Wieszanie exploratora oraz gadżetów

Witam,

jak w temacie problem zaczął występować od jakichś dwóch dni. Objawia się tym, że podczas normalnej pracy na komputerze nie wiedzieć czemu zawiesza się explorer lub gadżety. Częstotliwość tego zjawiska jest różna. Również zadarza się wieszanie Poczty LIVE - to objawia się gdy chce zmaksymalizować z tray okno. Dokonywałem reinstala gadżetów lecz dalej się wieszają.

Miałem robić backup, ale może ktoś wie jak temu problemowi zaradzić.

Komputer to C2D 2.0 Ghz, 2GB RAM, Windows 7 32 Bit Pro.

Dzięki za pomoc. :slight_smile:

Zobacz:

czarny-ekran-przy-uruchumianiu-systemu-exploler-exe-t488469.html

zwłaszcza problemy z Asus WebStorage i analiza błędów: program-eksplorator-windows-przestal-dzialac-t477174.html?hilit=asus#p3009814

program-microsoft-eksplorator-przestal-dzialac-t473678.html

Przejrzenie dzienników: windows-zawiesza-sie-ekranie-zapraszamy-t483583.html#p3047732

Za nie-wiem-jest-procesem-explorer-exe-t489442.html?hilit=explorer użyj CCleanera http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Pr … 13061.html i opcjonalnie AdwCleaner otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html#p3090080

Jeżeli podejrzewasz infekcję, to na wszelki wypadek wykonaj log w OTL:

analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741

Następnie możesz kliknąć w ikonę wykrzyknika w prawym górnym rogu Twojej wiadomości i poprosić moderatora o przeniesienie tematu do działu Bezpieczeństwo (a potem ewentualnie z powrotem). Tam najszybciej ktoś sprawdzi log.

Powodzenia i daj znać o efektach.

Pozdrawiam!

Żadne z podanych rozwiązań nie pomogło. Co ciekawe zaczęło się to robić po aktualizacjach z 12 czy 13 czerwca br. Zrobiłem również backupa systemu, ale problem dalej występuje. Za chwilę zapuszczę loga z OTL, wkleję i może ktoś coś tam znajdzie. :slight_smile:

EDIT: Log z OTL.

http://wklej.org/id/773186/

EDIT: Doszedłem chyba o co chodzi. Powodem zwiech jest M$ InteliType Pro od Sidewinder X6. Uusunąłem ten sterownik i póki co spokój. Spróbuję wgrać starszą wersję, bo na niej chyba spokój był.

Nie musisz instalować wszystkich aktualizacji, poczytaj o ustawieniach Windows Update:

pytanie-dotyczace-aktualizacji-systemie-windows-t483969.html#p3049515

nie-umiem-zainstalowac-internet-explorera-pod-windows-t476064.html#p3003364

Dwa przykłady z życia, kiedy prawdopodobnie aktualizacje automatyczne utrudniają życie:

  1. Windows Vista, czerwiec 2008, laptop HP. Zainstalowane aktualizacje. Włączam komputer rano i nie działa połączenie sieciowe po kablu LAN. Pomogło odinstalowanie ostatnio zainstalowanych aktualizacji, czyli po prostu skorzystanie z Przywracania systemu.

  2. System prawdopodobnie sam zaktualizował sterownik do karty sieciowej. Najnowsza wersja sterownika powodowała pojawianie się niebieskich ekranów. Powrót do starszej, stabilnej wersji sterownika rozwiązał problem. Dlaczego tak się stało? Bo gdy w Windows Update mamy wybraną opcję Zainstaluj aktualizacje automatycznie (zalecane), to system automatycznie sprawdza czy są dostępne aktualizacje, pobiera je i instaluje. Dotyczy to nie tylko aktualizacji systemu, ale też sterowników do sprzętu itp.

Możesz skorzystać z przywracania systemu ktore-programy-moge-usunac-t483768.html?hilit=przywracanie#p3048980

A gdybyś któregoś razu miał problem, że nawet system nie uruchamia się, to patrz tutaj: padniety-system-asus-k50ij-vista-sp1-t491471.html i pamiętaj o możliwości wykonania przywracania systemu z płyty Windows, dlatego ogólnie przejrzyj bootmgr-missed-nie-wiadomo-dlaczego-t490703.html przy czym Ciebie powinna interesować funkcja Przywracanie systemu na ekranie Opcje odzyskiwania systemu:

di-ZXKF.png

I pamiętaj, że istnieje tryb awaryjny. System w trybie awaryjnym nie ładuje wszystkich sterowników, nie uruchamia wszystkich programów przy starcie itp. W przeciwieństwie do trybu normalnego. Dlatego jeżeli jeżeli coś jest nie w porządku tylko w trybie normalnym, a w awaryjnym wszystko działa, to problem najpewniej powoduje jakiś sterownik i da się rozwiązać problem bez przeinstalowywania systemu. Oto krótki opis, w jaki sposób włączyć tryb awaryjny? Podczas uruchamiania komputera, jeszcze przed ekranem ładowania Windows przyciskaj F5 albo F8. Powinieneś ujrzeć planszę: http://zodi.com.pl/images/tryb_awaryjny.jpg. Sterowanie? Strzałki góra, dół. Wybierasz “Tryb awaryjny” i wciskasz Enter. Nie musisz się obawiać, kiedy wciśniesz przycisk. Najwyżej system uruchomi się w trybie normalnym i nie pokaże planszy z wyborem trybu, w jakim uruchomić system. Gdybyś miał problem z uruchomieniem w trybie awaryjnym, zobacz: http://www.fixitpc.pl/topic/5694-start- … safe-mode/ Jak Ci się znudzi praca w trybie awaryjnym, to po prostu Start - Wyłącz - Uruchom ponownie.

Pozdrawiam!

Wiem, wiem. Tryb awaryjny i cofanie systemu do stanu przed ostatnich aktualizacji już nie raz mnie ratowało. Tym razem jednak zrobiłem backupa, do czystego systemu z avastem wgranym, bo już tego potrzebował. Doszedłem już o co chodziło. Sterownik do Sidewinder X6 w wersji 8.2 z czymś się gryzł i powodował “krzaczenie się” exploratora, gadżetów oraz poczty live. Wgrałem wersję (7.1) dołączoną do klawiatury na płycie i póki co w porządku jest.

W każdym razie dzięki za pomoc. :slight_smile: