Walkman nagle przestał działać

Witam. Jak w temacie, kupiłem walkmana w sobotę, normalnie odtwarzał kasety. A dzisiaj prawie tydzień po kupnie chciałem go wyczyścić. Wyczyściłem tylko rolki (te czarne) alkoholem i odstawiłem do wyschnięcia. Potem dałem kasetę, włączyłem. Przez jakieś 20 minut normalnie szła muzyka, a później zaczęła zanikać a zaczął się pojawiać szum i coś zaczęło buczeć(może to troche głupio brzmi ale nie wiem jak to opisać). Myślałem, że na kasecie “poleciało” nagranie Więc włożyłem inną. I nie odtwarza żadnej tzn. kręci kasetą ale nic nie słychać. Radio działa dobrze.

 

Walkman to Sony FX-315. Da się go jakoś naprawić?

Spróbuj zmienić słuchawki - może coś w słuchawkach nie działa :slight_smile:

Łoo, ktoś jeszcze używa takich zabytków?

 

Przede wszystkim spróbuj przeczyścić głowicę odtwarzającą.

Hej,

 

Spróbuj przeczyścić głowicę. Ewentualnie można też posłużyć się kasetą demagnetyzującą.

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

lordjahu właśnie słuchawki są OK, jak właczę w walkmanie radio to wszystko słychać

 

 

Mam bardzo dużo nagrań na kasetach :slight_smile:

 

Wyczyszczę ją i dam znać czy pomogło.

Kasety mają coś w sobie, tak jak winyle. Nie mniej jednak, polecam utworzenie cyfrowego backupu. Posiadając legalne kasety możesz też bez problemu ściągnąć empetrójkę jako kopię zapasową.

 

Jeśli wyczyszczenie nie pomoże, to prawdopodobnie głowica do wymiany.

Właśnie głowicę mam (raczej sprawną, choć nie sprawdzałem) tylko nie wiem czy wejdzie do tego walkmana).

Generalnie głowice były w jakiś tam sposób standaryzowane, ale mogły mieć różne kształty.

 

Od siebie mogę polecić znalezienie osoby, która ma normalny, dobry deck kasetowy (chyba, że sam taki posiadasz) i zgranie wszystkiego na komputer (+ ewentualna poprawa nagrania, ale to już wg własnego uznania). Kasety pewnie mają swoje lata i nie raz były odtwarzane i niedługo może nic z nich nie zostać.

Czyszczenie nic nie dało… Czemu akurat mi się to przytrafia… :evil:

 

 

Ja mam wieżę stereo i ona też by się nadawała ale tych kaset jest od cholery i trochę… W dwóch szafkach się mieszczą.

Jakbym miał to wszystko zgrywać i jeszcze poprawiać to miałbym roboty do wiosny :wink: .

 

Pecha mam strasznego tydzień i padaka :evil:

Przy takiej ilości warto znaleźć jakieś studio, które oferuje kopiowanie z kaset - tam mają do tego odpowiedni sprzęt, ale takie coś niestety mogłoby trochę kosztować.

 

Zobacz jeszcze czy nie odłączył Ci się jakiś drucik od głowicy.

Z tym, że tam nic nie widać. Czy dałoby się wymienić tą głowicę czy trzeba całego walkmana zmienić?

Jeżeli w samym walkmanie jest możliwość wymiany głowicy to jak najbardziej da się ją zmienić. Kwestia tego czy ta, którą posiadasz będzie pasować, a jeżeli nie to czy znajdzie się głowicę pasującą do tego odtwarzacza.

A po czym poznać że jest możliwość?  Mam taką z 4 miejscami do przylutowania, ale jak się przylutuje 2 i zostawi pozostałe 2 to będzie działać? Pytam, bo w każdym Walkmanie jaki miałem głowica była lutowana zawsze na 2 kable.

 

Muszę skołować sobie jakiś odtwarzacz muzyki, ja bez słuchawek na uszach nie umiem poprawnie funkcjonować…

Po tym, że będzie ją można zdemontować :).

 

Generalnie specem od magnetofonów nie jestem :P. Najlepiej byłoby znaleźć oryginalną głowicę taką, jaka jest w Walkmanie. Wtedy masz pewność, że wszystko będzie działać tak, jak powinno (zakładając że to głowica jest uszkodzona) i nie trzeba będzie nic dostrajać w samym odtwarzaczu (chociaż nie wiem, czy ewentualnych korekt napięć nie przeprowadza się wyłącznie przy głowicach nagrywających).

 

Walkman automatycznie przełącza między magnetofonem a radiem, czy trzeba to robić samemu? Może uszkodził się układ odpowiadający za to, albo uszkodził się przełącznik… sam nie wiem.

 

Nie jest przełącznik TAPE-AM-FM

To chyba jednak głowica.

Jeszcze dopowiem że jak włączę PLAY to przez 1-2 sekundy jest muzyka a później cisza. Jakby głowica tylko przez chwilę dostawała prąd? Nie wiem…

Na głowicę odczytującą nie jest podawany prąd, tylko ona sama go wytwarza na wskutek zmian pola przez namagnesowaną taśmę.

 

W magnetofonach  kasetowych  tej  jakości to  głowicy nagrywającej  raczej nie  uświadczysz (ta  druga ma za zadanie  tylko kasowanie  starego nagrania). A  ta  główna  jest głowicą uniwersalną (odtwarzająco - nagrywającą).

Może ta głowica nie dociska się do tej taśmy? Bez rozebrania odtwarzacz się nie obejdzie musisz sprawdzić jaka jest tam głowica i szukać takiej do kupna. Albo wymienić walkman na inny model 8)

1.Dlaczego zabrałeś się za czyszczenie.Czyżby grał gorzej po tygodniu eksploatacji? 2.Ten walkman ma autorewers? 3.Jakim alkoholem go czyściłes? 4. Z czego był zrobiony wacik którym czyściłeś?

1.Bo on ma dwie rolki i przypomniałem sobie że tej drugiej nie czyściłem. 2. Owszem ma. 3. Amolem bo innego nie ma w domu(tam jest 97% alko więc myślę że się nadaje, zresztą zawsze czyściłem tym magnetofony i jakiś działają. 4. Co? NIe wiem… Zwykły kosmetyczny patyczek.