Win7 x64 ciągłe BSoD GeForce 7025

Witam,mam problem już od kilku tygodni,zacznę od tego że wymieniłem płyte główna na nowszą,sprzedawca zachwalał,że dobre cena,że super i wgl,no dobra,po wymianie,został zainstalowany Win7 Home Premium x64,niby wszystko ok ale…przy np oglądaniu na jednej karcie video na you tube i pracy na innej…BSoD,i tak w kółko,przy słuchaniu muzyki i pracy,BSoD…no ile można,w końcu zaczał mi padać firefox (crash reporty cały czas),potem same odinstalowały się sterowniki dźwięku,grafiki.

Pomyślałem że to wirus bo nie dało się ich zainstalować,przeskanowałem kilkakrotnie komputer,okazało się że wirusa nie ma,skopiowałem więc najważniejsze pliki i sformatowałem wszystkie partycje,ucieszony zainstalowałem Win XP,i co się okazało ? problem był taki sam…przyszło do mnie że to może wina sterowników grafiki,w końcu dużo na to wskazuje,znów sformatowałem cały dysk,zainstalowałem tym razem znów Win 7 X64 Proffesional,sterowniki dźwięku zainstalowałem z dołączonej płytki producenckiej,stery grafiki znalazły się niby same i zainstalowały,jednak tym razem pobrałem je najnowsze ze strony NVidii,i co ? to samo…nie mam już pomysłu co zrobić,komp pada kilka razy na dzień i mam tego dosyć,postanowiłem się do was zwrócić o pomoc,bo nie po to płaciłem za nowy sprzet,by był gorszy niż poprzedni.

Zamieszczam więc specyfikacje sprzętu:

Porcesor: AMD Sempron X2 190 2,50 GHz

4 GB Ramu (bodajże kingston,DDR 3)

Karta dźwiękowa : VIA HIgh Definition Audio (dedyk,przypuszczam że ona też może stanowić źródło problemu)

Karta sieciowa : Kontroler Sieci NVidia Geforce nForce (Gdzieś czytałem,że i te sterowniki mogą czymś wadzić)

Karta Graficzna : NVidia GeForce 7025 / nForce 630a (Sterownik wgrany to najnowszy ze strony NVidii v.306.97)

Czytalem że ta karta jest strasznie kiepska,widzę to w sumie,niby sterowniki są dobre,a czasem przy wyświetlaniu np stron na ekranie pojawiają sie niebieski i czerwona linie,takie jakby nie potrafiło przetworzyć obrazu,jak je uchwyce to wrzucę screen.

Ciekawi mnie ten problem,czytałem o nim troche ale w sumie nikt chyba nie doszedł od czego to,prosze bardzo o pomoc,podrzucę logi jakie trzeba i służę informacjami,nie posiadam karty graficznej zewnętrzenej,tylko to co jest na płycie głównej.

BSOD’y wyskakują nawet przy np instalowaniu windowsa,przy zwykłym nawet kopiowaniu plików…już na prawde nie wiem co robić ; x

Z góry dziękuję za pomoc.

sprawdza temperatury podzespołów.

Sprawdzam programem SpeedFan i generalnie wydaje się wszystko ok,a błędy cały czas wyskakują

System - 32 stopnie

CPU - 30 stopni

AUX - 32 stopnie

HDD - 38 stopni

Core - 20 stopni

Czyżby to błąd 0x000000D1 związany ze sterownikiem karty graficznej? Sam z tego powodu musiałem wczoraj postawić system na nowo, bo sterownik powodował błędy.

Analiza bluescreenów:

Re: Komputer sie wyłacza (zapoznaj się z wiadomością napisaną przez przez adam9870 » 09 sierpnia 2012 23:19:12)

Re: Blue screen na Windows 7 64 bit (zapoznaj się z wiadomością napisaną przez przez adam9870 » 12 czerwca 2012 20:32:51)

Czyli na początek poproszę o zrzuty pamięci

Dwie metody do wyboru w celu odczytu

Pierwsza metoda: WinDbg (zapoznaj się z wiadomością napisaną przez przez Robinhio » 04 grudnia 2006 20:56:00)

Druga metoda: BlueScreenView.

Jeżeli okaże się, że to problem ze sterownikiem karty graficznej to ciągniemy temat dalej.

Albo problem ze sprzętem

Trzeba przeczyścić chłodzenie karty graficznej, np. płyn Kontakt na wiatrak, zależy jaka to karta graficzna i jakie chłodzenie. Nowa pasta itp.

Albo problem z oprogramowaniem.

Możliwa przyczyna problemu - zainstalowałeś nowszą wersję sterownika do karty graficznej i nowsza wersja tego sterownika powoduje problemy.

Nowsza wersja sterownika mogła zostać zainstalowana automatycznie przez Windows Update, jeżeli posiadasz włączone aktualizacje automatyczne.

Jak zmienić ustawienia aktualizacji automatycznych? pytanie-dotyczace-aktualizacji-systemie-windows-t483969.html#p3049515

Co teraz zrobić? Powrócić do starszej wersji sterowników. Skoro to karta NVIDIA, to trzeba wejść na stronę nvidia.com, poszukać innej wersji sterowników i sprawdzić.

Która wersja sterowników będzie dobra? Nie ma dobrej odpowiedzi. Albo czytamy opinie na internecie, albo metoda prób i błędów (instaluję wersję X sterownika, jeżeli dalej są problemy, to sprawdzam kolejną wersję sterownika), albo jedno i drugie.

Jak znaleźć sterowniki do karty graficznej?

Pobierz, zainstaluj i uruchom GPU-Z http://www.dobreprogramy.pl/GPUZ,Progra … 16750.html, karta Graphics Card, pole Name. Przykładowo ja posiadam kartę NVIDIA GeForce GT 330M.

W tej sytuacji mogę wejść na stronę producenta karty - firmę NVIDIA http://www.nvidia.com/content/global/global.php, wybieram język, następnie z górnego menu Pomoc, potem na kolejnej stronie Więcej w części Pobierz sterowniki, określam do jakiej karty graficznej szukam sterowników i klikam Szukaj. I dalej uzyskujemy dostęp do strony skąd można ściągnąć sterowniki.

Jeżeli chodzi o ile bitów. Wiesz, jeżeli to polski Windows XP, to interesuje Cię raczej platforma 32-bitowa. Windows XP 64-bitowy jest chyba tylko po angielsku. Pole, w którym trzeba określić edycję systemu (32-bitowy czy 64-bitowy) jest istotne w zasadzie tylko w przypadku Windows Vista i Windows 7. Bo tam zaczęła niejako na dobre wchodzić platforma 64-bitowa. Nie wiem czy jest Ci to potrzebne, ale pokażę jak to sprawdzić na przykładzie Windows 7, a w Windows Vista jest chyba identycznie.

  1. Start - prawy przycisk myszy na Komputer - Właściwości

  2. W oknie, które zostanie otwarte interesuje Cię pozycja Typ systemu

Może karta graficzna przegrzewa się?

Program HWiNFO http://www.dobreprogramy.pl/HWiNFO32,Pr … 15982.html ma opcję monitoringu temperatur (Monitoring - Sensor status - Logging start), i plik który zostanie utworzony otwieramy np. w Excelu i przeglądamy albo wrzucamy np. na http://www.speedyshare.com/ żeby skonsultować się z innymi.

Jako tymczasowe rozwiązanie problemu można wejść do Trybu awaryjnego - http://www.fixitpc.pl/topic/5694-start- … -safe-mode

W trybie awaryjnym nie są ładowane wszystkie sterowniki, nie jest ładowany sterownik do grafiki NVIDIA, rozdzielczość może być słaba, ale nie będzie bluescreenów na czas uporania się z problemem. Jako tymczasowe rozwiązanie proponuję Menedżer urządzeń, rozwiń gałąź Karty graficzne, prawy przycisk myszy na kartę graficzną której używasz i opcja Wyłącz. Tak - rozdzielczość będzie słaba ale może nie być bluescreenów. Sprawdź.