Win 10 a klucz z win7

witam czy klucz z win 7 będzie pasował do win 10 .(system i klucz oryginał ) ?

Powinien pasować, jednakże należy pamiętać:

" Czy oferta bezpłatnego uaktualnienia systemu do wersji Windows 10 jest nadal dostępna?

Oferta bezpłatnego uaktualnienia systemu do wersji Windows 10 dostępna przez aplikację Uzyskaj system Windows 10 (GWX) zakończyła się 29 lipca 2016 r."

" Czy nadal można skorzystać z oferty bezpłatnego uaktualnienia, jeśli system Windows 10 został już pobrany na dysk USB, ale jeszcze nie uaktualniono urządzenia?

Wszystkie uaktualnienia muszą zostać ukończone i osiągnąć poziom ekranu powitalnego do godziny 23:59 czasu UTC-10 (Hawaje) w dniu 29 lipca 2016 r.; jest to termin ogólnoświatowy"

Źródło:
https://support.microsoft.com/pl-pl/help/12435/windows-10-upgrade-faq

Będzie, tylko musisz go wpisać po instalacji systemu. W czasie instalacji klikasz na " nie mam klucza"

Głupoty Pan opowiadasz.
Pobiera się media creation tool, robi obraz Win10, przy instalacji podajesz klucz Win 7, jakby nie łyknął to daje się nie mam klucza i podaje się go w ustawienia-system-zmień klucz produktu.

Microsoft pewnego czasu był innego zdania, a tu patrz ochłonęli :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Upgrade Win 7 do Win 10 za pomocą media creation tool i potem czysta instalacja Windows 10 w wersji, jaka była uaktualniona bez podawania klucza i sam się aktywuje po czystej instalacji. Ot cała filozofia.

Tak jak pisał @tphz - “powinien pasować”, co więcej - sam MS nadal technicznie akceptuje takie klucze, więc pewnie zadziała, niemniej warto mieć świadomość tego, co oficjalnie głosi MS:

  1. Szanowny Panie, nie życzę sobie takich zwrotów:

" Jak trzeba się tu zachowywać?

  • Jesteśmy uprzejmi i szanujemy opinie innych"
  1. To, że taka aktywacja “przechodzi” (bo przechodzi), to nie świadczy to tym, że jest w pełni legalna.
    Jeżeli zna Pan oficjalne stanowisko firmy Microsoft, inne od przedstawionego w linku, to poproszę o źródło.

  2. Myślę, że może to być legalne w przypadku, gdy ktoś zaktualizował (i aktywował) system z “7mki” do “10tki” przed terminem wskazanym przez Microsoft, potem wrócił do “7mki” i teraz “wraca” do “10tki”

1 polubienie

Ale bezpieczniej jest zrobić, jak zasugerowałem dla powiązania klucza poprzez upgrade. Mojemu kumplowi 10 nie chciała na czysto przyjąć klucza, to był potrzebny powrót do 7 i upgrade i wtedy było już potem okej z aktywacją.

Rozmawiałem niedawno ( w tym roku) na infolinii MS z pracownicą na ten temat (to znaczy powód telefonu był inny, ale przy okazji zapytałem).
“jeśli posiadany klucz systemu Windows 7, 8, 8.1 jest w pełni legalny, to jego instalacja na systemie Windows 10 jest nadal w pełni legalna i nie zanosi się na to, by zostało to zmienione, ponieważ firma MS dąży do zmaksymalizowania liczby użytkowników z możliwie najnowszym systemem”.

A jakie “głupoty napisał”? Podał Ci oficjalny link do strony MS. MS napisał na stronie i podaje oficjalnie co innego a co innego jest “pod spodem”.

Szanowny Panie, proponuję aby ponownie zatelefonował Pan do ifolinii MS i uzyskał Pan odpowiedź, nie “przy okazji”, lecz konkretną - dotyczącą tej konkretnej sytuacji, kiedy to chcemy teraz zaktualizować Windows 7 do Windows 10 i czy jest to nadal bezpłatne.
[edit] Podaję numery w Polsce:
801 802 000
22 594 19 99
Źródło: https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4051701/global-customer-service-phone-numbers

Weźcie kontakt do MS USA supportu i spytajcie po angielsku. Zamiast się przepychać jak z aktywacją. Microsoft USA pozwala cały czas i jest legalnie. Zalecają, jak napisałem wyżej o upgrade i potem czysta instalacja. Ja już nawet nie atakuję MS PL, tylko od razu MS USA i czat po angielsku z nimi. To dla waszej wiadomości.

ok spróbuję…

to powiem teraz tak , bo rozmawiałem pomocą techniczną i powiedziano mi … jeżeli mam czysty system win 10 i klucz od win 7 NIC nie zrobię bo "w dniu 29 lipca 2016 r.; skończył się termin aktualizacji ? Klucz od win 7 nie będzie działał dla systemu win 10. ( i tu słowa pani z którą rozmawiałem… Możesz zakupić pełną wersję Windows 10 Home lub Windows 10 Pro na komputer z systemem Windows 7 … LUB nowy sprzęt typ. PC lub Latop ) :wink: fajne

"How can I upgrade to Windows 10 for free?

A promotional free upgrade offer was available when Windows 10 first released, but that offer expired on 29 July 2016. You can purchase and download Windows 10 on your device today. However, if your computer is more than three years old, it might be time to consider upgrading to a new device. We would love to help you find a computer that’s faster, safer, and delivers the new features Windows 10 has to offer before your current PC slows you down."

:star_struck: … już to widzę w Polsce, w kraju gdzie 3 letni komputer jest “nówka”, a ludzie modernizują 6 lub nawet więcej letnie Quady i Intele 1/2 generacji. :wink:

… ja bym zgłosił MS do Prokuratury wręcz, za podżeganie do popełnienia przestępstwa przeciwko prawom autorskim firmy MS! Zakładajac, że MS faktycznie zamknął proces darmowej aktualizacji, to dlaczego po tej dacie podobno osoby z 7 dostawały przypomnienia o tej aktualziacji…?

Bo MS przymyka oko? Oni chcą więcej użytkowników Windows 10. I wspierać jeden system jest łatwiej.

Ja zmodernizowałem swojego wymieniłem 4 rdzeniowego 3820 na 6 rdzeniowego 4930k używke za 500zł po 5 latach a teraz po 7-8 w zeszłe wakacje nabyłem rtx 2070 FTW evga z niemiec sprowadzoną w cenie około 2800zl

Gram w gry w 2k na ultra mając po 100-120fps ale i gram na vsync do 60 bo nie ma sensu katować grafiki skoro na monitorze nie widać różnicy, teraz planuje dokupić nvme i z czasem jakiś lepszy monitor 144hz czy coś w tym stylu.

Ofc nie zrobiłem tego z myślą o M$ tylko o nowszych grach i kontynuowaniu grania w nowsze tytuły na Max-Ultra w 60+ FPS

System W10 na kluczu od W7 się aktywuje ale taki system jest niezgodny z licencją M$. Jeżeli ktoś nie zrobił aktualizacji z W7 na W10 przed 26 lipca 2016 to jest niezgodny z licencją M$. W przypadku kontroli sprawdzić można w M$ dokładną datę aktywacji i kara będzie. Klientów indywidualnych nie ścigają chyba, że sąsiad donos złoży :). W firmach co dbają o legalność taki numer z kluczem od W7 nie przejdzie bo za duże kary/prestiż etc… Druga sprawa większość kluczy W7/Office na allegro pochodzi z innego rejonu i języka więc też nie jest zgodny z licencją ( sprzedawcy kupują hurtowo takie klucze). Podsumowując kiedyś ktoś przyciśnie M$ i zdalnie wyłączą nielegalne aktywacje tego typu lub sami to kiedyś zrobią. Licencje typu refurbrished są legalne jak się kupi z sprzętem i tylko z W10 bo już nie ma programu dla przejścia z W7 do W10 przez ten program.