Win10 żre CPU jak opętany

Nie zawsze jest to możliwe, sam niedawno płaciłem ludziom za kopanie. A wkrótce będę płacił za koparkę, ale nie małą, jakieś 120zł za godzinę, więc tanio całkiem. Ale pewnie stawka na lewo.

Nie zdziwiłbym sie ponieważ są dwa typy firm. Jedne korzystają z wewnętrznych serwerów a inne z zewnętrznych. W jednych i drugich istnieje ich obsługa a mimo to w tych drugich, trochę mniejszych tez jest ktoś na etacie odpowiedzialny za infobajzel. Komputer to kawałek plastiku, krzemu i blachy. Ale to co na nim zapisane ma niejednokrotnie wartość nie do określenia.
Określenie korpo lub firma odnosze nie do wielkości zatrudnionych a ilości sprzetu informatycznego użytkowanego przez nią.
Taki Calvin Klein ma w Europie ponad 1200 sklepów. W kazdym są minimum 2 laptopy plus drukarka. Razem będzie 2400 komputerów a do tego te w magazynach i w centrali a to tylko klienci. Serwerów nie liczę. Jak sadzisz? W jaki sposób to jest administrowane i czy jak laptop diabli wezmą to ktoś go naprawia? Do serwisu odda?
To jest korpo, to jest firma. To jest spora firma a nie brat ze szwagrem czy cos co dwieście osób zatrudnia, z tego stu pięćdziesięciu przy łopacie a pięciu przy komputerach.

Znam firmy w Polsce które zatrudniają o rzędy osób więcej, a korzystają wyłącznie z zewnętrznych partnerów.

GPoland, spora część to Franczyza. Dają systemy, projekty, wsparcie, markę Calvin Klein itp. ale wszystko robi franczyzobiorca. Takie Żabki.

Ty chyba kompletnie nie zrozumiałeś o czym piszę, kompletnie.
Nie chłopcze o marce a o ilości sprzętu przez te korporacje wykorzystywaną.

:man_facepalming:

Ależ dzidziusiu, ja się nie spieram, że mogą mieć setki sprzętu. Wiele firm tak ma. Byle ratusz ma kilku informatyków i magazyn sprzętu. Ja tylko twierdzę, że są firmy, które w swoich oddziałach korzystają z outsourcingu.

A ja napisałem syneczku ze nie? „Brat i szwagier” lub" Łopata Centre"
No i rozróżnij. Zewnętrzne serwery od Wewnętrzne serwery. I nie myl z serwisem "

Nie bardzo rozumiem o co ci chodzi. Widomo, że np. taki Dell ma swoje serwery, zaplecze itp. ale nie przeszkadza mu to wykorzystywać zewnętrzne firmy.

Microsoft korzysta z freelancerów i co ma sie do tego co napisałem? Nic.
Wielka firma transportowa, mająca własne warsztaty naprawcze tez korzysta z zewnętrznych firm.
Jak chociażby stacje paliw.
Myśle ze ty dobrze rozumiesz o co mi chodzi, tylko nie bardzo wiesz jak z własnej pętli wyjść.

Nie tylko, zlecają naprawy swoich pojazdów innym firmom. Ba podpisują umowy na stały outsourcing w niektórych kwestiach, bo zwyczajnie nie opłaca się mieć wszystkiego. A nawet zlecają transport podwykonawcom.

Brnij dalej.

Rozumiem, że dla ciebie sieciówki z elektroniką, które mają sklepy na całym świecie, to nie są korpo. I fakt, że niektóre same nie naprawiają sprzętu który np. ubezpieczają, tylko zlecają to zewnętrznym firmom, nie świadczy o tym, że używają outsourcingu. Chyba, że takie spółki akcyjne prowadzi twój szwagier z setką ludzi od łopaty.

Brnij dalej.

Brnij. Zakop się do reszty

Sam sobie zaprzeczasz i brakuje ci argumentów, więc jak to masz w zwyczaju piszesz byle co. :mask:

This topic was automatically opened after 21 hours.