Win10 żre CPU jak opętany

Tak świat działa. To samo jest np z zamawianiem przez internet. Za lepszych szybszych kurierów płaci się więcej.

Wtedy proponujesz rezygnację z ekspresu oraz z może jeszcze jakiejś usługi. Cena 250zł mniej. Klient płaci mniej, wie dlaczego płaci mniej, poczeka sobie spokojnie 7 dni i dostanie swój sprzęt a jak marudzi to można mu jakiś rabat dać (można ? :wink: ).

no tak w sumie masz rację dobre planowanie i przedstawienie kosztów usług to połowa sukcesu dużo lepiej brzmi wyszczególniona cena niż 500zł sie należy

Z moich obserwacji, jedni przedsiębiorcy przedstawianie oferty mają we krwi, inni się tego musieli nauczyć.

Myślę, że w prywatnej działalności nie można robić zbyt dużo za zbyt mało. To częsty przypadek gdy robi się coś znajomemu. Wiele osób ma też ten problem, że się narobi a potem nieumiejętnie przedstawi klientowi swoją pracę. Przez co wzbudza wrażenie, że ta cena jest za wysoka - a tymczasem być może powinna być jeszcze wyższa.

Dzięki za fajną dyskusję. Kończę na dziś.

Prawda jest taka, że aby robić coś uczciwie, oferować gwarancje jak należy, poświęcić czas klientowi itp. a do tego żeby płacić w miarę uczciwie ludziom, to ceny muszą być niestety dosyć wysokie. Nam się wydaje, że może to drogo, bo sami to sobie zrobimy. Ale człowiek który pracuje na kasie ma ok 25 zł za godzinę na rękę. Po uwzględnieniu kosztów składek podatków itp. godzina pracy jakiejkolwiek na paragon czy rachunek to jest ok. 50-60zł i to bez zysku dla firmy. Oferowanie usług w branży IT poniżej 100zł za godzinę, to momentalna droga do bankructwa, a i tak przy tej cenie niema szans na zapewnienie dobrego zaplecza.

Wczoraj już się wyłączyłem, dziś jestem w pracy (ale tu tego testu nie wykonam, bo jest blokowany), więc test wykonam w domu dziś wieczorem. Zobaczymy co wyjdzie. Na pewno będzie to wolniej, niż w lepszym komputerze, sam jestem ciekawy.

Zejdź już na ziemię. Przy 170 godzinach to 4250 zł a koszt pracodawcy to ok.42 zł brutto.

Gdybyśmy mówili o brutto, to ten poziom.

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli, który poziom?

I tyle mniej więcej zarabia kasjerka.

tyle, czyli 4250 zł na rękę? Jak pisałem zejdź na ziemię. Średnia krajowa to ok. 3900 zł netto.

„Od marca 2021 r. najniższa płaca w Lidlu wyniesie 3550 zł do 4350 zł brutto miesięcznie. Jest ona uzależniona od lokalizacji sklepu i kosztów życia w danym miejscu. Po dwóch latach pracy w sklepie będzie to już odpowiednio: 3900 zł i 4800 zł brutto – informują władze dyskontu.”

Link

Czyli mniej więcej dobrze liczę.

Tym niemniej praca przy komputerze jest wara więcej, bo wymaga wyższych kwalifikacji.

No i z ciekawości zrobiłem ten test na tym moim komputerze. Co prawda nie umiem zinterpretować wyniku (nie mam z czym porównać), ale skoro pisałem, że zrobię, oto on:

Podsumowanie
============================================
RESULTS (means and 95% confidence intervals)
--------------------------------------------
Total:                  434.0ms +/- 1.8%
--------------------------------------------

3d:                    72.4ms +/- 3.0%
cube:                18.8ms +/- 5.3%
morph:               20.1ms +/- 3.1%
raytrace:            33.5ms +/- 5.1%

access:                50.0ms +/- 6.8%
binary-trees:         6.8ms +/- 4.4%
fannkuch:            21.9ms +/- 2.4%
nbody:                8.9ms +/- 4.6%
nsieve:              12.4ms +/- 24.6%

bitops:                25.0ms +/- 2.3%
3bit-bits-in-byte:    4.0ms +/- 0.0%
bits-in-byte:         7.0ms +/- 0.0%
bitwise-and:          4.4ms +/- 8.4%
nsieve-bits:          9.6ms +/- 5.2%

controlflow:            7.1ms +/- 3.2%
recursive:            7.1ms +/- 3.2%

crypto:                54.5ms +/- 2.8%
aes:                 18.5ms +/- 5.5%
md5:                 15.9ms +/- 6.2%
sha1:                20.1ms +/- 5.4%

date:                  38.6ms +/- 7.0%
format-tofte:        21.4ms +/- 10.7%
format-xparb:        17.2ms +/- 5.1%

math:                  51.5ms +/- 6.0%
cordic:               9.3ms +/- 3.7%
partial-sums:        36.2ms +/- 7.2%
spectral-norm:        6.0ms +/- 25.7%

regexp:                 8.7ms +/- 19.8%
dna:                  8.7ms +/- 19.8%

string:               126.2ms +/- 2.2%
base64:              37.7ms +/- 2.4%
fasta:               16.8ms +/- 8.0%
tagcloud:            28.7ms +/- 6.7%
unpack-code:         24.4ms +/- 1.5%
validate-input:      18.6ms +/- 3.7%

Albo masz problemy z liczeniem i matematyką albo nie chcesz się przyznać, że się rozpędziłeś.
25 zł netto (jak piszesz) to 4250 zł netto, czyli 5900 brutto. (7100 zł brutto dla pracodawcy)

Naprawdę?

4350 brutto dla pracownika https://www.praca.pl/kalkulator-wynagrodzen/4350-brutto = 3 416 Netto na rękę dla pracownika przy koszcie poniesionym przez pracodawcę równym 5 241 zł

Przy założeniu 166 godzin w miesiącu wychodzi 3416 / 166 = +/- 20zł / godzinę na rękę i około 23 na marnej umowie o dzieło.

Być może coś przeoczyłem?

Nic się nie rozpędziłem, napisałem ok. bo zależy od firmy, miasta i podałem kwotę mniej więcej, przecież nie chodziło o wyliczenie dokładnej średniej czy też zarobków, tylko o zobrazowanie przyszłemu przedsiębiorcy od czego należy zacząć kalkulacje ceny. Zwykle robią to na oko. bo im się wydaje, że tak jest ok. za taką pracę. A jak się policzy koszty poprzez to ile zasobów ludzkich trzeba użyć, jakich materiałów, energii i jakie są koszty stałe, to okazuje się, że nie zarabiają, mimo ciężkiej harówki po nocach.

W „korpo” i firmach (nie typu ja i szwagier) zawsze jest administrator/ administratorzy Jak system i oprogramowanie firmowe na klienckim sprzęcie siądzie to albo sam sie pofatyguje i wczyta na nowo obraz systemu albo zrobi to zdalnie.
A jesli to wada sprzętu to przyniesie nowy lub poleci szefowi placówki by z magazynu przyniósł zapasowy i podłączył do sieci A potem, kiedyś zjawi sie ktoś kto oceni czy warto tamten naprawić czy złom.
Z reguły złom bo to i tak idzie w koszty a te parę uszkodzonych na parę tysięcy to kropla w morzu.
Komputer tak często się nie psuje.
Zresztą i tak co parę lat jest wymiana i pracownik-użytkownik moze ten stary kupić za 150 zł, smartfon za 50 zł.
Serwisy są dla maluczkich.

Nie zawsze. Przeważnie. Natomiast zdziwiłbyś się ile naprawdę sporych firm korzysta z zewnętrznych zasobów. Do tego coraz częstszą formą administracji jest zarządzanie zdalne, natomiast do sprzętu, korzystanie z podwykonawców. Inna sprawa, że administratorzy w firmach, to nieźli klienci, zlecają całe mnóstwo napraw i instalacji. Przynajmniej ja bardzo sobie chwalę takich klientów.

Obiecanki cacanki, znasz kogoś kto pracuje w Lidlu?
Zapytaj jak to wygląda faktycznie.
Ja mam koleżankę w Lidlu - obecnie ma problem bo doznała urazu kręgosłupa w czasie pracy a firma się wypina, zapis z monitoringu przepadł, sprawa w sądzie.
Po chyba sześciu latach nie zarabia więcej niż 3k.
Żona w Biedronce od sześciu lat, nigdy nie przekroczyła 3k.

Nie, ale znam kogoś kto kopie rowy i ma 60 za godzinę pracy łopatą.

Takie stawki przy ciężkiej fizycznej pracy są jak najbardziej osiągalne.
Do kopania rowów nawet małe firmy używają koparek więc nie ściemniaj.