Wady wzroku

zabezpieczacie sie szczególnie przed wadami wzroku, siedzac duzo przed komputerem ?

jaka wada wystepuje najczesciej przez zbyt dlugim czasem spedzany przy kompie ?

Krótkowzroczność :stuck_out_tongue:

I słyszałem że często zachodzi także astygmatyzm(chyba tak to się pisze) :lol:

Nie. duzo siedzę tylko gdy mam duzo wolnego czasu. Ostatnimi czasy na jego nadmiar nie narzekam :-x

a ja siedze duzo przed kompem od 3 lat. Nie mialem wady, a teraz mam prawie -3 (krotkowzrocznosc) :?. Jak mi sie dalej bedzie pogarszal to chyba nie zostanie mi nic innego jak operacja.

PS: w wakacje siedze po 12 h, a w normalny dzien (oprocz soboty i niedzieli) okolo 6 h.

mi na WKU etz stwerdzili ze jestem krótkowidzem, ale jakos mi to nie przeszkadza :stuck_out_tongue:

ja obliczyłam sobie że 1/3 moich wakacji to komp i net, az sie sama sobie dziwie ze nic mi sie nie dzieje ze wzrokiem,a jesli chodzi o zabezpieczenia,to raczej nic z tych rzeczy,chociaz okulary to rzecz pewna za jakies pół roku

Ludzie. Mówicie to z takim spokojoem !!

Aż się dziwie. Nie myslicie iż może pasowałoby coś z tym zrobić. Powiedzmy postanowić sobie siedzenie tylko 1-2 godzine dziennie i tyle. :!:

ja tyle siedze jak chodze do pracy ;] wraca sie po 23 =] to ino prysznic z 1h na kompie i lulu =]

aju przeca na cos tzra umrzec :twisted:

hehhe, no wlasnie, ja juz chyba jestem uzalezniony :). Ale lepiej od tego niz od papierosow czy jakiegos innego swinstwa :lol:

Lepiej powiedzcie, jak zapobiegać pogorszaniu się wzroku (oprócz nie siedzenia przed kompem) i jakie macie sposoby na poprawę wzroku (?) ;).

Moje oczy są całkiem wytrzymałe, tyle lat siedzę przed kompem i na razie mała krótkowzroczność (0,5 w jednym i 0,25 w drugim oku)

w sumie to lepiej sie nie ograniczać z kompem,bo pozniej człowiek chodzi wsciekły i wszystko mu sie pieprzy,lepiej ulzyc sobie i siedziec te 5 godzin niz chodzic wsciekłym na wszystko

Ja gram(pegasus,playstation)/używam kompa już z 10 lat i mój wzrok jest cały czas bardzo dobry ! mam co roku badanie wzroku i wszystko jest wporządku, aż sam się dziwie. Dziennie przy kompie spedzam w dzien powszedni z 5 godzin, a w dzien wolny około 8-10…w wakacje nawet 12 i wiecej :stuck_out_tongue:

1.25 i 0,75 albo jakos tak ;p 7 lat przy kompie srednio wychodzi ok. 3 h dziennie

Umnie identycznie :stuck_out_tongue:

a jak na tej tabliczce u okulisty nie doczytałem sie 3 ostatnich pasków na dole i tak samo 2 oczu to jaka mam krótkowzrocznosac, i czy jest to wyleczalne ?

Jak zapobiegać ?

Nie czytać po ciemku

Słyszałem o specjalnych monitorach jeśli korzystamu duzo z kompa

Nie oglądac blisko TV ani za blisko przed monitorem nie siedzieć.

Musze se kiedyś wybrać sprawdzć jak tam mój wzrok :slight_smile:

no ja sie wybrałem i żałuje bo musze miec okulary a w nich wygladam jak :C

szkoda słów, i licze ze jakos to uda sie naprawic oprescja albo laserowe laczenei ale nie moge znalesc ile to kosztuje ![;

Ja siedze identycznie :shock: :shock: :shock:

Zaczynam sie denerwowac co z moimi cozami :x