Warto kupić Windowsa?

Niedługo chcę kupić nowego pc i zastanawiam się nad wyborem systemu.

Z jednej strony xp jest znany i stabilny, ale za 2 lata vista będzie standardem… Co polecacie…

bierz xp’eka

a moze linux :lol:


przepraszam za brak polskich znakow ale pisze z linux dsl live cd i nie mam polskich liter

ja bym wziął xp,oczywiście jeżeli Ci nie zależy na tych wodotryskach które zastosowali w vista ;]

przeciez xp mozna przerobic na viste (dosłownie) 8)


przepraszam za brak polskich znakow ale pisze z linux dsl live cd i nie mam polskich liter

XP łatwo rozwalić robiąc z niego viste, a co do Linuxa to można przypuszczać że po 10-15 latach może coś sie zmieni (ale MS może zmienić taktyke i wszyscy zapomną o Linuxach)

Pamiętaj że w według różnych źródeł wsparcie dla XP wygaśnie pomiędzy 2009 a 2014 ale z drugiej strony do 2014 będzie już następca następcy Visty

Najostrożejszy byłbym w określaniu XP jako “stabilny” :stuck_out_tongue:

użytkownicy słabych komputerów na pewno nie zapomną o linux’ie :slight_smile:

Jeżeli ten nowy komputer będzie miał 2 GB ramu i inne dobre części to weź Viste.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=120437

Uubntu 7

pzdr!

Zależy od kompa

Ja na twoim miejscu brałbym XP

Jeśli o niego zadbasz to powinien DŁuuugo wytrzymać bez reinstallki.

Pozatym narazie wszystkie alikacje działają na XPka

No toś poradził :o

Przecież tego dotyczy temat - żeby wskazać, który z tych dwóch systemów.

Post kosz - czytajmy dokładnie.

xp

Moim zdaniem nie warto. Raz ze na viste bedzie wsparcie tylko kilkuletnie, dwa ze xp jest juz troche przestarzaly, trzy ze na viscie nadal sporo programów nie dziala, o grach nie wspominając.

Na twoim miejscu bralbym Xp

Ja bym kupił XP … jeżeli nie będzie to komputer niewiadomo jak dobry to Vista w pełni sie nie “rozpędzi” na nim … tak jak bywało ze słabszymi komputerami pod XP.

Za to XP będzie pomykał jak oszalały, a wszystko na niego chodzi, jeżeli też o niego dobrze zadbasz i nie zawalisz syfem to naprawde długo potrafi służyć.

Dla mnie XP.

hehe co masz na myśli mówiąc słabych ? Nadal żyjesz tym że kiedyś była amiga itp ? Dzisiaj już nawet nie poskładasz takiego złomu a za rok lub dwa taką amigą będzie np mój zestaw.

Kupuj Windowsa XP - Vista jest jeszcze stosunkowo nowym i moim zdaniem niedostatecznie przetestowanym systemem, więc nie warto.

Chociaż z drugiej strony - ktoś go musi przetestować w warunkach domowych - jak masz dużo czasu to kupuj - za parę lat jak skończy się wsparcie na XP, nie będziesz musiał zmieniać systemu :slight_smile:

Moim zdaniem Xp. Vista to szpan… przynajmniej narazie :smiley:

Serdecznie witam wszystkich -

Jeśli chcecie poznać moje zdanie, to Windows XP. Jest to stabilny i ciekawy system. Pomimo, że ma słabą szatę graficzną ikonek, - problem ten można rozwiązać w bardzo prosty sposób, nie ingerując bezpośrednio w system.

Wystarczy zainstalować aplikację “Icon Tweaker” i prawie wszystkie ikonki można zmienić na własnoręcznie wykonane, lub pobrane z “banku” ikonek w aplikacji. w bardzo przystępny sposób poprzez układ aplikacji.

Chętnie pokazałbym jakość wystroju Windowsa XP, ale nie orientuję się jak na tym Forum można wyeksponować ilustracje (Screen z ekranu).

Windows w nowej szacie graficznej jest bardzo ciekawy i przyjemny dla oka.

Serdecznie pozdrawiam wszystkich

TED 4.

Do Xp juz teraz powoli konczy sie wsparcie, nie bedzie chyba nawet zapowiadanego SP3. Zastanowilbym sie nad Vista. Podobne dyskusje jakis czas temu (ile to juz lat? :slight_smile: ) byly w zwiazku z przesiadka 98>XP. Obroncy 98 juz dawno o nim zapomnieli i korzystaja z XP. Tak bedzie i z vista.