Wątki oraz ilość postów na stronie wątku

Dlaczego to fum nie ma możliwości ustawienia, że na jednej stronie wątku mamy np. 10,20 postów? Niektóre wątki są tak rozrośnięte, ze od samego przewijania ich odechciewa się czytać.

bo to nie jest twój domowy fum :rofl:

Discourse raczej nie przewiduje podziału na strony, a że po przewinięciu znika część z góry (np. wyszukiwarka wbudowana w przeglądarkę ich nie przeszukuje) to pewnie dla optymalizacji by nie było to równie mulące jak facebook?

Acha czyli jak wątek ma xxx postów to mozna krecić kółkiem myszki, aż odpadnie zanim się dojedzie do ostatniego posta?

Co to ma do rzeczy? Skoro silnik forum jest tak nowoczesny, że nie mozna tego zrobić podziału na strony to chyba jest przestarzały.

Zgadzam się. Kiedy wątek jest rozbudowany i liczy kilkaset odpowiedzi to przewijanie go do ostatniej odpowiedzi jest dość męczące. Często tracę cierpliwość i rezygnuję wtedy by odczytać ostatnią odpowiedź zanim dotrę do niej kręcąc kółkiem w myszce.

Z prawej strony jest niebieski suwak, lepszy niż szary przeglądarki.

Poza tym jak to nie jest sklejka wątek to lepiej czytać cały niż męczyć innych, że przeczytało się preambułę autora i wali gafę czymś sprawdzonym na początku.

Weźmy ten wątek dla przykładu:

Albo Adguard AdBloker zablokował ten niebieski pasek z prawej strony, albo pojawi się jak będzie grubo powyżej 100 postów. W każdym razie kręcę kółkiem i mi mruga bo przesuwa suwak od przeglądarki i końca wątku nie widać. Co złego w tym, żeby podzielić wątek na strony, czyli 10 postów na stronę lub 20 bo nie rozumiem co to ma psuć kompletnie. Chyba chodzi o komfort czytania forum?

Szczerze pisząc nie wiem co w tym złego. Tak naprawdę aktualnie korzystam z około 8 for i tylko na tym nie ma takiego podziału. Na każdym innym forum na którym jestem zarejestrowany duże tematy podzielone są na strony po 25-30 postów.

Ja też tego nie widzę tylko na tym forum co powoduje, że się szybciej chce stąd ucieć niż korzystać.

Przez to nie zaglądam do wątków, które mają więcej jak 30 postów bo nie mam zamiaru się denerwować.

Zablokował ci, w twoim wątku jest:

Przy odpowiadaniu jest zminimalizowany do prostokąta:

obraz

To ma być lepsze od podziału na strony? Nawet jak wyłącze Adguarda to tego nie mam, tak jakby Firefox 70 blokował to dalej.

Oni nie zrobili / nie poprosili to raczej nasi programiści na tyle nie zmodyfikują silnika lub nie zrobią wtyczki do tego (wtyczka może dać łatwiejsze aktualizacje niż ciągłe ręczne porównywanie co zmieniono w silniku i jak ręcznie przeprowadzić aktualizacje):

U mnie faktycznie jest to i działa na FF70. Jednak dla mnie jest to mało intuicyjne. Zdecydowanie wolę podział wątku na strony. Pewnie to kwestia przyzwyczajenia.

Podział na strony jest znacznie lepsze i lepszy komfort niż kręcenie kółka myszy czy przesuwanie suwaka w nieskończoność. Potem pamiętasz, że post był na tej stronie, albo można sobie stronę z postami zapisać w zakładkach, a tak czym więcej postów to można szału dostać od kręcenia kółkiem czy trzymania suwaka.

Jak użytkownicy forum zechcą to to dodadzą, ale widocznie inni kochają kręcić myszką w nieskończoność.

Użytkownicy nie dodadzą, tu jest może z 5 programistów i raczej żaden nie zna na tyle discourse by zrobić modyfikacje na silniku lub przy pomocy wtyczki (poza tym nie będzie mieć uprawnień, może jedynie polecić do testu).

Raczej nie ma co liczyć też że ktoś z narandill / Lisek / p.spaczek przeklepie po angielsku to na meta.discourse.org.

Zamknięte i niby silnik nie pozwala (lub twórcy discourse na to nie mają czasu).

Pa jakie fajne!

fn + góra/dół => PageUp / PageDown

fn + lewo/prawo => Home/End

http://osxdaily.com/2015/06/17/home-end-button-mac-keyboard-functions/ .
https://www.techbout.com/page-up-page-down-mac-19248/ .

1 polubienie

Albo użyć magicznego klawisza End…
Klawisze takie jak Home i End nie są jedynie dla ozdoby.

1 polubienie

Gorzej jak on się zgubi w okolicach środka i za chiny nie trafi (wracając do wątku za jakiś czas), może jakby miał wątek podzielony na 5 stron to by wiedział że czytał 2, wpis ostatni.

Inna sprawa to system zapisywania ile wpisów z wątku ktoś oczytał i domyślne otwarcie od ostatniego “czytanego”.

Wpisz sobie w Google Apple keyboard magic i zobacz czy ma te klawisze. Jak się całe życie siedzi na windows to nawet nie ma się pojęcia, że istnieje cokolwiek innego tylko się trolluje.

Najlepiej nic nie robić tylko twierdzić, że to co jest, jest takie genialne i co ja chce.