Wiedźmin 3 GOTY 1.31 - Wiatrak od CPU chodzi jak wściekły

Podsumowanie końcowe tematu :wink:

Wcześniej miałem HW na maksa w prawo czyli ponad Uber teraz mam maksymalnie w lewo (i różnicy we włosach i tak nie widzę) i teraz na 60 FPS wentylator od CPU chodzi 2X wolniej niż wcześniej na 40 FPS z HW na maksa… wniosek - problem rozwiązany i kasa na chłodzenie zaoszczędzona bo nie trzeba już :smiley:

Poczekaj na Wiedźmina 4, Geralt zapuści brodę procek się spali :wink:

1 polubienie

Dziwi mnie jedno… skoro za HW odpowiedzialna jest rzekomo karta nVidii i rdzenie CUDA to czemu jak ustawiłem tą opcję na ponad UBER (wszystko max w prawo) to wiatrak od CPU wył jak wściekły a karta była używana tylko w ~50% a jak ustawiłem wszystko w lewo (od HW) to wentylator od CPU chodzi cicho a we włosach różnicy i tak nie widzę bo nie jestem jakimś sawantem. W ogóle to jest mi przykro że tak szanowana firma jak CDR (w podejściu do konsumentów) sprzedała się nVidii gorzej niż TIRówka. I po co nVidia wymyśliła (i oczywiście monopolistycznie opatentowała) to całe HW skoro PHYSX dałby radę to ogarnąć w stopniu przynajmniej dobrym…

19 maja były 4 urodziny Wiedźmina 3 - szkoda że nie dali patcha 1.33 albo 1.4 (czy jak by go tam ponumerowali) i nie dodali obsługi DX 12 :confused:

Wyłączyłem HT w moim i7-3770 wynik w passmarku spadł z 9600 do 8100, ale wentylator w grze chodzi jeszcze wolniej (prawie go nie słychać) i skończył się microstuttering a nawet częste freezy… po co CDR zaleca mój procesor w zalecanej konfiguracji skoro z HT jest taki przypał ?

PS. Zresztą nie raz widziałem na testach w YT że HT intela jest nic nie warte a nawet powoduje spadki…

  1. W momencie premiery W3 nie było łatek na spectre, meltdown itd. więc wydajność tego i7 była większa.
  2. Wraz z kolejnymi patchami do W3 podobno nieco spadła wydajność.

W3 pamiętam jako jedną z najpłynniejszych gier ever, można całą mapę przebiec bez drobnego spadku płynności, co się bardzo rzadko zdarza. Co prawda grałem na E3-1231v3 i na AMD 2700x, więc nie mam porównania do tego i7, ale nie sądzę aby była aż taka przepaść.

Może za wysokie detale ustawiasz, między wysokimi a bardzo wysokimi nie ma aż tak dużej różnicy w jakości, ale w płynności już podobno jest.

Na problemy z płynnością wpływa w wielu tytułach tryb wyświetlania (pełny ekran, borderless), ustawienia synchronizacji pionowej, ale tu trzeba samemu poeksperymentować w jakim trybie płynność jest najlepsza.

Szykuj się na wymiane procka, nowe włoaski dla Geralta :smiley:

https://www.gry-online.pl/hardware/ea-pokazalo-nowy-model-renderowania-wlosow-przez-silnik-frostbite/zb1c2cb

Raczej nie będzie trzeba ponieważ po przejechaniu suwaków max w lewo (wcześniej były max w prawo czyli ponad Uber) i wyłączeniu HT w i7 wiatrak jest cichy jak mysz pod miotłą :wink:

CDR nie doda, choć obiecało*, DX 12 bo siedzi ręką głęboko w kieszeni (po łokieć) nVidii (np. na siłę dodany HW)… chodzi o to że DX 12 tak jak i Vulkan (nieskopoziomowe API) preferuje AMD ponieważ problem ich narzutu sterownika na procesor (w DX 11) w tych przypadkach znika i karty AMD dostają ~15% (10-20%) boosta w FPS a nVidia na to się nigdy nie zgodzi…

  • zamiast tego po 3,5 roku dali 600 mb patch 1.32 obsługujący… język chiński uproszczony i jednocześnie powodujący problemy z modami itp

Nieźle CDP siedzi w kieszeni nVidii i jednocześnie jest na jej krótkiej smyczy…

6 lat nie dodali, choć mówili że to zrobią, DX12 bo… AMD dostałby kopa ~20% do klatek a nVidia (Maxwell 2 i niżej), dopiero jak dostatecznie opanowali Async Compute i ich karty w DX12 dostają mniejsze baty to zgodzili się żeby CDP zrobiła Wiedźmina 3 z DX12, ale tylko dlatego że, oczywiście tak jak na początku z nikomu nie potrzebnym HW, teraz zmusili CDP do wstawienia Ray Tracing, serio nie wiedziałem że Polak może tak sprzedać się za srebrniki :smiley:

Z batem stali nad biurkiem i kazali programować?

Nie, sypnęli kilka razy srebrnikami żeby:

  • Wstawić niepotrzebnego do niczego HW bo NV tak chce.
  • Udawać głupa (bo AMD dostanie z miejsca 20% extra kopa) w sprawie DX12 (choć pisano o nim już w 2015/16) póki nVidia po “zaledwie” 6 latach nie będzie gotowa na niego.
  • Wstawić Ray Tracing bo NV tak chce.

:smiley:

No ale gdzie konkretnie widzisz problem?

W tym że Polak powinien mieć honor a nie być prostytutką i dawać doopy temu co więcej zapłaci…

Rozumiem, że ty wykonujesz swoją pracę za darmo, dla idei i pięknych ideałów. Nikt ci nie broni, ale nie pchaj łapy do portfela innych.
Tej firmy nie trzeba uczyć jak się pieniądze zarabia.

Tak, ale zarobili na Wiedźminie 3 i dwóch dużych dodatkach (i na pewnie nie dzięki HW co nawet posiadacze GeForce wyłączali) tyle że głowa boli u nie musieli się sprzedawać i do teraz słuchać rozkazów nVidii np. kiedy mogą wstawić DX12 w… 6 letniej grze :confused:

Domyślam się, że jesteś wybitnym biznesmenem i nie jednej firmie już skutecznie doradzałeś jak pomnażać dochody, ale w tej kwestii pozwolisz, że tylko śmiechnę bez dalszego komentarza :wink:

A na czym polega praca, jak nie na sprzedawaniu Twojego czasu?
Przeprogramowywanie 6 letniej gry na dx12 pewnie nie jest zwiazane z 2 kliknięciami myszką, a weź pod uwagę burdel wynikły z Cyberpunkiem. Przekładanie premier i bugi.

Można zgadywać, że olali niepotrzebny wodotrysk w postaci dx 12, natomiast wyśmiewany przez Ciebie język chiński stanowi grupę docelową w postaci 20% światowych odbiorców. Żadna normalna firma nie zrezygnuje z takiego odcinania kuponów. Zapewniam Ciebie, że znajomość języka angielskiego w Chinach nie jest najlepsza, szczególnie w zakresie słuchania/mówienia. :wink:

W 2015/16 firma pisała o DX12 nie pod kątem wodotrysków a faktem że niskopoziomowe API polepszy wydajność na komputerach które wtedy u przeciętnego gracza niezbyt dawał radę… spójrzcie na ten film ze stycznia 2015 w formie pół-parodii… pół dlatego że w połowie jest prawdą:

Jednak teraz faktycznie dodali DX12 dla wodotrysków… przypadkiem znowu nVidii…

Amd nie robi wodotrysków tylko stara się gonic nvidia po najniższej linii oporu (zbijając cenę) to co mają dodawać?
Jeśli nvidia dobrze płaci za promowanie ich nowinek technicznych to ja nie widzę problemu. Gracze z innymi kartami nadal mogą grać. Nikt nie jest wykluczony.
Jestem w szoku, że takie rzeczy trzeba tłumaczyć.