Wasze opinie odnośnie portalu Nasza Klasa


(Grandgrand89) #1

Witam, co sądzicie na temat tego jak portal wygląda obecnie? Jak dla mnie jego pierwotna idea, odnajdywania znajomych po latach całkowicie straciła na znaczeniu.


(Msprungk) #2

Całkowicie się zgadzam. Nigdy nie traktowałem tego pomysłu poważnie, choć wszystko zależy od relacji pomiędzy byłymi uczniami. Ja nie widzę sensu by np. po 20-letniej przerwie nagle odświeżać zakurzone znajomości by...no właśnie. Po co? By pogadać o starych czasach? Szkoda prądu. Za dużo się zmieniło, nie jesteśmy dziećmi tylko dorosłymi ludźmi z własnymi rodzinami. Zmieniły się nasze zapatrywania i nie wiem czy poza jednym spotkaniem będzie materiał na kolejny. Typuję, że nie. Zresztą widzę po moich klasach (mam takie anonimowe konto na NK). Prądu starczyło na dwa miesiące a teraz po forum hula wiatr, bo i o czym tu gadać?


(Chillout) #3

Nie wspomnę o śledziku. :stuck_out_tongue: Rzadko tam zaglądam, bo nie ma po co.

Tak naprawdę to ja też nie rozumiem idei Naszej klasy. Ok nawiązujemy kontakt z ludźmi z naszej byłej klasy. Odkurzamy nasze relacje, no właśnie po co? Nic w tym momencie nas nie łączy, chyba tylko oprócz wspomnień, ale człowiek nie żyje tylko nimi.

Ok strona jest pożyteczna w odnalezieniu kogoś w celu np dalszej konwersacji na inne, codzienne sprawy, ale to później można już zrobić na gg czy innym komunikatorze. Ale jak można siedzieć na stronie NK i natrętnie wyczekiwać na wiadomość od kogoś, ale tak naprawdę jest to tylko zmienione graficznie konto mailowe. Nic więcej. Grono działa też na takiej samej zasadzie, więc Ameryki nie odkryto.

Pamiętam pytanie z naszego forum, któregoś z naszych kolegów:

Czy istnieje jakiś program do ściągnięcia wszystkich zdjęć wszystkich użytkowników naszej klasy?

I to jest zdrowe?


(fiesta) #4

Jest tylko jedna: trzepanie kasiory przez właścicieli, a że najłatwiej ją zbić na reklamie i na naiwnych i dzieciach, wszystkie modyfikacje robi sie pod tym kątem.

8)

Może ktoś chciał sobie wytapetować pokój.

:glupek2:


(florka) #5

Bardzo ciekawy temat. Opinie o "Naszej klasie". Ja będąc 51-letnim użytkownikiem zauważyłem, że jest to sposób na zarobienie forsy, zwłaszcza na młodych użytkownikach (prezenty, gadżety etc kosztują sporo sms-ów) i jest "wyłudzeniem" informacji o nas. To przestało być szukaniem kolegów i koleżanek z dawnych lat. Mój rocznik to do 10 osób w klasie a nasze klasy liczyły po 30 uczniów i więcej. Więc gdzie 2/3 kolegów? A teraz z pokolenia moich dzieci. Znam takie, co celowo nie podają nawet własnego imienia i nazwiska tylko wymyślają inne - np.: "mała czarna", bo podobno pracodawcy wyrabiają na podstawie "Naszej Klasy" wizerunek pracownika. Czy bezpieczeństwo naszych danych jest w NK? Blokowanie coś daje? Nie lubię śledzia! Nie cierpię oceniania zdjęć - to nie konkurs piękności! Nie lubię opisów, bo są zbyteczne. Pinezki???? Przecież to śmiech. Pinezka na fotce barana!! ha ha ha :smiley: Gdzie idziesz NASZA KLASO??


(Chillout) #6

Tak na naiwności ludzi twórca/y strony zbił majątek i nadal to robi/ą.

Jeżeli wyceniono Kurnik na 3 mln zł to ile teraz jest warta Nasza Klasa :P?


(Grandgrand89) #7

Pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że ''Nasza Klasa'' w dużym stopniu sprzyja upadkowi moralności. Skupia ludzi rożnej maści, którzy ulegają wirtualnemu zezwierzęceniu. Wywnioskowałem to na podstawie ich własnych ( często bardzo wulgarnych) komentarzy. Sam posiadam konto anonimowe jak MarS , a przeglądając forum portalu łapie się za głowę, gdyż masa ludzi która przynależy do ''Naszej Klasy'' nie widzi w tym nic złego. Mało tego, wciąż zachodzi w głowę jak ją ubarwić, ulepszyć, udoskonalić :?

Wysyłanie bezwartościowych łańcuszków, pisanie smętnych wierszyków, kolekcjonowanie użytkowników ( trudno wedle pierwotnej idei, odszukać ''2000 znajomych'' i z każdym utrzymywać kontakt na żywo). Zjawisko takie coraz bardziej szerzy się wśród użytkowników starszych, którzy desperacko szukają tam przyjaźni, miłości itp. Według mnie: dystans do portalu jakim jest ''Nasza Klasa'' zachowuje dzisiaj coraz mniej osób.

Pzdr :slight_smile:


(Danielm86) #8

NK to był dobry pomysł, dopóki na portal nie wkradły się pokemony i emo. Osobiście posiadam konto na NK, ponieważ większość moich znajomych wyjechała za granicę lub do innych miast. Dzięki temu portalowi pamiętamy o tych osobach. Kogoś nienawidzimy, to nie dodajemy do znajomych. Proste choć dla większości niewykonywalne. Idea była dobra, zepsuli ją sami użytkownicy. Według mnie Nasza-Klasa powinna być dozwolona od 21 lat i absolutne nie dla kont fikcyjnych, śledzika i tego typu pierdół.

Co do prywatności... Jest jeden najlepszy sposób - wyjąć kabelek od internetu. To my w większości decydujemy co pojawia się w internecie, dlatego warto się nad tym zastanowić.

Dziękuję za uwagę :stuck_out_tongue:


(Moja Poczta7) #9

Bez sensowny portal, po co odgrzewać stare znajomości w jakim celu? Celem konta na NK jest nazbieranie jak najwięcej znajomych, tak samo działa Grono.Powinni to zamknąć, ludzie tylko chwalą się zdjęciami gdzie byli na jakich wycieczkach jakie mają rodziny dzieci...Żenada Grono i NK powinni zamknąć.


(CHUDYxp) #10

Wszytko ładnie pięknie sam mam konto na tym właśnie portalu . Ale moja opinia o nim jest nie zbyt dobra idea niby dobra dla osób które już nie maja kontaktu ze sobą i chciały by się spotkać po tych np 10 latach , a nie dla nastolatków bo po co takiemu 13 latkowi konto skoro skończył raptem jedna szkołę w swoim życiu i ma kontakt ze wszystkimi . Tak więc portal nasza-klasa powinien być dla osób powyżej 20 roku życia a nie dla pokemonów i dzieci z podstawówek . Śledzik gdyby nie on to bym nie wiedział iż 3/4 moich znajomych to naiwni idioci . Pamiętajmy iż nasza-klasa z dnia na dzień staję się kopią serwisu fotka.pl .Takie jest moje zdanie iż wszystkie pokemony z fotki przechodzą na nasza-klasę . Idea tego serwisu już dawno straciła sens


(kwasna pikla) #11

internetowy spis polaków, wiele służb w Polsce i na świecie * jest zapewne zadowolonych z tego typu inicjatywy !!


(Sitemaster) #12

Ja na NK wchodzę sporadycznie tylko i popatrzeć jak społeczeństwo idiocieje.

jak widzę te wszystkie durne pozy, fotki w stylu sama siebie, sama siebie w lustrze z odbitym flashem, z wydymanymi usteczkami, kolesi bez koszul itd.

To normalnie mi się automatycznie samopoczucie i samoocena poprawia.

Mozna się tak czasem ponabijać z realnej ludzkiej głupoty. Oczywiście pomijam tu fake jakimi są profile z "kradzionymi" zdjęciami, czy ostatnio częsty spam i pornospam, bo to już takie śmieszne nie jest. Dzieci neo odkryły programy w stylu NK Sender i się cieszą jak głupie.


(Cedar) #13

qF3r , Były już przypadki, ze urzędnicy dowiadywali się z NK iż osoba pobierająca jakieś świadczenie spędziła wakacje w ciepłych krajach a oficjalnie nie ma co do garnka włożyć. Policja też kilka razy na NK odnalazła jakiegoś poszukiwanego od dłuższego czasu "gagatka" No i info dla "niebieskich ptaków" - jest to źródło informacji o statusie materialnym potencjalnych ofiar.


(marcin82) #14

Cóż ... obserwujemy postępujący przerost formy nad treścią ... zostało złamane decorum :smiley:

Gadżety, prezenty, niedorobiony shoutbox, którym miał być śledzik, przyćmiły już dawno cel, w jakim stworzony był ten portal. Moim zdaniem, fazę wzrostu, to przedsięwzięcie ma już za sobą, weszło w 3 etap "dojenia kasy", potem już tylko upadek.

Zalew nic nie wnoszących fotek (na balkonie, w piwnicy, w klopie, w łazience) oraz stado obłudnych komentarzy typu "ślicznie razem wyglądacie".

Śledzik ... nieprzemożna chęć wklejenia kolejnej debilnej rzekomej metody usunięcia go, celem objawienia się na szczycie drabinki i wyświetlenia swojej facjaty ... istne perpetuum mobile.


(Grandgrand89) #15

=D>


(Sitemaster) #16

Rzekomej?

Najskuteczniejsza to wpisać na śledziu prosty kod: J3273M-D38113M , wcześniej był inny 5P13RD4L4J-5L3D21U -więdzą o tym niemal wszyscy moi (prawdopodobnie już byli) znajomi!

Nie wiem czy się śmiać, czy płakać :expressionless:

ps.

http://img.pokazywarka.pl/images/34204/ ... 1255028400


(Kpc21) #17

I oczywiście nikt nie wspomni (albo będzie jedna drobna wzmianka) o jedynej działającej możliwości może nie usunięcia, ale ukrycie śledzia, jaką jest UserCSS.

Ja spotkałem się z jeszcze jedną wersją. Łańcuszek, po wysłaniu którego na śledzika ma on zniknąć.


(roobal) #18

Hehe kiedyś w TV w wiadomościach była relacja na temat jakiegoś chłopaka, który coś tam zrobił, już nie pamiętam co, bo najbardziej mi utkwiło to, że policja znalazła jego profil na naszej klasie i tym samym zdjęcia, które były dowodem w sprawie, bo gość był na tyle tępy, że chwalił się swoimi wyczynami publicznie na całą Polskę. Jak widać jednak te służby tam zaglądają, chociażby w celach "orientacyjnych" a nóż widelec coś na kogoś znajdą, gdy jest o coś podejrzany :slight_smile:

Albo korzystanie z możliowści AdBlock Plus pod Firefox, jeśli ktoś z tego korzysta :slight_smile:

Pozdrawiam!


(Grandgrand89) #19

roobal dokładnie. Hehe, a chodziło o przedwczesne opublikowanie testów gimnazjalnych przez jednego z użytkowników.


(fiesta) #20

Akurat nie wiem czy jest dobry pomysł.

Koleżance, nauczycielce uczniowie założyli konto z jej imieniem i nazwiskiem i z niego robili jaja np. poprzez idiotyczne zapisy z jej konta pod adresem dyrektora. Na szczęście interwencja w administracji NK pomogła.