Warto kupić Windowsa?

(Oia2) #1

Niedługo chcę kupić nowego pc i zastanawiam się nad wyborem systemu.

Z jednej strony xp jest znany i stabilny, ale za 2 lata vista będzie standardem... Co polecacie...

(D@widoS) #2

bierz xp'eka

a moze linux :lol:

przepraszam za brak polskich znakow ale pisze z linux dsl live cd i nie mam polskich liter

(artide2) #3

ja bym wziął xp,oczywiście jeżeli Ci nie zależy na tych wodotryskach które zastosowali w vista ;]

(D@widoS) #4

przeciez xp mozna przerobic na viste (dosłownie) 8)

przepraszam za brak polskich znakow ale pisze z linux dsl live cd i nie mam polskich liter

(Neuromancer91) #5

XP łatwo rozwalić robiąc z niego viste, a co do Linuxa to można przypuszczać że po 10-15 latach może coś sie zmieni (ale MS może zmienić taktyke i wszyscy zapomną o Linuxach)

(Marcus35) #6

Pamiętaj że w według różnych źródeł wsparcie dla XP wygaśnie pomiędzy 2009 a 2014 ale z drugiej strony do 2014 będzie już następca następcy Visty

Najostrożejszy byłbym w określaniu XP jako "stabilny" :stuck_out_tongue:

(D@widoS) #7

użytkownicy słabych komputerów na pewno nie zapomną o linux'ie :slight_smile:

(Marekglapa) #8

Jeżeli ten nowy komputer będzie miał 2 GB ramu i inne dobre części to weź Viste.

(JarekMk) #9

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=120437

+

Uubntu 7

pzdr!

(matiit) #10

Zależy od kompa

Ja na twoim miejscu brałbym XP

Jeśli o niego zadbasz to powinien DŁuuugo wytrzymać bez reinstallki.

Pozatym narazie wszystkie alikacje działają na XPka

(squeet) #11

No toś poradził :o

Przecież tego dotyczy temat - żeby wskazać, który z tych dwóch systemów.

Post kosz - czytajmy dokładnie.

(Ramirez1) #12

xp

(Init3) #13

Moim zdaniem nie warto. Raz ze na viste bedzie wsparcie tylko kilkuletnie, dwa ze xp jest juz troche przestarzaly, trzy ze na viscie nadal sporo programów nie dziala, o grach nie wspominając.

(Matchu183) #14

Na twoim miejscu bralbym Xp

(Por7ag3n) #15

Ja bym kupił XP ... jeżeli nie będzie to komputer niewiadomo jak dobry to Vista w pełni sie nie "rozpędzi" na nim .. tak jak bywało ze słabszymi komputerami pod XP.

Za to XP będzie pomykał jak oszalały, a wszystko na niego chodzi, jeżeli też o niego dobrze zadbasz i nie zawalisz syfem to naprawde długo potrafi służyć.

Dla mnie XP.

(Marek Ciarkowski) #16

hehe co masz na myśli mówiąc słabych ? Nadal żyjesz tym że kiedyś była amiga itp ? Dzisiaj już nawet nie poskładasz takiego złomu a za rok lub dwa taką amigą będzie np mój zestaw.

(Szarex2 0) #17

Kupuj Windowsa XP - Vista jest jeszcze stosunkowo nowym i moim zdaniem niedostatecznie przetestowanym systemem, więc nie warto.

Chociaż z drugiej strony - ktoś go musi przetestować w warunkach domowych - jak masz dużo czasu to kupuj - za parę lat jak skończy się wsparcie na XP, nie będziesz musiał zmieniać systemu :slight_smile:

(Miques) #18

Moim zdaniem Xp. Vista to szpan.... przynajmniej narazie :smiley:

(TED 4) #19

Serdecznie witam wszystkich -

Jeśli chcecie poznać moje zdanie, to Windows XP. Jest to stabilny i ciekawy system. Pomimo, że ma słabą szatę graficzną ikonek, - problem ten można rozwiązać w bardzo prosty sposób, nie ingerując bezpośrednio w system.

Wystarczy zainstalować aplikację "Icon Tweaker" i prawie wszystkie ikonki można zmienić na własnoręcznie wykonane, lub pobrane z "banku" ikonek w aplikacji. w bardzo przystępny sposób poprzez układ aplikacji.

Chętnie pokazałbym jakość wystroju Windowsa XP, ale nie orientuję się jak na tym Forum można wyeksponować ilustracje (Screen z ekranu).

Windows w nowej szacie graficznej jest bardzo ciekawy i przyjemny dla oka.

Serdecznie pozdrawiam wszystkich

TED 4.

(N Sixx) #20

Do Xp juz teraz powoli konczy sie wsparcie, nie bedzie chyba nawet zapowiadanego SP3. Zastanowilbym sie nad Vista. Podobne dyskusje jakis czas temu (ile to juz lat? :slight_smile: ) byly w zwiazku z przesiadka 98>XP. Obroncy 98 juz dawno o nim zapomnieli i korzystaja z XP. Tak bedzie i z vista.