Win 10 a klucz z win7

Jest to racja ale nie do końca… Unia Europejska wywarła pewnie zmiany na licencjonowanie systemu i pewne rzeczy mogą przejść w europie legalnie… co jest w stanach wręcz zakazane.

Niestety po mimo wywarcia presji ze strony Europy taki M$ ma na to wywalone i potrafi uwalić licencje pomimo tego :confused:

Co do aktywacji zgadzam sie że legalnie to było do 2016

To do KE, jeżeli MS łamie prawo Unijne dostarczając produkty do krajów UE. Nasze prawo jest ważniejsze niż Eula czy widzi mi się MS.

Zgadza sie niestety jak to sie okazuje że silniejszy może więcej a szarym ludzią włóczenie sie po sądach raczej nie będzie chciało sie i pomimo racji mogą nadal nie wygrać sprawy.

O jakich sądach mowa? Globalny wniosek do TE/KE i posprzątają. Ale jakby konsumenci się nie bali, tylko wszyscy razem, to wtedy MS by zaczął trochę trząść tyłkiem i dostosował warunki użytkowania do prawa UE.

No dokładnie… nie mniej jednak taki FB też miał mnóstwo pozwów i to nie tylko i dalej odwala kaszane…
A to nie tylko były już błahe pozwy od szaraków tylko od innych wysokich stanowisk i zapłacił “niby” srogie kary ale jak widać dalej ma to za nic.

… btw. wyczytałeś w licencji jaki kalendarz i strefa czasowa obowiazuje w EULA? Bo ja nie, a to znaczy, że jadąc na wakacje do Arabi Saudyjskiej mam jeszcze dokładnie 575 lat na dokonanie aktualizacji… :wink:

No skoro MS nie określił, że chodzi o strefę czasową obowiazującą w USA, to… na jakiej podstawie mógłby wykluczyć zasadność użycia kalendarza muzułmańskiego, obowiązującego w miejscu pobytu…?

To zagadka, skoro czepiamy się “detali”.

Było już głośno o tym, że MS po cichu zostawił furtkę z możliwością dalszej aktualizacji do Windows 10 ze starszych systemów po wspomnianej dacie. To nie daje nic większości osób do myślenia?

W zasadzie chyba mamy konsensus: według oficjalnego stanowiska MS takie działanie jest niezgodne z licencją, ale technicznie możliwe, bo tego nie zablokowali.
Jak to rozumieć? No to już chyba każdy sam musi sobie odpowiedzieć.

hmmm to strona w języku polskim czy angielskim ?

Nie wiem, o którą stronę chodzi… ale mam nadzieję, że kolega zauważył cudzysłów :grin: -
jest to cytat z odpowiedzią supportu z anglojęzycznej strony MS (na wypadek gdyby polska strona była dla kogoś mało wiarygodna) i tyle w temacie.

" Czy nadal można skorzystać z oferty bezpłatnego uaktualnienia, jeśli system Windows 10 został już pobrany na dysk USB, ale jeszcze nie uaktualniono urządzenia?

Wszystkie uaktualnienia muszą zostać ukończone i osiągnąć poziom ekranu powitalnego do godziny 23:59 czasu UTC-10 (Hawaje) w dniu 29 lipca 2016 r.; jest to termin ogólnoświatowy"

Tutorial nie ma mocy prawnej.
Wiążąca jest umowa licencyjna.

Cytat:
" POSTANOWIENIA LICENCYJNE DOTYCZĄCE OPROGRAMOWANIA MICROSOFT

SYSTEM OPERACYJNY WINDOWS"


…Zakończona powodzeniem aktywacja nie stanowi potwierdzenia, że oprogramowanie jest oryginalne lub objęte właściwą licencją. Działania zmierzające do obejścia lub pominięcia aktywacji są niedozwolone…"

koniec cytatu :grinning:

Źródło: https://www.microsoft.com/en-us/Useterms/OEM/Windows/10/Useterms_OEM_Windows_10_Polish.htm

https://www.microsoft.com/en-us/Useterms/Retail/Windows/10/UseTerms_Retail_Windows_10_Polish.htm

Dla potomności - poniżej postanowienia licencyjne Microsoft na inne produkty:
https://www.microsoft.com/pl-pl/useterms

I tyle w temacie,
zdrówka życzę w tym niełatwym czasie.

Otóż to! Ciekawe czemu skoro mogą to zrobić.

Miszczoskie sformułowanie a’la MS! Coś w stylu - to, że ci się udało to wcale nie znaczy, że ci się udało :wink:

… ale ja nie mówię nic o aktywacji! Wręcz powiem herezję: możesz mieć kupionego legalnie Windowsa i go, przez widzimisie, nie aktywować. Nadal masz legalny system.

Ja stwierdzam tylko i wyłącznie, że jeżeli:

  • jest dostepna opcja aktualizacji,
  • w czasie aktualizacji, w treści umowy, nie podano jednoznacznie, że umowy (akceptacja licencji jest umową) moga być zawarte tylko i wyłąćznie do dnia X, a później będą nieważne.

MS nie ma podstawy prawnej by cokolwiek tu zdziałać. Komunikaty prasowe nie zmieniają treści zaakceptowanej przez obie strony umowy.

Zaakceptowanej przez obie strony, bo udostępnienie oprogramowania z taka umową licencyjną wiąże też MS do jej przestrzegania.

Per analogia: kupujesz RTX 2080 TI z terminem dostawy tydzień, podpisujesz umowe ze sklepem, a po 5 dniach sklep wiesza na stronie: Informujemy, że dostawy zrealizujemy do 29 lutego 2040 roku. Teraz zgadnij: czy od strony prawnej sklep może tak postąpic… :wink:

poczytaj j/w pisałem o tym tylko ja mam to na DVD

Około miesiąca temu na starym laptopie z siódemką (system legalny ) zainstalowałem Windows 10. Instalacja i aktywacja przeszła bez problemu. Jeżeli by nie było można to by taką możliwość zablokowali.

Nie. To, że można tak zrobić nie oznacza, że jest to zgodne z licencją.
Przykładowo. Można kupić oryginalnego Windowsa następnie zrobić samemu kopię tej oryginalnej płyty i ją sprzedawać? Można. Czy jest to zgodne z licencją? Nie. Rozumiesz już?

Leszek - a po rosyjsku może być? Tu masz wszystko jasno, przejżyście objaśnione cyrylicą.
https://www.comss.ru/page.php?id=3268

ehhh…
cytat:
"…
2. Prawa do instalacji i używania.

a. Licencja. Oprogramowanie jest licencjonowane, a nie sprzedawane. Na mocy tej umowy Microsoft udziela Licencjobiorcy prawa do zainstalowania i uruchomienia na urządzeniu (licencjonowane urządzenie) jednej kopii oprogramowania w celu korzystania z niej przez jedną osobę w danym czasie pod warunkiem zachowania zgodności ze wszystkimi postanowieniami niniejszej umowy. Aktualizacja i uaktualnienie nieoryginalnego produktu oprogramowaniem pochodzącym od Microsoft lub z innych autoryzowanych źródeł nie czyni oryginalnej lub zaktualizowanej/uaktualnionej wersji legalną, a w takiej sytuacji Licencjobiorca nie posiada licencji na korzystanie z oprogramowania.

5. Autoryzowane oprogramowanie i aktywacja. Licencjobiorca posiada autoryzację do korzystania z oprogramowania jedynie w przypadku posiadania właściwej licencji oraz poprawnej aktywacji oprogramowania przy użyciu oryginalnego klucza produktu lub za pośrednictwem innej autoryzowanej metody aktywacji."
koniec cytatu

Kupując RTX 2080 TI kupujesz sprzęt a nie licencję na użytkowanie.