W komputer nie ma "nagrywarki" vista


(superbike08) #1

Gdy wchodzę w komputer to nie widać tam nagrywarki, ale gdy ja wysuwam to normalnie chodzi, tylko tak jakby PC jej nie widzi

tu, macie fotkę jak to wygląda w "komputer" KLIK


(adam9870) #2

A jak to wygląda w: Start - Uruchom (albo logo Windows + R) - diskmgmt.msc, albo w Menedżerze Urządzeń (devmgmt.msc)?

aktualizacja:

vista-nie-widzi-napedu-dvd-laptop-t297113.html

http://forumarchiwum.gry-online.pl/S043 … ID=8876044


(superbike08) #3

o tak KLIK


(nnick) #4

Menedżer urządzeń bitte


(stalesz) #5

Odinstaluj ją w Menadżerze Urządzeń.Restart,Powinna sama się zainstalować.Kończy Ci się limit miejsca na partycji C. Jeśli nie masz stacji dyskietek…tak przypuszczam ,to wyłącz ją też w Menadżerze.


(superbike08) #6

http://zapodaj.net/fadfb4da3bec.jpg.html bitte :wink:


(nnick) #7

Danke. Ewidentnie system nie widzi w żadnej formie napędu, zatem pozostaje sprawdzenie czy BIOS widzi. Powinieneś być w stanie zobaczyć na ekranie POST, ewentualnie w ustawieniach BIOSu. Jak tam też nie ma no to sprawdź kabel transmisyjny.


(superbike08) #8

ale, nie wiem jak to sprawdzić w biosie :smiley:

i też nie wiem jak na ekranie POST :smiley:


(stalesz) #9

Wejdż do BIOS-u klawiszem prawdopodobnie F8-Enter Boot Menu,sprawdż czy nie jest oznaczona jako Removed,lub Disabled.Jeśli ma ten status,zmień na Enabled.Ostatecznie możesz użyć opcji…Load Default Setting BIOS…


(nnick) #10

przy odpalaniu systemu najlepiej naciśnij klawisz “Pause”, to powinno zatrzymać ekran POST, w tym miejscu powinieneś być w stanie przeczytać chociaż jaki to jest rodzaj BIOSu (Award, AMI, może coś innego) oraz klawisz służący do wejścia do ustawień - najczęściej jest to DELETE, F8, F12 albo F10.


(Kwalimir) #11

Fix it:)

http://go.microsoft.com/?linkid=9740811

O ile to nie awaria samego napędu to powinno pomóc.


(stalesz) #12

Miałem podobną sytuację.Powodem było Nero Scout.Odinstalowałem Nero i zainstalowałem go bez “kombajnowych” dodatków.Instalacja niestanardowa-tylko podstawowe funkcje…Pokazała się ikona DVD-ROM.