Win 10 długo się uruchamia

witam nie wiem co się dzieje , jak włączam PC długo czekam na hasło , jak już mam wpisane hasło długo czekam na system . co może być ?

600 przyczyn z malwarem włącznie.Zawirusowanie,padający dysk,przegrzewający się i zwalniający procesor.Zwykle jest to objaw zawalenia systemu.Przeglądarki internetowe trzeba od czasu do czasu czyścić,bo tam się śmieci w pamięciach podręcznych zbierają.Może być też mało miejsca na dysku i ten zwalnia.Jeśli masz dysk SSD to zapchany lubi zwolnić.

2 polubienia

Przeskanuj aplikacją FRST. Może coś wyjdzie.
Opis jak to zrobić:

Nie, nie trzeba. Miejsce na pliki podręczne jest ograniczone i są one usuwane, nadpisywane w razie potrzeby. Czyszczenie powoduje tylko wolniejsze ładowanie odwiedzanych często witryn, a już na pewno nie wpływa na czas uruchamiania systemu.

Cache przeglądarki czyści się w specyficznych sytuacjach, zwykle nie typowych, np. infekcja wirusem, błędne wyświetlanie strony itp.

Ty tam masz dysk mechaniczny, talerzowy, HDD, 5400 obrotów na minutę jeszcze? Kojarzy mi się, że doradzał ci ktoś wymianę. Może to jest główna przyczyna? Dysk w jakim jest stanie?


i nie idzie !!!

mam nawy PC , ma dopiero 1 rok z dyskiem SSD

To kliknij na „Więcej informacji” a potem wyraź zgodę

Ok poszło , skanowanie , naprawa . Yes dobrze

Żadna naprawa - bo jej bez przygotowanego skryptu nie wykonasz. Załącz wygenerowane pliki FRST.txt i Addition.txt po skanowaniu.

Dodatkowo możesz wykonać skan RogueKiller Anti Malware
Zalecane pobranie wersji przenośnej (portable). Przed uruchomieniem pełnego skanowania należy włączyć w ustawieniach bezsygnaturowy „moduł MaIPE (BETA)”; opcjonalnie „skanuj z pełną wydajnością” (ustawienia → ustawienia skanowania).

1 polubienie

RogueKiller Anti Malware zrobione , ale to tylko demo :wink:

:speaking_head: :brick:.

:older_man: :speaking_head: :framed_picture:, :framed_picture: :x:.

Wytłumacz łaskawie co poszło?

To sie zmieniło?

Posłuchaj młody.

FRST, po uruchomieniu jedynie skanuje system i tworzy logi ktore widzisz jako pliki tekstowe.
W tym momencie nic nie naprawia.
Nawet jak klkniesz na przycisk Napraw.

Dopiero potem, ktoś kto dysponuje wiedzą co owe logi znaczą, mając certyfikat i dostęp do twórców tej aplikacji (by być na bieżąco w związku z jej obecnymi i proponowanymi zmianami) moze stworzyć sensowny plik naprawy, na podstawie owych logów i napisac ci jak go uruchomić.
P.S. Kiedy ktos ci pisze czym jescze masz system przeskanować, uswiadom sobie ze to cos produkuje logi i ty masz je pokazać a nie pisać ze to „demo”.
No chyba ze się znasz. Tylko po co wtedy głowę innym zawracasz?

1 polubienie

hahaha młody ? możesz być moim synem :slight_smile:

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

a mi to na klauna wygląda :wink:

Jeszcze sporo dzieciaku musisz sie nauczyć, skoro nawet coś takiego jest dla ciebie problemem.

Yaki … czyżby drugi Troll? A może forumowy burzyciel ścian?
Szkoda, że Leszka nie poznałeś, ale wyrzucanie Mu od dzieciaków jest … takie dziecinne.

1 polubienie

Alez poznałem. Chociazby po tym co tu powstawiał. To mi wystarczy.
P.S.

To niech dorośnie. I nie o wiek tu chodzi.

A teraz postaw się na jego miejscu, jak będzie czytał swoje posty za 5-10 lat. :grin:

1 polubienie