W obecnej sytuacji radzicie brać S3 czy czekać na Iphona 5?

Witam

Posiadam Kod na 30 % rabat na abonament w sieci orange . Ważność kuponu to 31 styczeń 2013 . Chciałbym w jak najbardziej optymalny sposób wykorzystać tą możliwość .

Niby do dnia 24 grudnia jest promocja na telefon samsung galaxy s 3 w promocyjnej cenie . Jednak może bardziej korzystną ofertą okazuje się wybranie oferty iphona 5 . Jednak nie ma go obecnie na stanie .

Co proponujecie zrobić . Czy poczekać i liczyć , że może będzie dostawa i uda się kupić iphona 5 , czy brać teraz s 3 . Może macie jeszcze jakiś Inny pomysł ?

Przyjemnego dzisiejszego dnia :slight_smile:

osobiście wybrałbym androida … ale to twoj wybór :stuck_out_tongue:

Ja nie wybrałbym Samsunga ze względu na design i wygląd Androida (ich nakładki) :wink: Musisz gdzieś dorwać te dwa telefony i je porównać na własną rękę bo naprawdę idzie się zawieść a “bebechy” to nie wszystko, ponieważ to nie PC :slight_smile:

Zdecydowanie bym brał SG3

bierz S3 a po roku, półtora będziesz narzekać że aktualizacji brak. Zdecyowałbym się na iP WP a najlepiej poczekałbym na coś z BB 10 :smiley:

Jak masz pisać bez sensu to nie pisz w ogóle.

Jakoś Galaxy S2 po dwóch latach ma aktualizacje, wystartował z 2.3.x a teraz już jest aktualizacja do 4.1.2, i zapewne w przypadku S3 będzie podobnie. Akurat Samsung aktualizuje swoje smartfony najlepiej, aktualizacja to nie tylko przejście z np. 2.3 do 4.x :wink: Co prawda nie można tych aktualizacji porównywać do Apple, który nadal aktualizuje iP3, ale top zupełnie inna strategia.

Co do topicu, jeśli na sprzedaż to poczekać na iP5, jeśli do użytku to polecam S3, więcej opcji, więcej możliwości ot choćby personalizacji. Android znacznie bardziej nadaje się do gier.

“Co do topicu, jeśli na sprzedaż to poczekać na iP5, jeśli do użytku to polecam S3, więcej opcji, więcej możliwości ot choćby personalizacji. Android znacznie bardziej nadaje się do gier.”

Chyba coś Ci kolego nie wyszło…

Opcji mają tyle samo oba telefony. iOS po Jailbreaku nie ustępuje Androidowi wcale. Do gier bardziej nadaje się Android? Hahha. Przecież na niego wychodzą kiepskie porty z iOS, w dodatku ze sporym opóźnieniem.

Jeśli chodzi o używanie obu telefonów to iP 5 płynniejszy. SGS3 czasem złapie laga, w iOS to się nie zdarza nigdy. Szybciej www wcztuje się na iP, podobnie jak programy. Widać zresztą na filmiku.

Nic dziwnego, że SGS3 jest w tyle, skoro ząb czasu już go lekko nadgryzł. 6 miesięcy w świecie IT to kawał czasu.

Może oba telefony prezentują wysoki poziom , jednak s3 szybciej traci na wartości . Obecnie jaka jest już różnica w cenie . Dlatego Może Niektóre Osoby zrozumieją aluzję i sens założenia tematu . Dla Tych , którzy nie zrozumieli :

Założony temat nie tyle miał / ma posłużyć wymianie zdań , który telefon jest lepszy . Bardziej może chodzi o pytanko czy w sytuacji braku iphona 5 w wersji 16 GB ryzykować i czekać na jego pojawienie , czy brać s3 . Jeżeli obowiązująca promocja na s3 się skończy ( niby według informacji zamieszczonych na stronce ma obowiązywać 24 grudna ) , a iphona 5 do 31 01 nie będzie to co pozostanie do wzięcia wówczas ? .

Co by mogli zrobić ekonomiści w takiej sytuacji ? . Przyjemnego dzisiejszego wieczoru :slight_smile:

@Maksymilian pozwól, że teraz ja Ci coś wytłumaczę.

To jest forum. Forum publiczne. Wchodzą tu ludzie i czytają. Nierzadko uważają za pewnik to, co przeczytają. Należy prostować bzdury pisane przez innych, bo to dobro wspólne i powinny być tu głównie fakty.

Co do ceny i sprzedaży iPhone’a. Ten sprzęt mało traci na wartości, dużo mniej niż SGSy. Zobacz sobie jak cenę trzyma iPhone 4, a jest on aż 3 generacje do tyłu. 3 lata to szmat czasu. Tak więc prawda, S3 na wartości traci szybciej (już stracił). Ja bym poczekał na iP 5.

Jeśli rozmawiamy tylko o ekonomii, to ja nie wiem po co powstał ten temat :slight_smile:

I tu masz już odpowiedź dla siebie. Jak stwierdzisz że iPhone jest do d, to go sprzedaż po tak wysokiej cienie że kupisz sobie SGSIII. Odwrotnie nie bardzo.

I to jest wg mnie główny powód dlaczego brać iPhone 5.

Ja bym i tak brał S3, chyba że lubisz być ograniczany na każdym kroku i mieć gorszy technologicznie sprzęt to bierz iPhona.

Na początku tak może być, tylko że gdy wyjdzie S4 to S3 będzie powoli olewany, nadal będzie miał stary system. Vide - dopiero niedaowno wyszła aktualizacja do już nienajnowszego Androida 4.1.2 dla SII, jednego z najbardziej topowych telefonów w 2012.

Biorąc iPhone 5 będziesz miał aktualizacje systemu przez 3 lata z hakiem, czyli do czasu wydania iPhone 8.

Dlatego też cena iPhone nie spadnie tak mocno jak SIII i dlatego to wymieniam jako zasadniczy powód dlaczego brać iPhone 5, pomijając już takie aspekty jak ww.

Też mam taką decyzję do podjęcia. iP5 albo S3. Ciężka sprawa, ale jak na razie jest przewaga S3, chociaż IP5 to już coś :slight_smile:

Ale weź inną sytuację.

Hipotetycznie iPhone to Mercedes, SIIII to BMW. Każdy jest inny. Żadnego z nich nie miałeś, znasz tylko opinie że nowe Merce są do niczego (blacha gnije), w BMach siędzą tylko szpanerzy itd. Ale sam nie jeździłeś żadnym.

Po roku BMW straci 50% wartości, Mercedes 30%. Racjonalnie myśląc, które auto kupisz?

Co z tego jak mam większy wybór systemów na S3, jakby to było gdybyś kupował komputer i system byłby aktualizowany tylko przez producenta, a sam byś został z tym co dostałeś. Ja wolę mieć ten wybór i tyle. Ludzie nie lubią raczej być ograniczani, choć część widać lubi nawet za to płacić.

Tylko że instalując inny system tracisz gwarancję. Na iPhone można zrobić JB, Absynthem zajmuje to chwilę. Poza tym już pisałem że nie ma sensu wchodzić w tym momencie w polemikę który jest lepszy, jest wiele artykułów i filmów, ale ocenić trzeba samemu używając ten i ten, co nie jest takie łatwe, ponieważ oba telefony nie są takie tanie, aby można było mieć je jednocześnie.

Mimo tego nie wszystkim odpowiada bajerowatość systemu i może się okazać że za 6 miesięcy nie będzie aktualizacji. Użytkownik więc stwierdzi że go sprzeda, za dużo mniej niż jest warty dziś i kupi jednak iPhone, który jest nadal drogi. Kasa idzie w błoto. W odwrotnej sytuacji, czyli gdy iPhone okaże się dupnym urządzeniem to go sprzeda i bez dokładania kupi sobie “nieograniczonego” SGSIII (który nie będzie już miał aktualizacji).

Jak nie wiadomo co wybrać to się wybiera tak, aby stracić jak najmniej w przypadku porażki.

No jak dla mnie to strata kasy, bo jak wiadomo złoty ciągle traci wartość, to dla mnie to jest wydanie kasy w błoto, poużywa się pół roku czy rok i myślenie, że się straci mniej kasy to już nie jest idea. Popatrz ile 100 zł jest dziś warte, a ile było warte pół roku temu i rok temu. Wolę kupić lepszy i tańszy telefon i wybierać systemy, a jak coś się stanie mam 24 miesiące gwarancji i wgrywam znów zwykłego i oddaje. Za to iPhone ma 12 msc gwarancji i nawet podczas transportu są zmiany temperatury, czujki się zawilgocą i już po gwarancji, nie raz już było o tym głośno. Podsumowując SGS3: 24msc gwarancji, systemy można zmieniać i jest wsparcie nawet nie oficjalne. IPhone - 12msc gwarancji i robienie wszystkiego by do serwisu nie przyjęli lub szukanie dziury w całym. Już nie raz oddawałem do serwisu bez zmiany z Custom ROMem i zawsze został przyjęty, gdyby na iPhonie znaleźli ślady JB to już kasacja gwarancji.

Nie tak dawno kolega z forum miał problem żeby jego samsunga przyjęli do serwisu bo miał inne ikonki i używał programu do zmiany ikonek. Sprawa wiem że ciągła się długo a więc jeżeli chodzi o serwis to Samsunga wcale nie jest lepszy. Jeżeli chodzi o gwarancje piszesz bzdure bo jest normalnie 24 miesiące http://myapple.pl/iphone-ipod-touch/114 … y-12m.html

Ok tylko jakie są szanse że w ciągu tych 12 miechów Iphon trafi do serwisu a jakie że SG III trafi w ciągu 24 miesięcy ??? Samsung jest dobry jeśli idzie o ten system i inne rzeczy ale wygląda jak plastikowa zabawka, i phonem się kiedyś bawiłem przez chwilę i powiem że jeśli idzie o wykonanie to Apple ma dobrej jakości sprzęt.