylko trzeba po jedyncze każde zdjęcie z osobna zaznaczać.
Strata czasu !

Napisałem wołami jak masz zaznaczyć wszystkie zdjęcia. Zaznaczasz pierwsze klikając faje w jego lewym górnym rogu, wciskasz i trzymasz shift, teraz zaznaczasz ostatnie zdjęcie, puszczasz shift. Masz zaznaczone wszystko. Teraz wybierasz menu, pobierz na dysk i tyle.

@anon741072 jak to zrobić ? Zaznaczyć wiecej niż jedno zdjęcie. I przekopiowac je na dysk w wiekszej ilosci ?

@anon741072 A jak pobrać wszystkie ?

Jak masz zaznaczone zdjęcia to wciśnij [SHIFT] + [D]. Jak nie działa ten skrót (ja mam tam akurat coś innego) to wybierz w prawym górnym rogu menu (trzy kropki) i opcję pobierz.

@anon741072 powiedz mi jeszcze…jak juz trzymam ten shift i zaznaczę pierwszy rządek - pierwszą linijkę zdjęc to jak zjechać w dół żeby zaznaczało też inne zdjęcia ?

Zaznacz pierwsze zdjęcie. Zjedź na dół strony normalnie suwakiem, teraz wciśnij shift i kliknij kolejne zdjęcie. Jeśli po drodze nie klikniesz w nic co spowoduje odznaczenie pierwszego zdjęcia to zostaną zaznaczone wszystkie pomiędzy nimi.

@anon741072 robię tak jak napisałeś i nie zaznacza mi zdjęć pomiędzy zdjęciem pierwszym a ostatnim na liście :frowning: - szlag mnie zaraz z tym idioctwem trafi. Nie wiem co za debil to wymyślił.

shift+d otwiera dokumenty google…
Zaznaczanie ostatniego z shiftem zaznacza mi wszystkie ale ja mam mało plików, u klienta było ich kilka(naście) tysięcy i nijak nie mogłem zjechać na sam dół bo jak zaznaczyłem wszystko za jakiś czas okazywało się że jeszcze drugie tyle jest niezaznaczone.

Nie ma zaznaczenia całego katalogu?

@cyngiel_1 Niestety nie ma. Jedynie albo zaznaczasz po jednyn zdjęciu każde z osobna, albo po parę zdjęć da się zaznaczyć według tego co podał @anon741072 przykładowo po 5 zdjęć. Ale tak, żebym mógł odrazu jednorazowo tysiąc zdjęć zaznaczyć jednym kliknięciem to się nie da. Nie da rady.

google takeout i po robocie

Tutaj pisze, że da się pobrać cały katalog…

https://pl.admininfo.info/c-mo-descargar-la-vez-todos-los-archivos-compartidos-de-google-drive

Da się. Mozesz pobrać z konta wszystko lub wybrane rodzaje plików np. zdjęcia ale w trakcie tego otrzymasz informację ze przygotowanie plików do archiwizacji i wysłania może zająć od kilku minut do kilku dni. Informację o tym otrzymasz mailem wraz z linkiem (przycisk) z którego będziesz mógł pobrać dane.
Wchodzisz poprzez konto google wybierając Dane i personalizacja a potem

Pobierz lub usuń swoje dane albo zaplanuj, co ma się z nimi stać

P.S. To jest tylko kopia. Pliki dalej zostają na googlach więc trzeba je potem usunąć