Walczmy z piratami

co do gier oryginalnych to czy są naprawdę takie drogie nie sądzę , osobiście kupuję gry , żeby sobie pograć .

Owszem nowości są drogie bo muszą mieć odpowiednią cenę . bo jak by nowość kosztowała np. 40 zł , to ile by w tedy musiała kosztować klasyka tej samej gry ? ,a zwłaszcza że gry szybko się starzeją.

np. kilka miesięcy temu : Alone in the dark , Turok , itp. były za koło 80 zł , a już będą w jakiejś klasyce (mam założone konto w cenega , pcproject (gram.pl ) i przysyłają takie oferty wydawnicze gier ). zaleta takich gier to jest taka że są już min. poprawkami.

Osobiście bał bym się używać gry z jakimś crackiem. bo taki crack może mieć w sobie nie miłych niespodzianek.

na co dzień używam Windows i Linux,a i stwierdzam że obecnie Linux , jest też łatwy w obsłudze, np. UBUNTU , OpenSuse, Mandriva itp. Więc Linux jest godny polecenia dla kogoś kto nie chce lub nie stać na Windows

a co do programów to tu się coś zaczyna pomału ruszać .

Office 2007 za koło 200 zł na 3 komputery

teraz będzie Corel Draw za 300 zł na 3 komputery .

a co do filmów to są wypożyczalnie , platformy cyfrowe itp. (HBO, FILMBOX , CANAL+ i kilkanaście innych kanałów filmowych ) wiec tu problem z filmami jest tez rozwiązany.

bo ktoś np. tworząc taką grę , czy film (znalazł sposób na życie, utrzymanie się i swojej rodziny ) , jeżeli mi się kogoś np. gra podoba to mogę kupić , jeżeli nie to nie kupuję - proste .

Legalnym da się być, tylko do tego trzeba chęci.

artek28 napisał:Osobiście bał bym się używać gry z jakimś crackiem. bo taki crack może mieć w sobie nie miłych niespodzianek. Każdy program który ingeruje w grę jest Crackiem np.trainer który instalujesz aby mieć np.nieskończoność amo albo wszystkie bronie itp.I nie zauważyłem aby to szkodziło grze czy systemowi.

Jeżeli jesteś graczem to pewnie wież co to jest Wielka Encyklopedia Gier:jest to zbiór opisów , kodów,i właśnie trainerów i Avast którego używam wykrywa tam sporo koni trojańskich! I tu zachodzi pytanie : czy jest to celowe zagranie firmy wydawniczej(może wykradają moje tajne hasła itp.) czy avast jest przewrażliwiony #-o :stuck_out_tongue:

No CD crack to bardzo dobra rzecz. Dzięki niemu uwalniamy się od idiotycznej i bardzo niewygodnej dla mnie fanaberii producentów, którzy do grania w legalnie zakupioną grę wymagają trzymania płyty w czytniku.

tylko że crack (łata ) upraszczająca grę , np. ilośc broni , a crack który łamie zabezpieczenia w grze , mi się wydaje że jest to całkiem co innego. po za tym , np. mi zabezpieczenia w grach nie przezkadzają i przekładanie płyty .

mam takie pytanie , mam grę Battlefield 1942 ( kupioną kilka lat temu, oryginal ) i mi pękła płyta CD. tylko się pytam bo niewiem : czy wolno pobrać obraz takiej płyty z rapidshare ( bez udostępniania ) i traktować to jako kopię ? płyty uszkodzonej . ( dużo gralem i pewnego razu płyta mi w napędzie pękła ).

czy wolno jest wykonać kopię zapasową (do wlasnego użytku ) , gier że by mi się podobna rzecz nie przytrafila .

Za 3 stówy? Gdzie tak słyszałeś?

Wystarczy włożyć nośnik i jak gra odpali to go wyłożyć (sam tak robię, przyuważyłem że jak włączam Assassin Creed’a to na początku się kręci a potem nie to go wyciągam po co ma się rysować)

http://corel.dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=10140

Wolno chociaż zależy od producenta :slight_smile: Ja np. pytałem sie Cenega czy mogę tak zrobić z Assassinem i powiedzieli ze tak. Na gram.pl jest też coś takiego że można niektóre gry wymienić na nowe nośniki, możesz go spalić, złamać, popisać itp i ci przyślą nowy z pudełkiem i ze wszystkim za koszt wysyłki.

http://www.gram.pl/informacje.asp?id=2

-problematyka zasługuje na uwagę Prawodawców i kuraterę Państwa ,

ale nie powinna być tylko i wyłącznie rozpatrywana w kategorii - nie kradnij

-dla Dobra Ogółu jest większym pożytkiem ,że jakiś Pasionat

nie daje się oderwać od komputera - niż ten sam “pasionat” niedający się

oderwać od butelki z alkoholem…

Siedząc przy komputerze robisz mniej krzywdy niż siedząc przy butelce ;]

moim zdaniem przestańcie się zajmować piractwem, co Wam z piractwa? piractwo nie dotyka bezpośrednio,

do autora tematu zajmij się może czymś co pomorze chorym dzieciom, zajmij się jakimś pomysłem zbierania pieniędzy dla chorych, bo zdrowie jest najważniejsze. A to że ktoś okradnie kogoś poprzez piractwo to tylko jego sumienie. Nie zabije nikogo, a firma i tak prawdopodobnie z tego tytułu nie upadnie bo kto ma kupić oryginała to i tak go kupi, a kto będzie chciał ściągnąć to i tak ściągnie nawet jak program czy gra byłaby za 10 zł.

Nie jest nikt w stanie tego powstrzymać, ale bo i po co… i tak i tak ten kto będzie chciał to będzie sobie ściągał, jak nie przez hosterów to przez wymianę plików, albo pożyczy i skopiuje, więc daruj sobie…

Gdyby tak skądś załatwić kasę… napisać listy po angielsku do jakiś firm które może dały by trochę pieniędzy i przelać je do jakiegoś hospicjum, myślę że dało by Ci to więcej radości.

pozdrawiam.

Mówimy tu o pojedynczych przypadkach. Powiedz tak szczerze ile razy spotkałeś się z sytuacją, że ktoś miał dylemat alkohol czy komputer i wybrał to drugie? Ja osobiście znam kilku piratów i albo problemów z alkoholem nie mają wcale, albo piractwo im w piciu wcale nie przeszkadza. :expressionless:

Już jakiś czas temu sobie darowałem. Sądziłem, że ludzie trochę inaczej podejdą do mojego pomysłu ale wyszło jak wyszło (tzn. nie wyszło). I jak pewnie (nie)zauważyłeś już nikt o tym nie rozprawia, a rozmowa zeszła w kierunku czy piractwo jest dobre czy nie.

Nie wątpię, jednak to już jest przedsięwzięcie ponad moje siły.

tak wiem ale jak mam wcześniej dać wiadomość a chciałem się udzielić :razz:

Cóż moim zdaniem lepiej piracić niż mieć problem z alkoholem. A jak jedno i drugie to leczyć się z alkoholizmu i już. Bo Alkoholizm Cię zniszczy doszczętnie a piractwo najwyżej przytępi :slight_smile:

Ten, kto pracuje, już to robi płacąc podatki. Nie widzę sensu płacenia dwa razy na to samo. (W podatkach oddajemy 83 proc. tego, co zarobimy).

-rozmowa jest nieodmiennie typu

  • czy opłaca się inwestować w technologię i technikę

po to , by było więcej bezrobotnych…

–czy też może jak będzie mniej Pracy to i bezrobotnych potrafimy wykarmić…

,…-niekoniecznie wywołując kolejną wojnę światową…

-któryś z Filozofów powiedziałby

–“dzielcie się Sobą jak chlebem ,a nie pomrzecie z głodu” -i w swej Naiwności pomyślałby

,że temat Postu został wyczerpany…

:?: :!: :idea:

ale tutaj chodzi o wolę a nie o przymus

Nie widzę związku między poziomem technologii a zatrudnieniem w branży oprogramowania. Jak dotąd nikt jeszcze chyba nie wymyślił maszyny, która sama pisze programy więc według mnie jak już jakiś związek jest to odwrotny niż sugeruje maru.

Według mnie trzeba by wyjść z tym poza branżę IT i patrzeć na to w ten sposób, że większe bezrobocie=mniejsze zarobki=większe piractwo, ale to jest temat rzeka.

Ale przecież płacenie podatków na biednych, niezaradnych, chorych, cwaniaków, lumpów itp. w socjalizmie jest przymusowe.

Myślę że piractwo w Polsce się zmniejsza główne powody to:

“znośne” ceny

  • Windowsa ok 300 zł za XP HE, Vista HB w oem`e – jest też linux ale w spojrzeniu globalnym to margines

  • Office 2007 dla użytkowników domowych 199 zł nie chcesz płacić jest darmowy OpenOffice –bardzo dobry

Więc dwa sztandarowe produkty MS na które, można sobie pozwolić kiedyś to było nie osiągalne

Cała gama bardzo dobrych produktów darmowych w Domu:

antywirusy, antispyware:

avast!, AVG, Avira, Ad-Aware, Spybot Search & Destroy, Windows Defender - bezsensowne jest bawienie się z crackowanie Nortonów, Kasperskich, Pand itp itd są darmowe b.dobre odpowiedniki, trzeba nauczyć się z nich korzystać, nauczyć się mysleć - nie używasz mózgu - wyskakuj ze 100 zł i krzyżyk na drogę w radzeniu sobie w życiu 8)

Nagrywanie płyt

Kupujemy nagrywarkę - i oczywiste potrzebny program do nagrywania kilku płytek w mc - i leci piracik Nero 10000 Super Ultra Edition - po Ch*j! są programy bezpłatne a dobre:

Ashampoo Burning Studio, CDBurnerXP i inne dostępne w vortalu DP

Więc zastanów się, pomyśl, przemyśl to naprawdę boli tylko za pierwszym razem później jest dobrze :smiley:

Gry

Zależy od podejścia są bardzo dobre tanie gry – przy których naprawdę można się nieźle bawić ceny około 10- 20 zł – za taką cene można nabyć całe kolekcje klasyki

Taki Wiedźmin Edycja Rozszerzona – 70 zł F3 – 90 zł, FAR CRAY 2 – 80 zł

To nie te czasy gdzie człowiek marzył o Baldurs Gate 2 169 zł Diablo 2 159 zł ONI -159zł Tony Hawk 2 -159 zł reszta gierk za 99 zł typu FIFA, Colin McRae2 a alternatywą były szachy za 39,99

Grafika

  • Jasne ze mając ikonę PS CS4 na pulpicie można czuć się dumnie - ale jak jest oryginalny. Alternatywą jest Gimp - ale znów jest problem, znów trzeba użyć rozumu, znów trzeba użyć mózgu, a to bywa bolesne #-o , bo trzeba sobie ściągnąć gimpa na dysk zainstalować, poszukać sobie poradników. I posiedzieć nad tym chwile czasu.

i tak można wyliczać i wyliczać: kompresja plików winrar :arrow: 7-Zip itp

Sprawa filmów: cóż rozwiązania narazie nie ma i nie będzie - ponieważ można sobie ściągnąć nowość w rmvb w 2 godzinki - zaradzić można jedynie poprzez zmniejszenie cen biletów do kina 3-5 zł, zmniejszenie cen filmów dvd

Sprawa Mp3 - można sobie skopiować płyty z muzyka z oryginalnego nośnika - jest rodzina, są przyjaciele, znajomi bliżsi i dalsi :slight_smile: wystarczy się rozejrzeć a można mieć sporą kolekcje :slight_smile:

Rozwiązaniem jest wprowadzenie opłat za ściągnie legalnych mp3 - dobrze działających serwisów i rozpropagowanie tego. Zmniejszenie cen płyt, kilku artystów zdecydowało się na taki krok, ale największa kasę zbijają wytwórnie.

Nawiązując do gier przeglądam Top 100 sklepu gram.pl http://www.gram.pl/sklep_top100.asp i nie każda gra jest droga. Niektóre pre-ordery są w cenach 80zł, inne po 65, Far Cry 2 nawet 80 zl - a sprzęty potrzebne do uruchomienia większości tam wymienionych gier są kilkukrotnie droższe. To jak - 3 kafle na sprzęt mamy a 80 zł na grę już nie? Zdziwiły mnie ceny gier, są faktycznie tanie (i to jeszcze przed premierą, chyba sam sobie coś nowego sprawie).

Dla mnie 7-zip jest lepszy bo szybszy no i 7z skutecznie zmniejsza rozmiar plików :slight_smile:

jakby nie patrzeć-- wynalazczość w dziedzinie informatyki ma

ogromny wpływ na Gospodarkę Światową

a,…

-“Janko muzykant” -nie mógł spróbować się ze swym talentem nie posiadając skrzypiec

,…

-coś Mi się wydaje ,że czasami bywa i tak , że “aby się odnależć -trzeba się najpierw zgubić…”

,-tylko nie wiem na jakim etapie jest każdy z Nas ,…

…,

Ale kompa kupujesz raz , grę np. co miesiąc .

Pirat może odłożyć sobie kasę z gry

Zawsze są powody