Wasze modyfikacje wyglądu forum - DYSKUSJE

Do poprawnego działania stylów wszystkich tu zamieszczonyc polecam skorzystanie z dodatku do przeglądarki “Stylish”: Chrome/Opera, Firefox

Może chociaż w ten sposób szanse w konkursie będą równe i pozwoli to na realne ocenianie na jaki styl chcemy głosować.


Krótka instrukcja jak korzystać ze styli

  1. Instalujemy dodatek
  2. Pojawia nam się ikonka Stylish w prawym górnym rogu:
  3. Klikamy na ikonkę Stylish (musimy być na stronie forum)
  4. Pojawia nam się taka lista
  5. Klikamy “Create New Style”
  6. Zostajemy przeniesieni do nowego okna, po czym musimy pobrać jeden ze styli zamieszczonych w tym temacie na forum
  7. Otwieramy plik z końcówką .css notatnikiem, kopiujemy jego całą zawartość
  8. Wracamy do wcześniej otwartego okna w przeglądarce, wklejamy kod do wielkiego okna po prawej stronie pod napisem “Sections”, a po lewej w polu “Enter a name” wpisujemy jakąkolwiek nazwę stylu który chcieliśmy wczytać.
  9. Następnie pod nazwą stylu klikamy przycisk “Save”. Teraz możemy wrócić do forum.
  10. Ponownie klikamy ikonkę Stylish i aktywujemy styl jeżeli nie został aktywowany automatycznie, a następnie odświeżamy stronę.

Po pierwsze to temat do zgłoszeń i głosowania.
Po drugie wrzuć style na userstyles.org, ktoś sobie stamtąd zainstaluje do Stylisha.

@tomekb śmietnik tu się zaczyna robić…

Temat zgłoszeń i do głosowania, ale głosowania na co? Na kadłubki stylów? Patrzyłeś na style inne niż swój? Mój styl nie został zaktualizowany, tak samo wiele innych. Ja mogę wrzucić na userstyles.org, ale co z pozostałymi stylami? Po to taki poradnik powstał. Chodzi o to że w innym przypadku konkurs i jest niesprawiedliwy, bo jak oceniać jakiś styl, jeżeli widocznie jest rozkraczony.

@Triste Spokojnie, szkoda nerwów. Teraz i tak nic się już nie zmieni ponieważ informacja o głosowaniu poszła też na portalu. Generalnie to szkoda nerwów i zdrowia, nie wiem jak Ty, ale np. w przypadku moich styli poświęciłem na nie tyle czasu, że gdyby to było zlecenie to bym zarobił więcej niż wartość pierwszej nagrody.
Robiłem to bardziej dla frajdy i funu oraz samego faktu wzięcia udziału w konkursie, no dobra jeszcze z ciekawości bo byłem ciekaw jak spodobają się moje propozycje. W sumie to był główny powód :P.

Wiesz, to już nawet nie jest kwestia tego że niektórych style dalej nie są wgrane w najnowszych poprawionych wersjach, ale tego, że ludzie sami za bardzo nie wiedzą jak głosować na dany styl. Widzę to po swoich stylach gdzie dostają one like zamiast podbić :D. W żadnej mojej propozycji nie ma osoby która oddała i głos i like, generalnie to pisząc to teraz to się zwyczajnie śmieję z tego wszystkiego :P.

@gowain śmietnik to tutaj zaczął się robić jeszcze w fazie zgłaszania modyfikacji bo nikt nie pilnował tematu, nie było moderatora.

“W tym wątku nie prowadzimy dyskusji.” Już drugi raz Ci to piszę. Załóż sobie nowy temat na forum i tam wklej instrukcję, a nie tutaj. Nie ja wymyśliłem konkurs, nie ja wymyśliłem zasady gdzie jeden z wpisów ma ponad połowę głosów z kont, które zostały założone w dniu rozpoczęcia głosowania. Nie ja pozwoliłem na zgłoszenia styli, gdzie w jednym wpisie mamy 3 wersje i nie wiadomo na co ktoś głosuje. Mogłem rzuci wszystkie moje wersje w jeden wpis i pewnie zebrałyby głosów na 2. miejsce. Staram się uczciwie podejść do tego konkursu. Po zamknięciu przyjmowania zgłoszeń nie robiłem poprawek jak niektórzy, poprawki pal licho, ale niektórzy ulepszali, polepszali itp. Chyba nie o to chodzi. DP podeszło jak często do konkursów - na zasadzie jakoś to będzie…

1 polubienie

Style aktualizowałem wielokrotnie, ale w pewnym momencie trzeba powiedzieć dość i rozpocząć głosowania. Ludzie mam wrażenie że głosują i tak opierając się głównie na zrzutach ekranu. Po zakończeniu głosowania wprowadzimy kolejne poprawki i finalne wersje tych skinów, bez obaw - praca nie pójdzie na marne. To, że pojawiły się głosujące konta-duchy :wink: to niestety jest trudne do obejścia, chociaż można to było zorganizować inaczej i dać możliwość głosowania tylko użytkownikom ze stażem. Moja wina, nie pomyślałem o tym i nie wziąłem pod uwagę, że będą aż takie emocje przy tym konkursie :wink:

Tą dyskusję zaraz przeniosę do innego wątku, gdzie jest na nią miejsce.

2 polubienia

Dla mnie organizacja tego konkursu to jakaś kpina i żenada. Jak zawsze były chęci a zabrakło profesjonalizmu - nie mam tu na myśli uczestników, a organizatora tego przedsięwzięcia. Na wszystko trzeba mieć czas. Jak go nie ma to nie robić. Bo szkoda nerwów.

1 polubienie

Konkurs chcieliśmy zorganizować na forum, a nie w innym miejscu. Siłą rzeczy powoduje to pewnie ograniczenia techniczne, takie jak sposób prezentacji styli i głosowania. Dodatkowo odzew uczestników, liczba styli, ich wersji i poprawek okazał się dużo większy niż sądziliśmy, to jest typowy przykład klęski urodzaju. Prawdę mówiąc podejrzewałem, że przyjdzie kilka projektów i łatwo to będzie ogarnąć. Całkowicie (i pozytywnie) nas tym zaskoczyliście, nie spodziewaliśmy się takiego odzewu. Gdybyśmy się spodziewali, pewnie zorganizowalibyśmy to nieco inaczej.

Nie dramatyzowałbym jednak, widać jednak po głosach jakie są preferencje użytkowników, postaram się wyjaśnić czy faktycznie były jakieś głosy oddane z konto założonych teraz tylko w tym celu i jeśli tak, to zostaną one usunięte.

1 polubienie

Jeśli ktoś widzi użytkowników, którzy w sposób ewidentny zostali zarejestrowani po konkursie i nie mają innej aktywności poza oddaniem głosu na skina, proszę o linki do profili i zrobimy porządek.

Tego jest sporo :wink: Wystarczy przeglądnąć listy oddanych głosów zwracając uwagę na tych którzy nie mają nawet awatara. W większości to konta 1-2 dniowe :smiley: No ale po takiej czystce to pewnie zaczną awatary ustawiać :smiley:

1 polubienie

Same założenia były z góry słabe. Modyfikacje powinny być udostępniane tylko dla Stylish, a po głosowaniu i wybraniu najlepszych dopasowane do forum (z pomocą @Lisek lub Twoją). Sam wiesz, że po wrzuceniu nie wszystko w css zatrybiło i nadal są rozjazdy. Tak jak napisałeś większość głosów bazuje na prezentowanych zrzutach, niektóre skiny mają 5 takich obrazków, a niektóre jeden. Żadnej mowy o tym nie było, że trzeba się reklamować. To Ty powinieneś wykonać zrzuty ekranów z udostępnionych Styli, żeby było sprawiedliwie.

Wiadomo, że na organizacje konkursów nigdy nie znajdzie się dobry czas, bo przeprowadzka biura, bo majówka, bo Liga Mistrzów.

2 polubienia

Jeśli mogę, ja spodziewałem się że będzie więcej styli, tych kilkanaście to jest mało.

Preferencje są inne: działający, ciemny styl. W tej kolejności.

Niestety na te które ja zerknąłem, mają avatary i mają nawet napisany jakiś post na forum, fakt niekoniecznie mądry i mocno związany z tematem, ale jest. Taki post na odczepne.

1 polubienie

To przeglądnij głosy np NobodyTT bez awatara (tam jest chyba 5 takich) ale nie tylko u niego są.
Dlatego od początku mówiłem że będzie to konkurs kto ma więcej znajomych a nie dobry skin. Dobrze że coś będzie w tym kierunku wreszcie robione :wink:

@Rycer
@AdossI
@Block3r1
@kubajestem
@wsallydrag
@yalgor
@vikingSE
@Da293jj
@midio404
@LatajacyNocnik
dmwu11
antono1

Dwóch ostatnich nie podlinkowałem, bo ktoś wymyślił głupie ograniczenie, że można wspomnieć maksymalnie o 10 osobach w jednym poście :stuck_out_tongue:
Usunięcie tych głosów trochę zmieni czołówkę :smiley:

3 polubienia

Chciałbym Cię tylko powiadomić, że konkurs wg. systemu prawnego w Polsce jest wyznaczany przez Regulamin serwisu, lub regulamin stworzony na potrzeby samego konkursu.

W przypadku tego konkursu, regulamin nie został skonstruowany; a ten dostępny na stronie głównej dobrychprogramów nie zabrania nowym użytkownikom ani znajomym usługobiorcy (tzn. kandydatom nagród konkursu) zakładania kont i oddawania głosów.

Kodeks Cywilny Art. 58. § 3. Jeżeli nieważnością jest dotknięta tylko część czynności prawnej, czynność pozostaje w mocy co do pozostałych części, chyba że z okoliczności wynika, iż bez postanowień dotkniętych nieważnością czynność nie zostałaby dokonana.

A więc bez wcześniejszego sprecyzowania dot. jak zadanie będzie oceniane i przez kogo (drugi punkt wymogów, co do tworzenia regulaminu konkursu), uznaje się, że każdy może zagłosować.

To, że nie skonstruowaliście regulaminu w tym przypadku, to tylko i wyłącznie Twoja wina @tomekb, lecz nie możesz w tym momencie zmieniać postanowień prawnych wedle swojego widzimisię.

Nie chcę zabrzmieć jak nieczuła sucz, ale wydaje mi się, że kasowanie czyjegoś głosu tylko dlatego, bo nie ma żadnej inne aktywności, jest po prostu debilnym rozwiązaniem.

Choć nie podoba mi się to co pisze @NobodyTT, to ma po prostu rację.
Zamiast kasować głosy, było usunąć gów***e prace.

2 polubienia

Coś w tym racji jest. Burdel się zrobił i teraz nie ma go jak posprzątać :smiley:

Już niedługo domyślny styl forum DP będzie wyglądał jak rzeźba Cristiano :smiley:

Potwierdzam, ten konkurs to jeden wielki burdel. Pomysł był dobry tylko wykonanie nie te.

1 polubienie

Przyciąga magia słowa konkurs.
Gdyby był konkurs na elektroniczny grzebyk, to by dużo łysych wzięło udział.
Pozostał przedział i podział, choć nie było artysty. Nie brakło pomysłów a tb ogłosił wolną amerykankę.

czyli jawnie się przyznajesz… dobre. Thx za konkurs @tomekb - ja kasuję moje zgłoszone style. Bezsensu taka robota, gdzie wynagradza się cwaniaczków.

2 polubienia