Wiedźmin 3 GOTY 1.31 - Wiatrak od CPU chodzi jak wściekły

Mój GTX 1060 6 Gb ma rdzeń GP104 a nie 106 czyli taki jak Twój GTX 1070 tj o 50% większej powierzchni a używany jest jak GP106 dzięki temu powierzchnia kontaktu miedzianej podstawki (z miedzianą rurką) jest dużo większa a produkcja ciepła dużo mniejsza względem GTX 1070… zresztą Gigabyte WindForce 2 ma całkiem wypasione i nowatorskie chłodzenie więc fabryczne OC to 1.8 GHz i pewnie 2.1 a na pewno 2 GHz wytrzyma z palcem w… :wink:

Ps Tak na żarty to kupie wypasione słuchawki i problem głośnego wiatraka sam zniknie… ponoć wyłączenie HT też działa cuda bo włączone znacznie zwiększa prądożerność CPU a i tak wyciąga mi wtedy 8000 pkt czyli prawie 1000 pkt więcej od i5-3570 :wink:

Ale pomimo prac nad Cyberpunkiem 2077 to mieli “cudownie” czas dla Chińczyków i zrobić ponad pół gigowego patcha po ponad 3 latach od premiery…

Chiny to gigantyczny rynek, więc mają szansę wyciągnąć jeszcze kilka groszy niewielkim wysiłkiem (aż dziw, że dopiero teraz lokalizują). Do tej pracy oddelegowali kilku pracowników, a reszta ekipy to lokalni aktorzy głosowi i tłumacze. Prosta kasa. Przepisanie gry pod nowego DX to fanaberia, kupa roboty, która nie da im ani grosza, więc całkowicie to rozumiem.

No tak w końcu prawie półtora mld ludzi dopiero od niedawna ma kompa żeby zagrać na minimalnych lol :slight_smile:

:)))

Co Ty gadasz. Grałem w Wiedźmina 3 na Radeonie HD 6870 1 GB i dawało radę w ok 25 FPS, a to już wtedy była karta-antyk. To, że potem padła to nie wina raczej Wiedźmaka, a jej wieku i raczej tańszej konstrukcji.

Spróbuj programem throttlestop obniżyć taktowanie do wartości bez spadków wydajności, jak nie to próbuj jakimś programem albo w biosie blokować do określonych obrotów fan.

Tutaj sprawa rozchodzi się o nadmierne używanie CPU a nie karty bo ta ostatnia pracuje u mnie na pół gwizdka i nawet wyłącza co chwile swoje półpasywne chłodzenie :wink:

Na FX 8320 jakoś dramatu nie uświadczyłem. Temperatury chyba w standardzie, hałasu nie ma, bo mam Grandisa, a jego wentylatory są raczej spokojne przy graniu. Nawet w Novigradzie jest spokój.

AMDki mają pewnie lepsze stockowe chłodzenie, bo ja to ogrywałem na fx8350 chyba i z biedą (i różańcem na obudowie) ale dawał radę :smiley:

Tego Ci nie powiem. Ja stockowe miałem może tydzień, bo już wcześniej miałem upatrzonego Grandisa. Stock siedział chyba na Phenomie II X2 555 BE, ale tylko mnie wnerwiał jak za dużo do myślenia mu dawałem. Ponoć stockowe wentylatory FX były lepsze od tego cuda na Phenomach II. Znaczy się mniej wyły…

już Vespula nie ciśnie Jaskra doniczkami ?

1 polubienie

Ściągnięcie obudowy bocznej, pomogło… jeszcze nie jestem zadowolony na 100%, ale zawsze coś.

pomyśl nad jakimiś wiatraczkami z Allegro lub podziurach budę :wink:

Lepiej niech kupi jakieś normalne chłodzenie, bo to Intelowskie to się do niczego nie nadaje.

Dziwna sprawa, u mnie na E3 1231v3 i GTX 1070 chodziło płynnie na wysokich, ewentualnie bardzo wysokich z obniżonymi nieco cieniami i roślinnością. Oczywiście bez hairworks.

Więc myślę że na GTX1060 spokojnie powinieneś mieć te 60 klatek na wysokich, nawet przy słabszym procku.

Jak pisali. Myśl nad wentylatorem jakimś. Widocznie temperatury w blaszaku robią swoje.

Gram na uber i maks co wszystko się da + The Witcher 3 HD Reworked Project 5.1 i karta graf.* z półpasywnym chłodzeniem ledwo co włącza wiatraki bo pracuje na pół gwizdka… właśnie problem mam z prockiem bo niby wydajne chłodzenie intelowskie i z miedzianym rdzeniem i szybko rozdwajanym “skrzydłełkom” +pasta Arctic MX-4 a nie 2 (niby bardzo dobra srebrzana pasta) a wyje wiatrak jak w teście Prime…

*GTX 1060 6 GB (Gigabyte WF2) na rdzeniu GP104 (od GTX 1070) a nie 106

PS. Wydaje mi się że winny jest częściowo (przez przypadek) zasilacz bo chodzi na 60% mocy i ma certyfikat 80+ Gold (marki be quiet!) i przez to (największa sprawność wtedy jest) prawie w ogóle wiatrak od niego nie chodzi co równa się minimalnej cyrkulacji powietrza w obudowie i przez to wyje mi wiatrak od CPU…

Ten mały okrągły wiatraczek który dorzucają do pudełka z prockiem?
Wywal go, nie nadaje się do niczego.

U mnie przy renderingu wył, a procek grzał się do ponad 80C. Kupiłem normalne chłodzenie za jakieś 80zł (silentiumPC) i nastała cisza, a pod obciążeniem nie było więcej jak 65C.

HW miałem ustawione ręcznie maksa (czyli ponad Uber) i wszystko przekręciłem w tych opcjach w lewo czyli po prostu wyłączyłem i… CISZA !!! :slight_smile:

A pomysł podsunął mi ten film na YT:

PS. A różnicy we włosach i tak nie widzę :smiley:

PS2. A ja myślałem że HairWorks tyczy się karty graficznej i nie ruszałem tego skoro chodziła na 50%…

Ja myślałem że za HairWorks odpowiadają rdzenie CUDA karty graficznej… zresztą nie wiem po co to gó*no wprowadzono skoro Physx dałby radę to ogarnąć bez problemu a różnicy we włosach po przejechaniu w ustawieniach HW max w lewo (wcześniej była max w prawo czyli ponad Uber) i tak nie widzę :slight_smile: