Wiedźmin 2 - czy gra dobrze działa?

Jeżeli już ktoś ma grę Wiedźmin 2, niech podzieli się informacjami o ustawieniach, ilości klatek i sprzęcie.

Podajcie również system operacyjny.

Z tego co czytałem, to są niezłe jaja z edycją kolekcjonerską. Głowa Geralta przychodzi lekko podniszczona, a gra czasami nie chce się instalować (błędy CRC, jakieś problemy z plikami). Nie wiem o jakim procencie kupujących jest mowa, ale kilka takich opinii już słyszałem, więc się z kupnem na razie wstrzymam. M.in. tu http://polygamia.pl/polygamia_forum/w,3 … l?v=2&bo=1

Problem tyczy się posiadaczy wersji kolekcjonerskiej ,czyli 9999 osób miało odpalić i aktywować grę 24 godziny przed oficjalna światową premierą ,jednak nawalili ,problem po części zażegnany ,bo co poniektórzy dalej nie mogą odpalić gry .Ponoć są również problemy na kartach ATI ,jakieś przebarwienia tekstur ,znikanie tekstur ,znikanie elementów interfejsu . Na bank będzie patch lada dzień .Ogólnie rozgrywkę można zespojlerować sobie na livestreemie. Jednym śmiga na nieco słabszych i wygląda nieźle ,drugim na mocnych sprzętach coś szwankuje.

Pierwsze wrażenia:

http://www.forum.gamewalk.pl/viewtopic.php?f=70&t=899

Jedno mnie dziwi, po co wam zbugowana i niedorobiona wersja kolekcjonerska, którą trzeba od razu po instalacji patchować. Nie lepiej trochę poczekać a potem mieć stabilną, niż męczyć się z bugami i oczekiwać na wydanie kolejnego patcha ?

Ile kroć co dzień widziałem jakiś nowy news o Wiedźmaku to co raz bardziej miałem wrażenie, że z tej super reklamy wyjdzie super chłam na początku. W oczekiwaniu czekam się na jutrzejszą dostawę premiumki.

Właśnie odebrałem swoją kopie z Empiku, jak zainstaluje to podzielę się wrażeniami.

drobok , ja już sobie dałem spokój ze wszelkimi edycjami kolekcjonerskimi, pre-orderami itd., po tym jak w ciemno kupiłem sobie Black Opsa… Był to pierwszy i ostatni raz, bo Ci co sobie kupili w tym czasie mieli w najlepszym przypadku miesiąc czekania na to (patch), aż da się normalnie pograć… Dlatego nie - dziękuję i poczekam, aż Wiedźmin 2 będzie w 100% grywalny i jak tak sobie czytam komentarze ludzi, to tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że to była dobra decyzja.

Ale ogólnie co do W2 - mega wtopa na początek… Zobaczymy co dalej.

@freeq52 No wtopili strasznie ,aż nie chciało mi się w to wszystko wierzyć ,a śledzę wydarzenia na bieżąco i duuużo się działo .Na początku też napaliłem się na kolekcjonerkę ,ale w gruncie rzeczy anulowałem zamówienie i prawdę powiedziawszy nie ma czego żałować - no chyba że ktoś lubi płacić i to nie mało za bycie beta-testerem. Fail i to straszny. Sama gra zdaję się być dobra !

Bardzo Duży Spoiler :wink: : hxxp://www.livestream.com/emasvidyastream2

ORZECHgda ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

To gra już normalnie jest w empiku? czy masz jakąś kolekcjonerską?

Zamówiłem na stronie empiku i odebrałem w salonie w poniedziałek.

Orientuje się ktoś kiedy będzie patch wprowadzający tryb 4:3 ?

Z tego co się orientuje to nie wiadomo czy taki w ogóle powstaje. Oficjalnie nic nie podano.

Wcześniej informowali, że tryb 4:3 będzie w pierwszych patchach…

Co tam 4:3 teraz nawet premiumki nie można aktywować :slight_smile:

Potrafi ktoś zmienić ustawienia klawiszy?

I jak włączyć pad?

W folderze Wiedźmin 2\bin masz program Configurator i w nim jest opcja zmiany klawisz/pad.

Wiem o tym, wcześniej nie działało mi to.

Pierwszy patch pomógł.

Powiem tak:

core 2 quad q8200 2.33GHz

2 x 2gb = 4gb ramu

9800gt 1gb

windows 7 ultimate x64

gra chodzi praktycznie idealnie w 1280x1024 na poziomie szczegółów wysokim (wyższy jest jeszcze tylko ultra). tylko raz na jakiś czas minimalnie przytnie, ale poza tym to jest super. a grę kupiłem w media markecie za 85zł - opłacało się. :slight_smile:

Witam,mam maly problem mianowicie.Gra ma u mnie tylko 25 30 fps:(.Obojetnie czy ustawie minimalne ustawienia grafiki czy ultra.Podczas gdy moj kolega ma 40 fps a ma duzo gorszy sprzet lecz jego karta to geforce 9600gt.Wiedzialem ze znowu beda problemy na ati:( Moja konfiguracja to Amd Phenom 965 dzwigniety do 4x4.0 pamiec ram 4 gb ddr 3 2000 mhz a karta saphire radeon 5870.Niech ktos mi powie jak zwiekszyc ilosc fpsow.Czy wyjdzie jakis patch do wiedzmina dla ati albo cos?Prosze o szybka odpowiedz:)

Dodane 18.05.2011 (Śr) 7:57

A moj system chociaz to ma male znaczenie to Win 7 64 bit