Win 7 64bit losowe bluescreeny podczas grania

Witam.

Mam do was pytanko i mam nadzieję, że też dostanę odpowiedź…

Złożyłem sobie kompa tzn zamówiłem w pewnej firmie, żeby złożyli. Nowy.

Oczywiście mam Win7 Home Edition 64bit SP1 uaktualnionego na dzień dzisiejszy.

Sprzęt:

Procesor: AMD FX-8350 8 x 4.2 GHz

Płyta gł. :ASUS M5A78L Socket AM3++

Dysk : Seagate 6.3cm (2.5") 1TB SATA ST100LM024-HN-M101MBB 5400

Zasilacz: take me silent 700W (niedługo zmiana)

Grafika: Radeon HD 7870 2GB magistralka 256mb.

Ram: 8GB DDR3 1333 Mhz

Gram sobie w Crysisa 3 i wywala mi jak na razie 3 różne błędy w bdos’ie…

0x00000001E

0x00000003B

0x00000007E

Jakoś da rade to ogarnąć?

Z góry dzięki i czekam na odpowiedź, która uratuje sytuacje ![-o<

Zobacz co mówią zrzuty pamięci, tj na jaki plik wskazują

szukanie-przyczyny-bsod-pomoca-bluescreenview-t376739.html

Sprawdź kody błędów na http://support.microsoft.com/gp/errormessage/pl

  • sprawdzenie temperatur

w HWiNFO jest moduł Sensory, który pozwala logować stan temperatur do pliku

Ogólne rady

Sprawdź tryb awaryjny. Jeśli w awaryjnym będzie ok, to znaczy że to problem z oprogramowaniem. Jeśli w awaryjnym też będzie źle, to znaczy że to problem ze sprzętem.

Sprawdzenie dysku

  • pobierz Hirens.BootCD.15.2.zip

  • rozpakuj plik Hirens.BootCD.15.2.zip (prawy przycisk myszy na plik - Wyodrębnij…)

  • po rozpakowaniu otrzymasz plik Hiren’s.BootCD.15.2.iso, nagraj go na płytę jako obraz, nie rozpakowuj tego pliku

Aby nagrać obraz ISO na płytę możesz użyć Active ISO Burner, nagrywaj najmniejszą możliwą prędkością

  • uruchom komputer z płyty którą nagrasz

  • w głównym menu przy pomocy strzałek w górę i w dół na klawiaturze wybierz Mini Windows Xp i naciśnij Enter

hiren1.gif

  • poczekaj

hiren2.gif

  • po uruchomieniu Mini Windows XP uruchom z pulpitu HBCD Menu

  • w HBCD Menu wybierz Programs - Hard Disk \ Storage - HDD Scan (Old Version)

  • zaznacz opcje tak jak na obrazku i kliknij Start

  • poczekaj aż skanowanie zostanie zakończone i wykonaj zrzut ekranu albo zdjęcie

  • W HDD Scan (Old Version) kliknij S.M.A.R.T i wykonaj rzut ekranu albo zdjęcie

hirensboot1.th.jpg

hddscan.th.jpg

Kliknij w dany obrazek aby powiększyć

Sprawdzanie pamięci

  • pobierz Hirens.BootCD.15.2.zip

  • rozpakuj plik Hirens.BootCD.15.2.zip (prawy przycisk myszy na plik - Wyodrębnij…)

  • po rozpakowaniu otrzymasz plik Hiren’s.BootCD.15.2.iso, nagraj go na płytę jako obraz, nie rozpakowuj tego pliku

Aby nagrać obraz ISO na płytę możesz użyć Active ISO Burner, nagrywaj najmniejszą możliwą prędkością

  • uruchom komputer z płyty którą nagrasz

  • w głównym menu przy pomocy strzałek w górę i w dół na klawiaturze wybierz Memtest86+

hiren1.gif

Jak sprawdzać pamięć

Pamięć należy sprawdzać w ten sposób, że zostawiasz w komputerze jedną kość pamięci i uruchamiasz test. Potem wyjmujesz pierwszą kość pamięci i wkładasz drugą kość pamięci i uruchamiasz test. Czyli każdą kość pamięci sprawdzasz osobno. Inaczej mówiąc, jedna kość pamięci jest w komputerze, a druga na biurku i robisz test. Potem zamieniasz kości miejscami- ta, która dotąd leżała na biurku jest w komputerze, a ta która dotąd była sprawdzana w komputerze leży na biurku. I znowu uruchamiasz test.

http://www.dobreprogramy.pl/GBM/Podstaw … 25460.html

Analiza bluescreenów na własną rękę:

blue-screen-windows-bit-t491491.html#p3095248

komputer-sie-wylacza-t498828.html#p3137602

No to mam 1 dumpa. Podeślę więcej jak zacznę grać…

http://www73.zippyshare.com/v/62225263/file.html

@Edit : mam 1 kość 8gb wiec bedzie szybciej chyba ;p

Czy zainstalowałeś (ze strony Asusa) sterownik do przewodowej karty sieciowej?

Wszystkie stery wgrane … :confused:

junior_dp , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

ndis.sys - sterownik sieciowy

bluescreen-windows-t489660.html

Czy aktualizowałeś ostatnio sterowniki do karty sieciowej? Czy posiadasz włączone aktualizacje automatyczne? Wówczas sterowniki mogły same pobrać się w nowszej wersji. W tej sytuacji powrót do starszej wersji sterowników może rozwiązać problem.

Inna możliwość to, że zainstalowałeś jakiś program, który miesza. Przejrzyj listę ostatnio zainstalowanych programów. Porównaj czas ich instalacji z czasem kiedy zaczęły występować problemy.

Ewentualnie skorzystaj z przywracania systemu aby przywrócić system do czasu kiedy wszystko było dobrze.

Właśnie nie było dobrze. Dostałem win8 w tak kiepskiej wersji, że komp się mulił. Czemu? Wgrali mi wszystko na dysk zapewne z obrazu, bo były stery do lapka lenovo… Od razu format i wgrałem win7, all sterowniki itd. Wgrałem jedyne co to origin do bf3 i crysisa + steam do skyrima.

kolejne 2 dumpy:

http://www40.zippyshare.com/v/66278276/file.html

http://www12.zippyshare.com/v/17047136/file.html

wszystko wyżej nie pomogło, ale te dumpy może więcej wam pokażą.

Problem ze sterownikiem karty graficznej.

Wrzuć w Google atikmdag.sys i poczytaj.

To albo problem sprzętowy, np. przegrzewająca się grafika. Możesz monitorować temperatury modułem sensory w HWiNFO.

Albo problem z oprogramowaniem, tj. ze sterownikami, metodą prób i błędów sprawdzaj starsze i nowsze wersje sterowników i w ten sposób dojdziesz do tego który sterownik jest dla Ciebie najlepszy, tj. najmniej kłopotliwy.

Nic jak dotąd nie pomogło.

Kolejny dump.

http://www43.zippyshare.com/v/26005704/file.html

Podsumowując:

  1. Napisałem abyś sprawdził dysk. Ty - nic.

  2. Napisałem abyś popsprawdzał różne wersje sterowników do grafiki. Ty - nic.

  3. Napisałem abyś wrzucił w Google atikmdag.sys i poczytał. Ty - nic.

  4. Napisałem abyś monitorował temperatury w HWiNFO do pliku używając modułu Sensory. Ty - nic.

  5. Napisałem abyś spróbował ewentualnie użyć przywracania systemu. Ty - nic.

Wykazuję więcej inicjatywy niż Ty. Albo zmienisz proporcje albo zostaniesz z problemem sam.

Tymczasem.

Sorki, że nic o tym nie napisałem, a więc :

  1. Sprawdziłem - bez błędów.

  2. Sprawdziłem - ta sama sytuacja - bluescreeny

  3. Poczytałem, zmieniłem pare rzeczy - nadal bez zmian

  4. O tym programie zapomniałem, ale patrzyłem przez program AMD. 3 razy przy 70 stopniach wywalało bluescreena. Po ustawieniu maksymalnego chłodzenia temperatura nie podnosiła się powyżej 60 stopni.

  5. Nawet zainstalowałem inny system, też nic nie pomogło.

Pozostaje chyba odesłać komputer na gwarancje. Wydaje mi się, że to wadliwa karta graficzna. Czytałem o DownClockingu kart które mają podobny problem. Wolę odesłać komputer i korzystać z karty na normalnym taktowaniu, nie zaniżonym.

Jeżeli masz gwarancję na kartę graficzną, to nawet się nie zastanawiaj, tylko ślij na gwarancję. To ewidentnie problem ze sprzętem. Mówisz, że wywala bluescreena przy 70 stopniach, że obniżyłeś temperaturę do 60 stopni i co, dalej były bluescreeny?

Dalej były bluescreeny, ale po dluzszym czasie. Obniżyłem także taktowanie karty i mogłem pograć sobie godzinkę w Bf3 … :slight_smile:

Już napisałem do serwisu i jutro chyba odeślę