Warto kupić ram 2x4 GiB 3000 MHz?

Witam przychodzę z pytaniem czy warto kupić kości ram 2x4gb 300mhz do płyty która wspiera max 2400/2666 MHz, z założeniem późniejszej rozbudowy do 3000mhz? Czy takie kości wgl będą działać w płycie która wspiera 2400/2666mhz?

Płyta? WIększosć wspiera wyżej niż podano, sprawdź strone producenta.

Tzn wiesz ja dopiero składam komputer i stąd pytanie, możesz mi podrzucić jakieś propozycje?
Dodatkowo wspomnę że na płycie będzie się mieścić albo intel pentium g4600 albo i3 8100 albo I5 7500
I upieram się nad tymi kościami ponieważ oferta w xkom jest całkiem ciekawa.

Czy planujesz jakaś zewnętrzna grafikę?
Powiem tak: procesory od Intela nie są bardzo opłacalne. Za 600-700zł masz spokojnie 4/6 rdzeniów od czerwonych z 2x watkami.
Jeżeli natomiast upierasz się na Intela, to G4600 odrzuć na start, zajanuszujesz i zostaniesz z biurowym procesorem, który już obecne do gier jest "do wymiany ":slight_smile:

W przypadku Intela można kupić nieco wolniejszy RAM, w AMD ma on znacznie większe znaczenie.

1070gtx oczywiście sugeruje się używanymi częściami procesorów gdyż aktualny budżet nie pozwala mi na dobrego procka do 1070, więc muszę chwilowo pozostać przy takich a nie innych. Też myślałem o amd ale nie wiem który wybrać. Początkowo myślałem o 2400g ew 2500 ale czy aby na start nie za drogo? (upierajac się przy tym co wcześniej wspomniałem)

Nie, chyba że kupisz Z370 ale lepiej kupić Ryzena z 6 rdzeniami + B450 + RAM 3200MHz. Szczególnie jeśli planujesz zakup grafiki pokroju GTX 1060 / GTX 1070 / RTX 2060. Kiedy będziesz kupować zestaw?

Polecane kości do Ryzenów:
G.Skill DDR4 8GB (2x4) 3200MHz CL16 (F4-3200C16D-8GVKB) - x-kom / morele
G.Skill DDR4 16GB (2x8) 3200MHz, CL16 (F4-3200C16D-16GVKB) - x-kom / morele

Jak masz brać Intela to wg mnie bez sensu coś innego.

Ile w ogóle chcesz przeznaczyć na kompa?

Na twoim miejscu kupiłbym raczej jedną kość 8GB z myślą o dołożeniu drugiej niebawem. Przy składaniu komputera dzisiaj, 8GB to takie minimum.

1 polubienie

2500zl, panowie nie mówicie bez sensu bo wspomniałem, że to jest komputer do złożenia za taki budżet, później planowalbym znaleźć procesor i MB do tych kości tj 3000mhz, ponieważ to ich dotyczy promocja, koszt to 259 zł.
Kolega z tymi kościami 3200 + b450 to trochę odleciał, wspomniałem przecież moje propozycje oraz poprosiłem o propki w tych przedziałach nie chce już kupic kompa za 4000, a podzespoły które w mojej cenie chodziły by najlepiej do czasu upgradu

Olej kompa z używanych niepewnych części w takiej kwocie!
Łap fajny zestaw, na którym we wszystko pograsz płynnie i zostaje możliwość rozbudowy (dokupienie 2x4GB RAM oraz wymiana grafiki w przyszłości).

3 polubienia

Fajny zestaw, nie sądziłem że zachowa się to w tym budżecie, ale i tak wezmę gtx 1070 zamiast tego rx ten ma 6,5 tf a ten tylko 5,1

Ale za to masz nową kartę, a nie pokoparkowy 2 letni szit czyli tak jakby miała 6 lat.

Ale co z tego skoro jest gwarancja?

Jaka? producenta czy roczna sprzedawcy, który g***o wie o kartach graficznych i jak się zepsuje to napisze, że nie do naprawy?

Proste pytanie, sprzedającym jest firma, czy osoba prywatna.
Kiedy karta została kupiona, i jeżeli nie jest starsza od 2 lat, to dlaczego nie ma tych kilku miesięcy sklepowej wraz z dowodem zakupu. Tzn. w jaki sposób była użytkowana, ze naruszyła jej warunki.
Postaraj się dowiedzieć tych rzeczy od od sprzedawcy, jak zacznie “kręcić”, to tak samo byłoby z reklamacją :wink:

1 polubienie

Nie karta kupiona będzie od osoby prywatnej, gwarancja na półtora roku, i tak to gw producenta na podstawie paragonu z jakiegoś sklepu typu xkom morele.

A to w takim razie, to sytuacja jest jeszcze OK, tzn. nie będziesz szukał przez sąd “znikniętego” sprzedawcy :wink:
Po krachu bitcoinowym sporo “outletowych” kart wypłynęło, fakt ceny często niższe, ale potencjalne ryzyko większe :wink:

1 polubienie

No sprawdźcie sami

1 polubienie

Nie no spoko, przynajmniej według opisu: plomby, paragony, gwarancja, to wybrałeś kogoś wyglądającego poważnie. Nie ma ich 30, więc nie kopał.

1 polubienie

No to jak najbardziej OK.

1 polubienie