W jakiej firimie jest najtańsze ubezpieczenie OC?


(Łyha89) #1

Witam !

Tak jak w temacie.

Jakie znacie Firmy w których oferują najtańsze ubezpieczenia OC ??

Bylem w PZU, WARCIE to z ich wyliczeń wychodzi koło 1000zł pff...

Z góry dzięx za wszystkie odpowiedzi :slight_smile:


(Irabuntu) #2

PZU i Warta należą do najdroższych, najtaniej jest w internetowych typu: Link4, Liberty, itd. Z tradycyjnych tani jest HDI-Asekuracja.


(Clubbasse207) #3

hehe 1000 zł to dużo ? :smiley: mi w warcie krzykneli 2500 zł :smiley: kierowca 23 lata astra g 1,8 :stuck_out_tongue: 3 lata bezszkodowej jazdy a co za tym idzie 30 % zniżek :stuck_out_tongue:

na chwile obecną najtaniej było mi się ubezpieczyć w MTU . wcześniej jak miałem inne auto najtaniej było w samopomocy .

przedewszystkim wszystko zależy jaka pojemność silnika, miasto, wiek kierowcy i staż za kółkiem .

najlepiej udaj się do multi agencji ubezpieczeniowych . tam porównaja oferty wszystkich ubezpieczycieli . a co do MTU to kupuje się na poczcie :stuck_out_tongue:

edit:

nie ma czegoś takiego ! jak najtańsi najdrożsi ubezpieczyciele !

wszystko zależy od tego dla kogo w jakim wieku z jakim stażem itp ...

np w moim przypadku za oc w link 4 krzykneli mi 1500 zł w mtu prawie 1000 zł warta 2500 zł (warta ma stawkę razy 100% dla młodych kierowców )


(Łyha89) #4

Link4 podobno niejest taki tani ale za chwile sie przejrze ich oferci głębiej a właśnie od sporej liczby słyszałem o tym HDI trzeba będzie również zobaczyć.

Nom mi się wydaje że sporo zależy jaki samochód...

Ja sobie uciułałem na Escorta 1.3 (mój pierwszy samochód) prawko mam od 2miesięcy, żadnych zniżek, 18lat mam dopiro a zniżki chyba są od 26 czy jakoś tak...

To mówicie poniżej tysia nic nieznajde żadnego ubezpieczenia ?


(Irabuntu) #5

Jesteś niesteyy w najdroższej stawce, stąd będzie ciężko;)


(Clubbasse207) #6

do 1,4 chyba jest nieco taniej

w każdym razie nie licz że będzie tanio ....

moje pierwsze autko jakie kupiłem zaraz po zdaniu prawka to nastoletni maluszek oc za kaszalota ok 600 zł :? i to była najtańsza oferta na rynku 4 lata temu :stuck_out_tongue: dziadek od którego kupiłem maluszka płacił coś koło 150 zł OC :stuck_out_tongue:

zwykle najtaniej ma właśnie hdi samopomoc http://www.hdi-asekuracja.pl/21036 zobacz u nich ale nie licz że będzie tanio ... za moją astre krzyczeli coś koło 950 zł ale tak wyszło że musiałem brać oc w MTU dobrze że nie wiele drożsi.

dzwoń po infoliniach ubezpieczycieli czy też przejdź się do multiagencji . na 90 % hdi samopomoc będzie najtańsza .


(Łyha89) #7

Nom od jutra zaczne itensywne poszukiwania...

A jeszcze jedno bo niechcem zakładać nev tematu poprzedni właściciel miał ubezpieczenie w PZU i miał 55% znizek teraz gdy przerejestrowałem samochód gość kazał mi przejść do PZU załatwić coś z ubezpieczeniem zachodze pytam sie co jak to za przpisanie ubezpieczenia namnie na miesiąc czasu zazyczył sobie 170zł a to ubezpieczenie jest ważne do czerwca więc czemu przepada ?

ale powiedzieli mi że puki co moge jeździć przez miesiąc jeszcze na fakturze zakupu czy jakoś tak.

Teraz gdy będe z nimi rozwiązywał umowe niebędzie żadnych problemów ? czy może też jakieś opłaty :? ?


(Clubbasse207) #8

OC poprzedniego właściciela możesz używać przez 30 dni chyba że jego ważność kończy się wcześniej .

po kupnie auta masz 30 dni na zarejestrowanie i ubezpieczenie pojazdu .

przed upływem 30 dni jednak już po zarejestrowaniu auta musisz udać się do firmy gdzie było auto wcześniej ubezpieczone i zgłosić czy przepisujesz umowę na siebie i dopłacasz różnice w wysokości składek między tobą a poprzednim właścicielem i kontynuujesz to OC czy też wypowiadasz tej firmie ubezpieczenie i ubezpieczasz się gdzie indziej .

1 jeżeli kontynuujesz OC poprzedniego właściciela to dopłacasz różnice składek i jeździsz sobie do końca ważności tego OC .

2 jeżeli wypowiadasz umowę, a ubezpieczenie było jeszcze na kilka miesięcy to poprzedni właściciel dodstaje zwrot składki za pozostałe nie wykorzystane miesiące .

więc facet chciał te 170 zł bo pewnie tyle dostanie zwrotu z PZU.

oczywiście nie możesz sobie pójść i zrobić faceta w konia i kontunuować jego OC bez jego zgody gdyż on też musi wtedy powiadomić PZU że zbył auto i czy zgodził się przepisać OC na ciebie czy też nie :stuck_out_tongue:

mam nadzieję że to jakoś zrozumiale napisałem ? :stuck_out_tongue:

pamiętaj jeszcze że jeżeli wartość pojazdu na umowie przekracza 2000 zł to musisz zapłacić podatek o czynności cywilnych czy jakoś tak w wysokości 2 % wartości auta ale wała dużego tu też zrobić nie można bo np jeżeli kupiłeś auto za 10000 na umowie wpisałeś np 6000 by te pare złoty mniej zapłacić podatku a rzeczywista rynkowa wartość pojazdu wynosi np 9000 to US naliczy podatek nie od tego co na umowie tylko od rzeczywistej rynkowej wartości takiego samochodu i nawet nie istotne jest tu że np auto ma np było naprawdę kupionekilka tys. taniej z powodu np jakiegoś uszkodzenia ... a... i na to masz 14 dni a nie 30 jak na rejestrację itp . lepiej się nie spóźnić bo kara napewno cię nie ominie :stuck_out_tongue:

edit:

zniżki kolego masz za każdy rok bezszkodowej jazdy ... ale za wiek też .

młodzi kierowcy od 18 do ilus tam lat dostają dla większej pokory za kółkiem od razu podwyżki jak pisałem wyżej w warcie jest to 100% wartości ubezpoieczenia . w hdi 4 lata temu jako świerzo upieczony kierowca dostałem zwyżkę 30 % :stuck_out_tongue: a wszystko dlatego że młodzi kierowcy maja wiekszą skłonność do ryzyka za kółkiem brak wyobraźni , alkohol , koledzy obok a jak jeszcze jakas laska to wiadomo że " nie wypada jechac 50 przez miasto " :stuck_out_tongue: i potem są efekty w postaci zwyżej za OC :stuck_out_tongue:


(Trosiak) #9

Witam!

Jeśli chodzi o młodych kierowców, zobacz jeszcze Allianz - w moim przypadku była to najtańsza oferta. Składkę możesz sam policzyć korzystając z kalkulatora: http://www.allianz.pl/x_main.php?id_kategorii=2235

Taki kalkulator OC posiada też m.in. AXA: http://axa.pl/ubezpieczenia/partners/#

Dobrym rozwiązaniem byłoby też uczynienie np. kogoś z Twoich rodziców jako współwłaściciela pojazdu, pod warunkiem, że te osoby korzystają już jakiś czas z ubezpieczenia OC samochodu (najlepiej bezwypadkowa historia) - wtedy przy obliczaniu składki brane byłyby pod uwagę ich zniżki.


(Adax22) #10

Moim ubezpieczycielem jest MTU Moje Towarzystwo Ubezpieczeniowe z Sopotu dlaczego właśnie MTU?? bo jest Tanio chyba najtańsze


(Kylek) #11

Ja szukałem taniego OC dla Mitsubishi Lancera 1.6 z 1996. Mam 25 lat i 5 lat za kółkiem. Nigdy wcześniej nie miałem OC. W mBanku (wybierając jako partnera HDI) zapłacę 840 zł. To najtaniej ze wszystkich szukanych przeze mnie opcji. Zapytaj tam...


(fiero) #12

Sprawdźcie jeszcze na poczcie, wiem że to brzmi dziwnie ale Poczta Polska też sprzedaje ubezpieczenia i OC mają naprawdę tanio.


(Ccx) #13

Mnie wyszło najtaniej w Allianz Direct. No może nie wszędzie się dowiadywałem o cenę ale w porównaniu do tych bardziej znanych ubezpieczycieli w Allianz składka była najniższa.


(Jaziun) #14

za audi 1.8 z 98 roku płacę miesięcznie 50funtów :stuck_out_tongue:


(Łyha89) #15

W Allianz Direct wyszło mi dokładnie 1301 zł :?


(Michu G) #16

Spróbuj w bestpolisa.pl mają kilka firm ubezpieczeniowych oraz oferują ubezpieczenia online we współpracy z mbankiem. Jeżeli ich doradca nie zaproponuje ci najlepszej oferty przez telefon zawsze możesz ubezpieczyć się online za ich pośrednictwem. KOrzystam z ich usług i jestem zadowolony.


(B A L B I) #17

Najtańsze OC na rynku jakie znalazłem jest w AXA Direct, zresztą znajomi też mi mówili. Mało tego, ostatnio jechałem na wczasy i o 3.00 nad ranem siadła mi pompa paliwowa. Szybki telefon i holowanie gratis do najbliższego mechanika, nie wierzyłem za bardzo że tak szybko to można załatwić. :wink: Dodatkowo AXA oferuje 50zł. obniżki na OC i 100zł. na AC jeżeli na ich stronie przy wpisywaniu danych do umowy wpiszecie czyjś numer polisy (niestety, mnie to ominęło, bo nie zwróciłem uwagi na tą opcję). Natomiast swój numer polisy można wykorzystać i polecić znajomym, zrobiłem tak raz i przysłali mi bon wartości 50zł. który mogę wykorzystać w wybranych sklepach. Naprawdę groszowe sprawy w porównaniu ze złodziejami z którymi miałem wcześniej podpisaną umowę. (!) Na stronie ubezpieczalni jest kalkulator który pomaga łatwo wyliczyć składkę, tańszej na rynku nie znalazłem!

PS. Jeżeli ktoś nie ma znajomego w AXA mogę podać mój numer- BA1211932/09 .


(kamiloz) #18

Na ilu jeszcze forach albo komentarzach będziesz wypisywał te same brednie? Po to odkopywałeś post? Myślisz, że ktoś Ci uwierzy w ten typowo reklamowy tekst?


(75jarek) #19

Jeśli nie chcecie przepłacać, to sprawdźcie ile zostanie w Waszej kieszeni, jeśli wybierzecie AXA. Dodatkowe 100 zł lub 50 zł zyskasz jeśli powolasz się na numer polisy aktualnego klienta np.

AA/1520676/00

Wejdź na stronę:

KALKULATOR AXA

Wybierz opcję:

Nie jestem klientem. Chce powołać się na numer polisy Klienta AXA*

bądź:

  • zadzwoń: 19522

  • zadzwoń: 48 22 599 9522

  • wejdź na stronę AXa i zamów oddzwonienie do Ciebie (bezpłatne)


(Karolekc5) #20

A może tak, jak sie jest młodym kierowcą, rejestruje sie samochód na spół właściciela z kimś kto ma max zniżki (60% :smiley: ) najlepiej z kimś z rodziny. Za kazdy rok chyba sie wtedy dostaje 10% za bezwypadkowy. I nie płacimy 1000zł czy więcej za ubezpieczenie. W razie wypadku posiadacz zniżek (współwłaściciel) traci zniżki tylko na ten samochód :smiley: