Windows 10 Blue Screen

Cześć. Po pierwsze problem jest tego typu że Windows przestał zapamiętywać ustawienia które zastosowałem. Znaczy. Nawet jak przeniesie folder z dokumentów na pulpit. Pobiore coś. To po wyłączeniu PC i włączeniu ponownie wszystko wraca do poprzedniego stanu. Ponadto jak pobiore coś w folderze zip to nie mogę tego wpakować bo występuje błąd.
To nie kwestia uszkodzenia archiwum.
Mam nośnik z W10. Nie mam obrazu systemu. A wszelkie punkty przywracania które mam są uszkodzone, taka informacje otrzymuje przy przywróceniu. Naprawa podczas uruchamiania nie przynosi efektu.
Kody blue screena
PAGE FAULT IN NONPAGED AREA
SYSTEM SERVICE EXCEPTION.
Jest szansa to naprawić bez reinstalacji?

Pytanie;jakim programem robisz kopie bezpieczeństwa,miałem coś podobnego ,że wszystkie pliki exe zostały uszkodzone przez wirusa,to że nie trzyma ustawień,to jak dawno nie wymieniałeś baterii w biosie.Nie twierdzę,że to są główne problemy ale…sprawdzić można.Co do kopii ja wykonuję programem Acronis również nie twierdzę,że ktoś musi tego używać,ilu nas jest tyle może być zdań.Pozdrawiam…

Kopii zapasowej nigdy nie robiłem na tej instalacji. Zawsze pobierałem z bezpośredniego źródła aplikacje. Tu chodzi o punkty przywracania np. przy aktualizacji. One są uszkodzone. Bateria jest sprawna. Trzyma ustawienia BIOS I napięcie jest na niej prawidłowe.

Wrzuć raport smart dysku.

Problem leży gdzieś pomiędzy pamięcią Ram a Dyskiem przy większości takich błędów.
Należało by zrobić audyt systemu, i przy okazji sprawdzić hardware. RAM i Dysku przede wszystkim.

Na czym polega audyt systemu i za pomocą jakiego programu zrobić Smart dysku? MHDD?
RAM pójdzie pod Memtest.

Przeczytać. Próbować.
PAGE FAULT IN NONPAGED AREA http://techfreezone.com/how-to-fix-page-fault-in-nonpaged-area/

SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION https://windowsreport.com/system-service-exception-windows-10/

Warto sprawdzić pliki systemowe
https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4026529/windows-10-using-system-file-checker

Niestety tym razem ta opcja nie działa. Przy skanowaniu pojawia się błąd. Zauważyłem również że nawet nie mogę nic zainstalować, żadnego programu. Dostaje informacje że ta wersja niezgodna z moim systemem. A pobieram pod swój Home x64.
Czy ten dysk SSD mogę przeskanować MHDD?
HDTune nie mogę zainstalować. Teraz skanuje MemTestem pamięci RAM.

MHDD jest dla dysków HDD. Pisałem o raporcie SMART od którego powinieneś zacząć diagnozę.

Czym mogę zacząć diagnozę Smart? Nie mogę nic zainstalować .

Spróbuj w trybie awaryjnym, albo poszukaj jakiegoś programu którego nie trzeba instalować, tzw wersja portable (może koledzy coś podpowiedzą bo niezbyt znam programy na Windows) lub wykonaj polecenie smartctl -a /dev/sda w terminalu dystrybucji Linuksa odpalonej w trybie live

Edit.
Gsmartcontrol
Https://gsmartcontrol.sourceforge.io/home/index.php/Downloads
Wersja portable
http://sourceforge.net/projects/gsmartcontrol/files/1.1.3/gsmartcontrol-1.1.3-win64.zip/download

Program rozpakuj, uruchom gsmartcontrol.exe, wybierz swoj dysk, wcisnij “save as” zapisz sobie gdzieś plik, który następnie załączysz do postu i wezwiemy uber-analizatora SMART imienia @Dimatheus :smiley:

1 polubienie

Więc tak. Pamięć Ram jest wolna od błędów. Niestety do trybu awaryjnego nie mogę się dostać. A aplikacje do smart dysku nie mogę wpakować. Teraz nie posiadam dostępu do innego komputera. Mam na pendrive wersję Hirens boot dla UEFII a na drugim Hirens Boot 15.2
Zauważyłem przed chwilą w BIOS że nie w opcjach boot nie widnieje Windows Boot Manager. A wcześniej był widoczny. Teraz mam widoczny napęd i SSD jako: SataFirm S11.

Audyt systemu czyli dogłębne analizowanie wszystko co jest ze systemem związane.
Gruntowana analiza strukturalna i zachowawcza… Czyli wszystkie poszukiwania w celu wykrycia niepożądanych zmian oraz infekcji systemu.

Przeciętnie jest to robione za pomocą narzędzia FRST, ale też warto podpiąć jakieś rasbery PI i sprawdzić na zaporzę “endpoint” - czyli takiej zainstalowanej po za systemem i sprawdzić co komputer wysyła i odbiera.

Ja mam zwykle zrobione 3 kopie systemu
1)Dziewiczy zaraz po zainstalowaniu systemu i takiem tam drobnej wstępnej konfiguracji
2)Zainstalowane Oprogramowanie
3)Obecna migawka w celu audytu.

Do tego używam programu FRST, Systracer i pare innych w zależności od dalszych czynności.
Posiłkuje sie zrobionymi logiami z 2 i 1 kopi dzięki czemu łatwiej mi wykryć zmiany.

Ofc są ludzie co pomagają za pomocą obecnego logu z FRST, tylko ale w tym wypadku zdecydowanie ułatwia mi to prace oraz precyzje.

W sumie można to potraktować z góry jak analiza malware i nie tylko,

Tu masz 2 obszerne FAQ


MHDD oraz Victoria można jeszcze tak profilaktycznie po wszystkim CrystalDiska dać.
Do ram ofc Memtest…

Overclockerzy co podkręcają kompy hobbistycznie jeszcze sprawdzają stabilność pracy kompa w stresie tak z 30 min do godziny.

Za pomocą między innymi Aida czy też kultowego Prime95.

Co do nośników można skorzystać Z Hiren / Ultimate Boot CD albo jak ja czasem u znajomych z Parted Magic

Użyłem HDTUNE za pomocą Hirens Boot. Ukazały się błędne bloki z tego co wynika. Plus informacja w BIOS że dysk widoczny jest jako Sata Firm11 wskazują na uszkodzenie SSD mimo że mogę zgrać dotychczasowe dane i fizycznie korzystać z obecnych aplikacji i dokumentów.
Także problem jest w tym kierunku. Nawet nie mogę formatować dysku ani usunąć partycji za pomocą nośnika Windows 10. Jednym słowem dysk do kosza? Czy jest szansa to naprawić?
Dysk Goodram CX300.

Wklej wreszcie raport smart. Na hitensboot powinien być jakiś program do jego generowania…

Raczej nie. Odzyskaj z niego co się da. Problem lezy podobno w kontrolerze.

Nawet nie mogę nic zapisać bo gdy kopiuje log na pendrive i ponownie chce otworzyć na innym komputerze to nie mam tego logu.

Jeśli dane cenne to szukać firmy która sie tym zajmuje. Jeśli nie, to na straty.
P.S. Myślałem ze jeszcze coś możesz

Wynika z tego że dane i programy do momentu uszkodzenia dysku są poprawne.
Kwestia taka. Mogę mieć jeszcze dziś kolejny dysk SSD ale kumpel musi go pierw wyczyścić/ wyzerowac. Z tego co widziałem nie ma narzedzie od Good Ram. Czy jest znany program by trwale usunąć dane?