Wentylator do zasilacza 14 cm

Jedyna rzecz, która mi szumi to wiatrak od zasilacza. Jest stary, ale napięcia trzyma jak skała. Ma z 8 lat, ale używany z 2-3(długo leżał) Rozebrałem, wylizałem, dałem oleju wazelinowego. Szumi. Koledzy nie słyszą ale ja po dellach słyszę.
14 cm wiatrak 2 pin. Nie ma wtyczki, będę musiał się wlutować w żyłę, albo może kabelek wygrzebać i prosto w płytę?
Modecom Carbon 620. Bym kupił nowy, ale po co dla samego wiatraka wydać 300 zł. Jkaies tanie silentium mnie nie interesują.
Szukałem po necie i nie bardzo jest temat.
Podobno musi startować od 3,5V, Jakieś pomysły?
Tylko nie za cenę nowego zasilacza.

Ten zasilacz to nieposiadająca żadnych certyfikatów budżetowa konstrukcja. 8 lat dla takiego zasilacza to i tak dużo, zwykle padają wcześniej. W zasadzie możesz wymienić w tym sprzęcie wentylator ale Ja na Twoim miejscu i tak rozejrzałbym się za nowym PSU. Nie musisz inwestować od razu 300 zł, dobre, markowe i podobnej mocy zasilacze z konwerterami DC-DC i certyfikatem Plus Bronze, dostaniesz za jakieś 200-270 zł. Modecom nigdy nie miał dobrej opinii jeśli chodzi o zasilacze, produkty tego producenta znajdziesz na tzw. czarnych listach z których lepiej nie kupować zasilaczy. Co do wentylatora wszystko zależy jakie ma zasilanie 2 pinowe czy 3. Odpowiednie wiatraki znajdziesz na allegro np. https://allegro.pl/oferta/yate-loon-wentylator-120mm-d12sm-12-do-zasilacza-9861983998 A 3 pinowych jest cała masa na tym portalu.

Widzę, że nie czytasz tego postu o na który odpowiadasz. Ale dzięki za chęci.

Modecom MC to bardzo dobra seria zasilaczy, a nie tani chłam, jak to kolega powiedział. Oczywiście, Modecom FEEL to szajs, z tym się zgodzę, ale tu jest wyraźnie widoczna nazwa MC.
Sensowny Wentylator znajdziesz np. tu:


a bardziej budżetowy:

Napisz, proszę, ilo-pinowe masz złącze.

@jajecpl kup Arctic Cooling P14 PWM, nie sztukuj kabelków, tylko podepnij pod płytę. Będziesz sobie sterował obrotami samodzielnie.

Napisałem ile pin, następny który nie czyta. Ale ten za 26 zł ciekawy.

A, to bardzo przepraszam, 2 pin.

Po co robić manufakturę? Jak można po prostu kupić normalny wentylator do zasilacza?

I masz rację te Modecomy MC są nie do zajebania. Ludziom się po prostu źle kojarzy po FEEL

1 polubienie

I tu z tobą się w 100% zgodzę. te zasilacze są praktycznie niezawodne.

Jak są 2 kabelki to przełożysz ten kabelek z lewej do gniazda środkowego o podepniesz :wink:

ja tam wole dołożyć pare groszy i kupić markę która nie wyrabia się sobie imienia tylko 1 modelem
Seasonic czy corsiar zawsze robili dobre zasilacze i w podobnej cenie od dawna dawały dłuższą gwarancje dopiero teraz pomału silentiumy doganiają z żywotnością w najniższym segmencie seasonica.

@jajecpl może po prostu napisz po ludzku do firmy modecom i może ci odpłatnie wyślą oryginalny nowy wiatrak pod tego zasilacza.

oooo
Przegiąłeś.
Jednym modelem. Przepraszam, ale obecnie 2/3 serie firmy Modecom spełniają wymogi ATX i nie są na czarnej liście. Tymi modelami są MC i Volcano. A z tego co wiem to chyba FEEL już nie jest produkowany.

Przeczytaj jeszcze raz co napisałem.

Jakaś drobna wskazówka…?

2 kabelki

Jajcpl po raz kolejny zwracam ci uwage dlaczego ty składasz ludziom kompy w wątkach skoro samemu sobie masz problem dobrać nawet durny wiatrak do zasilacza ?!

@Quassar a dlaczego ty się wypowiadasz na temat zasilaczy komputerowych skoro ty nawet nie wiesz który jest dobry a który nie?

Pokaż mi post gdzie składam ludziom kompy, Jest delikatna różnica w tych co tylko wtykają i tych co grzebią

2 kabelki

a, tak, no to jak będa 2 to wlutuj, jak będą 3 to po prostu + i - wlutuj a ten sterujący prędkością (czy od czegokolwiek zbędnego tam jest) zostaw :wink: