Warto kupić Viste na mój PC?

!!

Visty wg mnie nie opłaca się kupować poczekaj aż jeszcze stanieje :slight_smile:

Kto tu takie coś wpuścił???

@Author_Vision

Bzudura

Można się porzygać od tych transformacji… pozatym one niczego poza wyglądem nie wnoszą. Intuicyjność i rozkład funkcji się nie poprawia. Szybkiego wyszukiwania nie ma też…

Może dlatego że masz super wolny dysk w laptopie?

P.S. Kliknij na dysku C w mój komputer->właściwości->sprzęt->dysk twardy (twój)->zasady i włącz buforowanie zapisu, oraz zaawansowaną wydajność. To przyśpieszy dość…

Pozatym skoro xp zasuwa na takiej konfiguracji to oznacza to że masz problem ze sterownikami…

To chyba dobrze, że nie cachuje pamięci ram, kiedy ma jej pod dostatkiem niż miała by ją stronnicować nieprawdaż?

Właśnie dlatego vista jest mądrzejsza. Po co używać dysku kiedy dostępny jest ram?

Właśnie dlatego viste kupuje się nie dla wyglądu…

Litości… A widziałeś ten system w ogóle? a co ci daje xp więcej w porównaniu z 2000 albo nawet z 98 oprócz ładniejszej powłoki (luna)?

@Adrianek

Wiesz, microsoft płaci za dziury grube tysiące dolarów. Jak znasz jakąś to zgłaszaj śmiało…

@hassler

?? Ta grafika to co GeForce 6200?:slight_smile: Bo nie wiem czemu na viście miało by nie dać sie grać zwłaszcza przy takim kompie jak twój…

@biomol

No zawsze jak ją odpalam to staje nade mną Bill i mówi mi co moge a czego nie :smiley: A tak na serio to kolega ci pisze sterowniki? Jak tak to są jeszcze takie magiczne komendy jak DDISABLE_INTEGRITY_CHECKS. Pobaw sie zresztą programem Easy BCD, tam da sie to zablokować bez kombinowania

I wreszcie do autora tematu: Jak naprawde ci zależy na viście to źle chodzić nie będzie. Spadki w grach, na swoim obecnym piecu napewno lekkie odczujesz, więc wybór należy do Ciebie…

@hassler

?? Ta grafika to co GeForce 6200?:slight_smile: Bo nie wiem czemu na viście miało by nie dać sie grać zwłaszcza przy takim kompie jak twój…

Moja grafika to 8500GT 512MB DX10 SHADER 4.0, tylko miałem odrobine problemów zwłaszcza w grze gothic 3, ale tylko odrobine oczywiście przy ustawieniach graficznych na full! Zresztą tak czy siak nie gram za bardzo, bo już dawno z tego wyrosłem, mój mały teraz pyka sobie:). A tak poza tym stary zgadzam się z Tobą w 100%, przygadałeś doskonale co niektórym. Pozdrawiam.

Areo Glass będzie dostępny na Home Premium. Lecz jeśli masz 512 MB RAM, możesz zaistalować Vista Transformation Pack lub Vista Inspirat. Sprawdź jak wygląda Vista i zadecyduj czy kupić, czy nie. :wink:

Złączono Posta : 19.06.2007 (Wto) 14:25

Moim zdaniem Vista jest jeszcze niegotowa. Poczekaj 2 lata aż wszyscy kupią Vistę. Jednocześnie mówiąc, Vista jest (narazie) do KITU! !!

Po czym tak sądzisz?

Ja Viste Home Premium 64bit mam zainstalowaną już 4 miesiące i wszystko chodzi jak należy. Jest o wiele stabilniejsza od XP (ani razu się nie zacięła). Poza tym, XP sypie się po kilku tygodniach od zainstalowania, a Vista bez żadnych osobno instalowanych programów optymalizujących działa tak samo szybko i sprawnie, jak na samym początku.

A gadkę o tym jakie wymagania ma zatrzymajcie dla siebie - potrzebuje dużo RAM-u, ale przyznajmy szczerze - w dzisiejszych czasach podstawową pamięcią jest 1 GB. Większość nowych komputerów ma już RAM o tej wielkości, a sporadycznie zdarza się jeszcze 512 MB.

Możesz także wyjaśnić, w czym jest niegotowa? Większość aplikacji bez trybu zgodności działa bez najmniejszego problemu. Poza tym, kto mądry instaluje aplikację z 1998 roku na komputerze? Są przypadki, że tak trzeba ale większość starych programów znajduje swoje odpowiedniki wśród nowych, znacznie lepszych od tamtych.

768 mb ramu tylko internet? :o

Mam 512 mb ramu i gram oglądam filmy słucham muzy itp.

I mi nie przymula :smiley:

przejrzalem wszystkie komentarze i tak co do kupna Visty przez autora tematu to raczej odradzam. Tym bardziej ze grasz a dla samego wygladu sie raczej nie oplaca a przechodzic z XP na Viste w kółko to sie nie chce zapewniam Cie:)

CO do ludzi co mówią ze Vista jest ble to naprawdę :x :x

W moim otoczeniu wszyscy myślą ze jak ktoś ma Viste to za przeproszeniem debil i po co to komu a taka prawda ze jest stabilniejsza niż ten cały dziurawy XP. Ja Viste przeinstalowałem 1 raz bo … za dużo pościągałem :F i sie trochę zamulił:D a tak to praktycznie żadnych problemów oprócz sterów do odtwarzacza MP3. W sumie latam bez antyvira i komp chodzi jak chodził po instalacji czyli Vista sama w sobie jest bezpieczna. Dobry system do pracy. trochę gorzej z grami szczególnie online. Bo pingi z deka inne i trzeba programu do optymalizacji neta. :slight_smile: wiec gry nie praca i programy tak tyle ode mnie na temat Visty.

Hahaha! :mrgreen:

Thx a lot! :mrgreen:

Naprawdę mnie rozbawiłeś :stuck_out_tongue:

Vista nie była gotowa kiedy była w fazie Beta czy tam RC1 (nieważne)

Teraz jest już w 100% gotowa.

Czego chcieć więcej? 8)

Ooo tak…

Ja w tym miesiącu przeinstalowywałem system 4 razy!

Ten XP mi się sypie jak ■■■■■■■…

I nie jest to wina sprzętu.

Tak, mam słaby komp, ale jakoś mi 3 lata OS działał bez najmniejszego kłopotu!

Nie wiem, może się jakichś wirów ponałapywałem :-k

Po czym tak sądzisz?

Ja Viste Home Premium 64bit mam zainstalowaną już 4 miesiące i wszystko chodzi jak należy. Jest o wiele stabilniejsza od XP (ani razu się nie zacięła). Poza tym, XP sypie się po kilku tygodniach od zainstalowania, a Vista bez żadnych osobno instalowanych programów optymalizujących działa tak samo szybko i sprawnie, jak na samym początku.

A gadkę o tym jakie wymagania ma zatrzymajcie dla siebie - potrzebuje dużo RAM-u, ale przyznajmy szczerze - w dzisiejszych czasach podstawową pamięcią jest 1 GB. Większość nowych komputerów ma już RAM o tej wielkości, a sporadycznie zdarza się jeszcze 512 MB.

Potwierdzam to Poniewż gdy kupiłem kompa z xp po 3 tygodniach miałem rozwalony system poniewarz miałem ukrytego antyvirusa

ukrytego antyvirusa? chyba wirusa :lol:

Ja mam procek 2 Ghz i 512 ramu i Wista Ultimate 32 bit śmiga szybciej od xp jakimś cudem

Pod tym względem jest dobra. Jak masz 2 ghz procek i 1 gb ramu i grafike 128 mbto to wg. mnie wystarczy.

Ale wielki minus dla wisty to taki że bardzo duzo programów z Xp i innych wersji na Viscie wcale nie diała.

A jeśli działa to rwie jak byk.

Wadą Visty jes jeszcze duzo niedoróbek

System mial byc inteligentny i sam o niektórych zeczach decydowac a tu na każdym kroku pyta o zgode i co chesz wykonac i czy na pewno (zabezpieczenia podobno)

Ogólnie sysytmu nie oplaa sie kupowac - najwyzej jak gratis dostaniesz.

Nawet NASA odmówiła wgrania Vistyna swoje kompy - czekają do Service packa - ty też tak zrób

Ja osobiście używam XP a Viste czesem włącze dla szpanu lub żeby sprawdzic coś co na necie o niej przeczytalem

P.S

Przepraszam za błędy - czasem takowe popelniam

To dlatego, że system sam się uczy tego co użytkownik robi na kompie najczęściej i na tym sie koncentruje. Resztę omija i to daje szybszą pracę. Na początku po zainstalowaniu systemu, vista troche muli bo rejestruje to co robi użytkownik, po paru dniach użytkowania, śmiga, że hej. Tak jest przynajmniej u mnie.

Ta funkcja nazywa się SuperFetch i pisali ją ludzie z Microsoft Research. Jak dla mnie bomba :slight_smile: Naprawde w miarę upływu czasu komputer działa szybciej.