Wentylator do zasilacza 14 cm

Zlituj się, żaden ze mnie guru po prostu robię swoje i robię to dobrze. Przecież możesz rozkręcić ten zasilacz i zobaczyć symbole tego wentylatora, po nich ustalisz co to za wiatrak i jakie ma parametry. Zwykle są tam zamontowane jakieś chińskie wiatraczki ale ustalisz obroty, napięcie i pobór prądu oraz to jak ten wentylator jest podłączony. I pewnie spokojnie można go odłączyć od płyty zasilacza(złącze), albo wylutować. Lepszy wiatrak niż ten, który wrzuciłem już w pierwszym poście raczej tam nie będzie. W super wiatrak też nie ma co inwestować bo jak wcześniej pisałem MC to żaden rarytas. Jak smarowanie już nie pomaga, to za wiele zrobić się nie da, szkoda czasu, bo zabawy z tym więcej niż to warte.

Zanim napisałem, to sprawdziłem , poczytałem, i myślałem,ż12 cm, a tu niespodzianka.

Jak nie słuchasz dobrych rad związanych z wymianą zasilacza, to przynajmniej zobacz oznaczenia wentylator i kup identyczny. Ma to takie znaczenie, że wentylatory do zasilaczy cechują się dużym przepływem powietrza. Większym niż te do CPU i obudów. Do tego nie wiemy jak dużo powietrza ma wypychać przy określonym napięciu.

Dlatego poleciłem Arctica, który ma wysokie ciśnienie statyczne (2,4 mm/H2O) i może być używany do chłodnic. Do zasilacza też się nada.

Kiedyś mieliśmy podobny temat i przeglądałem specyfikacje i Arctic też nie wypadał dobrze. Tj. zasilaczowe mają wyższe obroty i CFM.

Dżizas, musicie się przegadywać o to, jakie ciśnienie ma Arctic albo czy Modecom to dobra firma?
@jajecpl bier ten, przylutuj i będzie:

Przecież Zephyr od SPC to największe guano w ich ofercie. Już Sigma będzie lepsza.

Arctic 12cm buczą :confused: Przynajmniej moje z 5-paka :wink:

ekhem…

Kup sobie lub zrób taki adapter https://gamestore.pl/akcesoria/3787-2016001081259130613/5999094001374/adapter-zasilania-wentylatora-3-pin-m-na-2-pin-f- Wtedy zamontujesz dowolny 3 pinowy, 140 mm wentylator w tym zasilaczu. Ważne żeby pobór prądu nowego wentylatora nie był za duży. Obroty mogą być niższe ale przepływ powietrza nie mniejszy niż starego wiatraka.

Kup sobie lub zrób takie coś https://allegro.pl/listing?string=okulary%20do%20czytania&bmatch=dict201214-ctx-hea-1-2-1218

@jajecpl - ziom - pozwól, że zrobię Ci przytyk.
Zachowujesz się jak stara panna na wydaniu. Zakładasz temat, czyli prosisz o pomoc.
A następnie stroisz fochy, że ktoś raczył Ci odpowiedzieć!

Ogarnij się! Bo za chwilę nikt nie będzie chciał z Tobą gadać.

Ale nie widzisz, że dryfują z tematem. Dla mnie najpierw dokładnie przeczytać post, a potem dać link - co kupić. No może trochę mnie poniosło. I tak naprawdę tylko lucasx_pl podał rozwiązanie.

Jakbyś zauważył, @anon37220909 to świeżak i wyrywa się przed szereg.

Tak sądzę.

Bosmana za dużo :slight_smile:

i?
To, że na danym forum jest się nowym, ma oznaczać, że nic się nie wie?

Koleżko - od dawna jestem fanem BROK-a. Aczkolwiek Bosmana przez sentyment szanuję.

Nie, nie, nie. Nie bierz to bezpośrednio. Witamy na pokładzie!

BROK nie nadaje się do picia. kiedyś to mi się jeszcze chciało.
https://www.dobreprogramy.pl/KODI-program-ktory-potrafi-wiecej-niz-mysliszEURO-2016,Blog,73985.html

No to ja jeszcze nie dorosłem do takiej sublimacji.
@anon67650823 - piłeś coś z Broka? Jeśli tak, to wyrobiłeś jakieś zdanie o tym browcu?