Wewnętrzna karta Wi-Fi do laptopa Lenovo

Lenovo IdeaPad 100-15IBD (80QQ)

Ma on kartę Wi-Fi N lite do 150Mb/s i chciał bym wymienić ją jeżeli się da na dobrą i sprawdzoną z Wi-Fi 5 AC lub jak jest Wi-Fi 6AX. Uprzedzę, ze sam tego nie będę robił bo nigdy nie dłubałem w laptopach. Jakieś 2-3 miesiące temu serwis wymieniał kabelek łączący ekran zplytą główna i twierdzili, ze nie da się tej karty wymienić bo Lenovo ma swoje jakieś złącza i nie ma takich kart Wi-Fi. Nie wiem czy to prawda czy im się nie chciało.

Laptop muzealny niemal (wydajność), a kartę full wypas sobie wymarzyłeś. No i zgadnij, czy w czasach tego laptopa taka była i jaki to ma wpływ na zgodność? Pewnie da się to zrobić, ale nikt normalny nie będzie inwestował w to gotówki.

Tobie też to radzę, jak znowu coś zacznie padać, to żaden płatny serwis, a Koszalin. :wink:
PS. Gdyby cokolwiek stało sie z karta, to usb na Allegro za 5-10 zł dostaniesz i dziadkowi starczy.

Kiano ma chyba serwis w Koszalinie i jak nie naprawiają to złomek zostaje u nich i sklep musi podjąć decyzje czy dają zwrot kasy.

Serio?? Internet na nim śmiga bez problemu rodzicom?? Czy internet przyspieszy jak wydadzą 2000 zł na nowy laptop z córę i5 lub Ryzenem? Nie!!! Wchodzę na Allegro i jest do Lenovo jakaś karta Wi-Fi z AX za nie cale 75 zł? Jeżeli by pasowała i ktoś za 100-200 zł by ją wmontował to czemu nie? Dla karty wi-fi kupić nowy laptop?

Ile się poleca do 10 letnich laptopów czy starszych Sąd, ze daje nowe życie, a tez są w większości muzealne, chociaż ludziom chodzi na nich internet całkiem dobrze.

Tym bardziej, ze ten laptop ma 4 lata więc jakie muzeum? Ma Córę i3, nie pamietam modelu, ma dołożone RAM, w sumie 8GB. SSD 250GB Cruciala. To wydać 200 zł z nowa karta wi-fi nie ma sensu?

Trzeba było napisać odrazu „Panie daj sobie pan spokój weź pan conajmiej 2 tysięcy i leć pan kupić nowy laptop” - tylko czy wy macie z tego jakaś prowizje tutaj, ze tak piszecie czy co?

Tak.
Strony z javascript generuje procesor, nie karta, a ten jest na poziomie 10 letnich Quadów

Wchodzę na Allegro i jest do Lenovo jakaś karta Wi-Fi z AX za nie cale 75 zł? Jeżeli by pasowała i ktoś za 100-200 zł by ją wmontował to czemu nie? Dla karty wi-fi kupić nowy laptop?

Tak.
Bo zgodność podzespołów masz określona w instrukcji serwisowej, zreszta Lenovo nawet online, jak zarejestrujesz Laptop, pokazuje co można wymienic.

SSd wyjmiesz i przełożysz do dowolnego innego komputera. Każdą inne inwestycja jedzie z 10 latkiem na śmietnik. A 10 latek może w dowolnym momencie zejść, jak 100 letni dziadek.

Co do przyspieszenia Internetu ogólna rada: najlepiej wyburz ściany wewnętrzne pomiędzy modemem a laptopem i zewnętrzne pomiędzy modemem i nadajnikiem dostawcy. To właśnie taki pół-żart, bo to wpływa najbardziej na prędkość netu, a 150 Mb/s wystarczy do jednoczesnego oglądania bodaj 5 filmów w 4K prosto z netu, więc problemem nie jest przepustowość samej karty.

Skoro wystarczy to po co jest 5Gjz i prędkość między routerem, a komputerem powiedzmy w AC 876 Mb/s? Może dlatego, ze pokazywać w statusie połączenia Windows może 150Mb/s, a rzeczywiście może być dużo mniej bo nie ma zapasu prędkości, a skoro od 20 lipca mam mieć światłowód podłączony od T-Mobile 600Mb/s to miło byłoby mieć na tym laptopie coś więcej z tego internetu, ale tutaj nikt nie doradzi tylko poucza i wychowuje. Powinno być to forum psychiatryczne bo to wam tu najlepiej wychodzi. Może jednak ktoś zechce doradzić toi co pytam.

Do pobieranie 100 GB gier ze Steama na przykład.

Twój obecny zapas przy odpisywaniu na forum wynosi 99%, a przy FHD Netflix 90%.

Zarejestrowałeś? Sprawdziłeś zgodne elementy…?

No to będziesz miał szybsze łącze, którego nie odczujesz przy odbieraniu poczty lub Netflixie. Przy pobieraniu setek GB danych - odczujesz.

Kolego, zrozum, że Twoje mistyczne modemy i światłowody są o kant tyłka rozbić. Możesz mieć i Miliard Mb/s, a jak pomiędzy routerem i laptopem masz 3 ściany, to i tak będzie sygnał do niczego. Przy surfowaniu w sieci nie ma odczuwalnej różnicy 50, 150 czy 600Mb/s. Konsultant T-Mobile może Ci zachwalać „mega szybki Internet”, ale Ty go w życiu nie wykorzystasz na samo „chodzenie po necie”.

Reasumując: sprawdź części wymienne na stronie Lenovo, ale przy problemach z prędkością, to nie szukaj rozwiązania w modemie wifi, a w oddaleniu laptopa od źródła sygnału lub w przeszkodach, czyli najlepszym rozwiązaniem jest… kabel.

Prędkości zbliżone do 1Gbps są potrzebne w przypadku korzystania z lokalnych dysków udostępnionych w sieci (np. katalogi udostępnione na komputerze, serwer nas w sieci domowej itd.).

1Gb/s odpowiada około 100MB/s czyli prędkości przeciętnego dysku mechanicznego.

Do oglądania netflixa czy przeglądania stron nie potrzebujesz takiej prędkości, ale już np. skopiowanie mojej biblioteki gier gog która ma rozmiar liczony w TB na nową maszynę trwałoby wieki.

Nie, bo aktualnie w pracy jestem z przerwami. W weekend spróbuje, ale myślałem, ze wy się na tym tu trochę znacie :stuck_out_tongue:

Czyli przeciętnemu użytkownikowi według ciebie i was tutaj wystarczy WiFi do 150Mb/s i po kablu 100Mb/s? Czyli przeciętnemu użytkownikowi światłowód zbędny bo Netflix 4k pójdzie? :stuck_out_tongue:

Może coś w teń deseń?
A z idiotami nie rozmawiaj.
https://allegro.pl/oferta/karta-sieciowa-wifi-usb-mini-ac-650-2-5g-laptop-8152071268

Generalnie - tak :slight_smile: Większość osób nie rozumie co znaczą „te cyferki” , bo konsultant im powie „Panie wszystko będzie chodzić 10 razy szybciej” i to oni rozumieją, więc zmieniają 30Mbit na 300Mbit i dalej używają tego do ściągania poczty email, zadzwonienia przez Whatsappa czy obejrzenia filmiku na Youtube. Także jeśli lubisz przepłacać to śmiało :slight_smile: Ja uważam, że lepiej zaoszczędzić i wydać na coś fajniejszego niż poczucie „szybszego internetu”.

„Nadejszła, wiekopomna chwila” /Pawlak/ że internet stał się szybszy, od niektórych dysków.
Ja na NVMe mam 3000, ale zwykłe SSD 500, już jest za wolne.
O talerzach nie wspomnę…

Przepłacać? Płace 90 zł za LTE, za światłowód w T-Mobile 600/100 Mb/s 69 zł. To co się opłaca? Jak masz trochę oleju w głowie to odpowiedz prosta, tym bardziej, ze w Lte można moe 5Mb lub więcej. W światłowodzie przy takiej prędkości te 500Mb/s będzie. Szybciej ściągnę grę na konsole tak, stabilniej pójdzie film 4K z Rakuten tv, więcej osób korzystać będzie i mi nie zwolni? Same zalety i 20 zł mniej, a dotego pół roku za darmo. Same korzyści.

Ja mam zasadę, ze jak mam wydać kasę w ogóle to na coś co będę bardziej pewny ze będzie działać niż nie. To po proszę propozycje coś za co nie będę żałował ze wydałem. Oczywiście w granicach rozsądku :grinning_face_with_smiling_eyes:

Podałem pomysł- kierunek, żeby nie rozbierać tego laptopa. Nie chce mi się tłumaczyć… działa nie dotykaj.

Przeciętnemu użytkownikowi film w 4K pójdzie bez przycięć, zależnie od detali, przy łączu rzędu 25Mb/s, a FHD to koło 10Mb/s. Oczywiście mówimy o stabilnym połączeniu, więc z te 10 można dodać dla bezpieczeństwa. :slight_smile:

A wiesz dlaczego takich ofert nie ma? Bo firma musi na czymś zarobić. Gdyby cały czas trzymali 15Mb/s, jak dekadę temu, to sporo obecnych „dziadków”, by tego nie zmieniło. Film działa, wszystko płynnie, to czemu mam płacić więcej za szybszy. Młodzi natomiast by polecieli na cyferkę 15000Mb/s, bo Netflix będzie szybszy. :wink:

Ja jestem takim dziadkiem. Zmieniłem na 600, bo wpada siotrzenica, czasami z koleżankami, moja na lapku i telewizor w drugim pokoju leci, a ostatnio meczyki jeszcze oglądałem.
Wszyscy już w tym HD
Kilka złotych różnicy
I mam spokój

Jak nie ściąga tony gier czy filmów to myślę że spokojnie wystarczy.
Znam wiele osób które mają kilkanaście Mbps przez LTE i w sumie nie narzekają.

Wszystko zależy od potrzeb.

Wiesz to jak przesiąść się z malucha do BMW z 200 koni mechanicznych. Nie poczujesz to mówisz, ze ci wystarcza.