Wierzycie w... UFO?

Wierzycie w to czy to tylko fantastyka? :slight_smile:

UFO, po naszemu NOL, czyli Niezidentyfikowane Obiekty Lataj膮ce, to nie jest ju偶 kwestia wiary. Wiadomo, 偶e obserwujemy lataj膮ce obiekty, kt贸re potrafimy wykry膰 i przez jaki艣 czas obserwowa膰 a poza tym nie jeste艣my w stanie ni膰 o nich powiedzie膰, co gorsze, si艂y zbrojne nie s膮 w stanie ich przechwyci膰. Zjawisko wymaga dalszych bada艅. Ja stawiam na to, 偶e to bardzo zaawansowana technologia jakiego艣 pa艅stwa. IMHO to Czesi :wink:

Ja wierz臋, nawet uda艂o mi si臋 nagra膰 film kiedy艣 z UFO. link.

Od czasu gdy ka偶dy ma aparat, w sieci jest tona filmik贸w. Zazwyczaj s膮 to punkty na nocnym niebie, rozmazane. Trudno powiedzie膰 co to wszystko jest. Dla mnie wi臋kszo艣膰 to obiekty naturalne ale np blisko kamery, sprawiajace wra偶enie oddalenia albo nie do ko艅ca wyja艣nione zjawiska atmosferyczne. Na +95% filmik贸w o UFO szkoda czasu. Ten pozosta艂y procent jest zastanawiaj膮cy. Jak kto艣 lubi marnowa膰 czas to polecam

https://www.youtube.com/c/RobertoVinny

https://www.youtube.com/c/MaussanTV/videos

No i pozostaje ten przypadek, gdy armia usa przyzna艂a, 偶e nie wiedz膮 co to jest i to nie jest ich. Czyli Watch the Pentagon's three declassified UFO videos taken by U.S. Navy pilots - YouTube

Generalnie zasada z UFO jest taka, 偶e mo偶na w tym grzeba膰 i dalej nic nie wiadomo. Jak b臋dzie wiadomo to nie b臋dzie trzeba szuka膰 :wink:

Je艣li kogo艣 interesuje ufologia, to gor膮co polecam ten cykl audycji: Debata Ufologiczna Online: Wasze najciekawsze relacje (10 czerwca 2018) - YouTube

A tutaj sporo odcink贸w jest po艣wi臋conych samym obserwacjom UFO: M贸wi膮 艣wiadkowie - Odc. 1 - YouTube

W duchy nie wierzy艂em nigdy. W kosmit贸w a鈥檒a ET dawno przesta艂em. Pr臋dzej uwierzy艂bym w podr贸偶e w czasie.

Ja wierz臋 w zjawiska niewyt艂umaczalne, wymykaj膮ce si臋 jakiejkolwiek logice.
Moda na ufo zacz臋艂a si臋 w latach 40tych/50tych. Nazewnictwo ufo pasowa艂o.

Moja historia zacz臋艂a si臋 gdzie艣 w 1958 roku, gdy wychowywa艂em si臋 na skraju puszczy solskiej. Pewnego letniego dnia zobaczy艂em nad puszcz膮 czerwony pojazd przypominaj膮cy autobus. Wpad艂em do domu z krzykiem, ale dosta艂em w ucho, 偶e zmy艣lam. W p贸藕niejszych latach zacz膮艂em pisa膰 i powsta艂 wiersz wycieczka ufo. Odnosz臋 si臋 do tego do dzisiaj z mieszanym pogl膮dem, czy to by艂o ufo, czy te偶 jakie艣 zjawisko halo. G贸wniarza z antenkami nie widzia艂em, to pewno艣ci nie mam. Ale interesuj臋 si臋. M贸j ulubiony kana艂 YT to Tajemity.
Pewnie, widzia艂em na niebie 艣cigaj膮ce si臋 艣wiat艂a i nie by艂o s艂ycha膰 odg艂os贸w samolot贸w. Widzia艂em te偶 du偶e 艣wiat艂o, kt贸re zaiwania艂o po niebie jak meteor i nagle zmieni艂o kurs o jakie 90 stopni. Zrozumienie tego nie mie艣ci si臋 w g艂owie.

Zazdroszcz臋 bycia naocznym 艣wiadkiem. Brzmi jak historie ze wspomnianego powy偶ej cyklu M贸wi膮 艣wiadkowie - Odc. 1 - YouTube

Ilo艣膰 tych opowie艣ci spisanych tylko w Polsce jest zastanawiaj膮ca.W sumie to te historie s膮 ciekawsze od filmik贸w. Jak kto艣 lubi s艂ucha膰 to polecam.

1 polubienie

Nigdy jeszcze nie publikowa艂em tego z prostego powodu - nie umiem t艂umaczy膰 niepoj臋tego. Pewnie, 偶e byli tacy, co opisywali stworzenie 艣wiata, czy cz艂owieka. Nawet t艂umaczyli plany boskie. Do dzisiaj nie brakuje p艂askoziemc贸w.

Technologie wojskowe, hologramy, lasery, psychotronika.

To r贸wnie偶 bardzo ciekawe tematy

Siebie nie rozumiemy. Ile w nas niepoj臋tego? Ju偶 sadz臋 przyk艂ad:
Jak wspomnia艂em, wychowa艂em si臋 nad puszcz膮 solsk膮. Gdy mia艂em 11 lat, to z du偶ym m艂otkiem wybra艂em si臋 we wrze艣niu na orzechy laskowe tam, gdzie by艂o pe艂no leszczyn. Nawet g艂owy nie podnosi艂em, tylko wali艂em m艂otkiem w czasem grube jak r臋ka leszczyny na dole. Spada艂y 艂uska艅ce i nape艂nia艂em torb臋 orzechami. W pewnej chwili jaka艣 pi艂ka uderzy艂a mnie w g艂ow臋. Tylko zobaczy艂em gniazdo os i us艂ysza艂em brz臋czenie. Piorunem wydar艂em stamt膮d w kierunku domu, a osy ci臋艂y strasznie. Wypad艂em z lasu, a pod lasem p艂yn臋艂a rzeczka Wieprz. Nie wiem jak przefrun膮艂em przez Wieprz. By艂em bezpieczny dopiero, gdy znalaz艂em si臋 w domu. Potem poszed艂em z bratem i mierzyli艣my wieprz, czyli od pocz膮tk贸w do艣膰 stromych skarp. Jak w mord臋 strzeli艂 - by艂o 8 metr贸w, a ja mia艂em przecie偶 11 lat! Co najwi臋cej w dal mog艂em skoczy膰 2 i p贸艂 metra.

By艂e艣 tak przej臋ty sprawa, 偶e nie zwr贸ci艂e艣 uwagi na mokre ubrania :wink:

Jak chodzi艂em do podstaw贸wki, siostra odkr臋ci艂a wod臋 w kranie i nie mog艂a zakr臋ci膰. Ja te偶 nie mog艂em. Pobieg艂em po s膮siada. S膮siad najpierw sprawdzi艂, kt贸ry to kurek i zakr臋ci艂 ten drugi, prawid艂owy. Cuda :wink:

Jak bym by艂 mokry, to by艂bym w wodzie i chroni艂bym si臋 w wodzie. Dobrze p艂ywa艂em i tylko co jaki艣 czas wynurza艂bym si臋, by z艂apa膰 powietrza. Zreszt膮, nawet brat mi m贸wi艂, 偶e w wodzie bym si臋 uratowa艂. Ale nie przypominam sobie, 偶ebym si臋 suszy艂.
Co innego, gdy z kolegami 艂apali艣my ryby w przer臋bli na 艣wi臋ta - a ze 3km od domu. Ryby ju偶 by艂y a ja po艣lizn膮艂em si臋 i wpad艂em do przer臋bli. koledzy zaraz wyci膮gn臋li i z艂apa艂em ryby i zapiernicza艂em do domu ile tchu. W domu z sztywniej膮cego mnie zdj臋li ubranie i pami臋tam, 偶e sta艂o jak zbroja, zanim odtaja艂o. A oklep i nacieranie - nie zapomn臋 nigdy. Nie pamietam ile by艂o mrozu.

Temat nadludzkiej si艂y w obliczu zagro偶enia jest znany Jak to si脛聶 dzieje, 脜录e drobna kobieta dostaje supermocy pozwalaj脛聟cych jej przenie脜聸脛聡 samoch脙鲁d? s膮 pewne wyja艣nienia ale niepe艂ne.

Bardziej znany, ni偶 my艣lisz. Niekt贸rych chorych trzeba przytrzyma膰 chwilk臋 i cz臋sto 6 doros艂ych silnych os贸b tego nie potrafi.
Widzia艂em cz艂owieka z kos膮 za lud藕mi, no i ludzie darli jak mogli. Przyjecha艂o pogotowie i by艂a milicja + kilku ch艂opa. No i w 8 nie przytrzymali wariata za pierwszym razem. Za drugim ju偶 przytrzymali.

nie藕le鈥

Nie藕le by艂o, gdy mia艂em 7 lat. Du偶y pies zerwa艂 si臋 z 艂a艅cucha i p臋dzi艂 na mnie. Dosta艂em takiego strachu, ze pono膰 zsinia艂em, ale potem rzuci艂em si臋 na psa. Pewnie to psa wyhamowa艂o. Nie wiem, czy wpierw bym go zadusi艂, czy zagryz艂, ale ludzie mnie odci膮gn臋li i oblewali wod膮. Na pocz膮tku, jak oprzytomnia艂em, to nie pami臋ta艂em - co ten d偶unglas tak le偶y - dziwi艂em si臋. Potem dotar艂o do mnie wszystko. A gdy w 偶yciu zobaczy艂em, jak szczur zagoniony do rogu mieszkania rzuca si臋 na cz艂owieka, to od razu wycofa艂em si臋. Widzia艂em te偶 ma艂ego kota, kt贸ry jecha艂 na du偶ym psie i wydrapywa艂 mu 艣lepia, to do dzisiaj pami臋tam ten skowyt i wycie.
S膮 ludzie, kt贸rzy maj膮 mocniejsze reagowanie instynktowne i mniejsze. Problem jest w tym, czy w swojej psychice sobie z tym poradzimy, czy nie.

Jestem prosty ch艂opak ze wsi. Nie wierz臋 w kosmit贸w. Za to wierz臋 w zabobony i czary.

Ile razy czarny kot ci przebieg艂 drog臋 w 偶yciu?? :stuck_out_tongue: