Wiedźmin 3 GOTY 1.31 - Wiatrak od CPU chodzi jak wściekły

(Caius Cosades) #41

Podsumowanie końcowe tematu :wink:

Wcześniej miałem HW na maksa w prawo czyli ponad Uber teraz mam maksymalnie w lewo (i różnicy we włosach i tak nie widzę) i teraz na 60 FPS wentylator od CPU chodzi 2X wolniej niż wcześniej na 40 FPS z HW na maksa… wniosek - problem rozwiązany i kasa na chłodzenie zaoszczędzona bo nie trzeba już :smiley:

(marcin20000) #42

Poczekaj na Wiedźmina 4, Geralt zapuści brodę procek się spali :wink:

1 Like
(Caius Cosades) #43

Dziwi mnie jedno… skoro za HW odpowiedzialna jest rzekomo karta nVidii i rdzenie CUDA to czemu jak ustawiłem tą opcję na ponad UBER (wszystko max w prawo) to wiatrak od CPU wył jak wściekły a karta była używana tylko w ~50% a jak ustawiłem wszystko w lewo (od HW) to wentylator od CPU chodzi cicho a we włosach różnicy i tak nie widzę bo nie jestem jakimś sawantem. W ogóle to jest mi przykro że tak szanowana firma jak CDR (w podejściu do konsumentów) sprzedała się nVidii gorzej niż TIRówka. I po co nVidia wymyśliła (i oczywiście monopolistycznie opatentowała) to całe HW skoro PHYSX dałby radę to ogarnąć w stopniu przynajmniej dobrym…

(Caius Cosades) #44

19 maja były 4 urodziny Wiedźmina 3 - szkoda że nie dali patcha 1.33 albo 1.4 (czy jak by go tam ponumerowali) i nie dodali obsługi DX 12 :confused:

(Caius Cosades) #45

Wyłączyłem HT w moim i7-3770 wynik w passmarku spadł z 9600 do 8100, ale wentylator w grze chodzi jeszcze wolniej (prawie go nie słychać) i skończył się microstuttering a nawet częste freezy… po co CDR zaleca mój procesor w zalecanej konfiguracji skoro z HT jest taki przypał ?

PS. Zresztą nie raz widziałem na testach w YT że HT intela jest nic nie warte a nawet powoduje spadki…

(sadaj72) #46
  1. W momencie premiery W3 nie było łatek na spectre, meltdown itd. więc wydajność tego i7 była większa.
  2. Wraz z kolejnymi patchami do W3 podobno nieco spadła wydajność.

W3 pamiętam jako jedną z najpłynniejszych gier ever, można całą mapę przebiec bez drobnego spadku płynności, co się bardzo rzadko zdarza. Co prawda grałem na E3-1231v3 i na AMD 2700x, więc nie mam porównania do tego i7, ale nie sądzę aby była aż taka przepaść.

Może za wysokie detale ustawiasz, między wysokimi a bardzo wysokimi nie ma aż tak dużej różnicy w jakości, ale w płynności już podobno jest.

Na problemy z płynnością wpływa w wielu tytułach tryb wyświetlania (pełny ekran, borderless), ustawienia synchronizacji pionowej, ale tu trzeba samemu poeksperymentować w jakim trybie płynność jest najlepsza.

(marcin20000) #47

Szykuj się na wymiane procka, nowe włoaski dla Geralta :smiley:

https://www.gry-online.pl/hardware/ea-pokazalo-nowy-model-renderowania-wlosow-przez-silnik-frostbite/zb1c2cb

(Caius Cosades) #48

Raczej nie będzie trzeba ponieważ po przejechaniu suwaków max w lewo (wcześniej były max w prawo czyli ponad Uber) i wyłączeniu HT w i7 wiatrak jest cichy jak mysz pod miotłą :wink:

(Caius Cosades) #49

CDR nie doda, choć obiecało*, DX 12 bo siedzi ręką głęboko w kieszeni (po łokieć) nVidii (np. na siłę dodany HW)… chodzi o to że DX 12 tak jak i Vulkan (nieskopoziomowe API) preferuje AMD ponieważ problem ich narzutu sterownika na procesor (w DX 11) w tych przypadkach znika i karty AMD dostają ~15% (10-20%) boosta w FPS a nVidia na to się nigdy nie zgodzi…

• zamiast tego po 3,5 roku dali 600 mb patch 1.32 obsługujący… język chiński uproszczony i jednocześnie powodujący problemy z modami itp