Windows 10 czysta instalacja, błąd Page fault in nonpaged area. Samoistny reset po włączeniu


(Lecho1523) #1

Dzis postanowiłem zainstalować świeżego win 10, na świeżym dysku twardym. Na początku zainstalowalem Xp Home Edition i sterowniki do płyty głównej z płytki. Później postanowiłem jednak przejść na 10. Zainstalowałem go z bootowanego pena. Podczas instalacji skasowałem w kreatorze win10 partycje utworzone w Xp, razem z tą z systemem. Utworzylem 3 nowe i zainstalowałem 10 na wybranej. Komputer resetuje się po około 30 sekundach od przejścia na pulpit i dość powolnie się włącza. Próbowałem już reinstalowac, robić nowe partycje, zmieniać ustawienia instalacji i ciagle to samo. Ostatnio padł mi dysk z systemem, już myślałem że chwilę odetchne od awarii… Błąd w komunikacie: Page fault in nonpaged area.


(JNJN) #2

A na czym to chcesz instalować W10 ? podaj specyfikację tego kompa.

Możliwe, że źle przygotowana instalka W10 lub W10 jakiś niepewny?

http://techformator.pl/bootowalny-pendrive-windows-10-poradnik/

A na systemie XP wszystko OK?


#3

Tu jest sprawdzony przeze mnie bootowalny pen. Działa z Windows Vista/7/8/8.1/10 w x32 i x64.

Błąd mówi o błędzie kodu w obszarze niestronicowanym zatem nie na dysku. Błąd może być w pamięci RAM (za mało) lub w instalce.


(Lecho1523) #4

Instalka była ze strony Microsoftu, bootowalem Rufusem. Na Xp tylko zdążyłem wgrać sterowniki do płyty a później zmieniłem zdanie żeby wgrać 10, więc nawet nie wiem czy na Xp byl 100% sprawny ale raczej tak. System 32 bity, Procesor Intel Pentium Dual Core CPU E5200, grafika GeForce 9800GT, 4 GB ramu, nowy dysk Toshiba 1TB P300.

Teraz komputer wyłącza się przed pulpitem. Kod błędu Driver overran stack buffer.

Czy w 10 komputer nie instaluje się domyślnie na C? Przedtem gdy wybrałem pierwszy utworzony dysk dysk do instalacji, później miał nazwę E a teraz X.


(JNJN) #5

Komp stary to wszystko może być i może nie pracować na W10?

Ale zrobisz ponowną instalację W10, ale najpierw przestaw w biosie kontroler dysku z IDE (taki prawdopodobnie był dla XP) na sata,ahci (nie raid) i ponowna instalacja. Usuniesz te partycje co są za pomocą instalatora W10 (dysk ma być jak nowy), założysz nowe, sformatujesz i wgrasz system na pierwszą pod ( tą ustawioną przez system 350 MB partycję odzyskiwania) . I jak będzie OK, już teraz po wgraniu system powinien poprawnie pracować. Albo W764 bitowy?

Może jeszcze wcześniej trzeba uaktualnić bios płyty do najnowszej wersji.


(Lecho1523) #6

Na sysyemowej nie instalowalem Wina, jedynie ją formatowalem. Raid Mode mam na Ide. Tego mam nie zmieniać? To gdzie wtedy? Aktualizacje biosu jak wykonam? Będę musiał z innego komputera wgrać ja na pendrive? W7 póki co odpada bo mam tylko Xp i 10.


(JNJN) #7

[quote=“Lecho1523, post:6, topic:521686”]
Raid Mode mam na Ide
[/quote]

To ustaw tu sata lub ahci.

Lub wrzuć zdjęcia tych opcji w biosie, to zobaczę.

Dokładnie płyta główna to?


(Lecho1523) #8

Nawet nie dało rady zmienić, jest do wyboru tylko opcja Ide. Msi Mainboard G31TM-P35


(JNJN) #9

Czyli, W10 może nie pracować jak należy.

W7 64 bitowy.

Edit:

Choć problemem może być coś innego? lub przetestuj go na XP, czy wszystko gra?

I program memtest86 i zrób dwa pełne przebiegi i sprawdź pamięć - ma być zero błędów.

Jak masz OC wszystko ustawione na standard.

Aktualizacja biosu płyty

No, czy jest sprawny w ogóle??? bo to może pamięć, zasilacz, płyta, karta grafiki, brak kompatybilności z W10,inne - czyli wszystko?

Sprawdź ten nowy dysk, czy OK? szczególnie parametr C7, czy jest 0.


(stens1950) #10

usuń wszystkie partycje, zainstaluj system , po zainstalowaniu ppm na start i wybierz “zarządzanie dyskami” i utwórz sobie partycje.


(Lecho1523) #11

Póki co zrobiłem memtest, dwa przejścia, brak błędów. bios mam raczej aktualny, bo ostatnia aktualizacja na bios do tej płyty to 2010 rok. Ostatecznie mogę przejśc na Win 7 ale nie chcę kupować póki nie okaże się że to nie wina kompa. Dlaczego 64 a nie 32? Na 64 podobno mniej programów działa sprawnie, np firefox.


(JNJN) #12

Pracuje dobrze - powiem prawie, że bez uwag, a jak lubisz pograć, to tylko system 64.

Warunek: musisz mieć SP1 i pełne aktualizacje.

Edit:

Stara płyta z kontrolerem sata II i z tego wychodzi, że tylko tryb pracy dysku IDE, nowy dysk sata III i nowy system W 10 i może być duży problem.

A dodatkowo nigdy nie instalowałem W10 w trybie IDE i nie znalazłem takowej informacji że ktoś tak robił więc???

Choć to wcale nie musi być ten problem? wszystko masz napisane.


(Lecho1523) #13

Ok, ale czy w tej sytuacji na W7 nie będzie podobnych problemów? W gry praktycznie nie gram i bardziej od nich zależy mi na sprawnym firefoxie. W sumie jedyną grą w jaką chciałbym grać jest Pes 2017(który nie pójdzie na xp) i ewentualnie gry do 2012 roku, czyli to co ruszałem już na xp.


(JNJN) #14

??? wszystko masz napisane.

Firefox na W7 64 działa idealnie.

W7 64 działa bez problemu w trybie pracy dysku IDE…


(Lecho1523) #15

Zainstalowałem póki co Windowsa Xp Home, wgrałem sterowniki, SP3 i net framework 4, ale komputer coś nie do końca płynnie chodzi. Gdy podłączyłem stary dysk który przedtem miałem odłączone było napisane że nie mogę przejść do systemu bo brak pliku Hall.dll. Odłączyłem ten dysk i już windows działa, ale trochę opornie. Przedtem miałem ten sam komunikat z Hall.dll do innego dysku, tak że później nie mogłem wejść nawet do trybu awaryjnego? Skąd się bierze ten błąd?


(JNJN) #16

Prawdopodobnie masz tam jeszcze system, albo bios chciał wystartować z niego? Bootowanie jako pierwsze w biosie ustaw z nowego dysku.

A generalnie błąd z reguły oznacza uszkodzenie dysku lub plików systemowych lub ich brak.

Wrzuć tu cały scren smart nowego dysku z najnowszego HD Tune Pro.


#17

Prawie idealnie :slight_smile: Mógł by się nieco szybciej włączać i mniej zastanawiać nad otwarciem kart itp.

Podziwiam kolegę. Masakrować się na dziadku XP mając na rynku doskonały i sprawdzony system jakim jest W7. Ja bym dał sobie spokój z XP. To już nie te czasy.


(Bogdan_G) #18

Panie Szpakuś - to nie tak z tym napędzaniem baranów… w stronę windows7.
Jeśli komu trzeba tego systemu do aplikacji 64 bitowych - to owszem, a nawet zasadne w tym internecie pełnym nowych rozwiązań.
Gdy u mnie na dobrze ułożonym pc z XP - Firefox 50.1 jest szybszy i b. dobrze wyświetla strony, nawet to discourse - to pojęcie “masakrować się” jest nadużyciem.
Wielu ludzi nawet nie umie skorzystać z dobrodziejstw systemu Windows 7 x64. Wielu osobom też aplikacje nie śmigają lekko.
Póki działają funkcje medialne, office, programy graficzne, przeglądarki - to dla niewymagających jest wypas. nawet nadaje się do pracy. Sic.


(Lecho1523) #19

Musiałem zmienić bootwanie.

Windows 7 z chęcią, tylko czy nie będzie problemów na tej płycie głównej, procesorze tak jak miałem z W10?


#20

Chętnie sam bym posiedział na XP lecz nawet pomimo tego że do mojego starego HP6455b są sterowniki pod XP to niestety nigdy nie udało mi się dopasować go lepiej jak W7.
Tu masz filmik z tego jak zachowuje się mój HP z dyskiem SSD na WinXP
To jest maskara bo inaczej tego nazwać nie można.


Prawie półtorej minuty i wierz mi kolego - nie pomaga kombinowanie ze sterownikami i usprawnieniami Windowsa. Nie ważne czy w trybie AHCi czy IDE. Mułek i tyle.
Sprzęt to HP 6455b, Phenom II 2.8GHz DC 1333, SSD Patriot Blaze SATA3, 4GB DDR3 1333
XP PRO SP3
Sterowniki pod XPka mam do HP6455b ale tylko do XP x32. XP x64 by nie tracić RAM nie da się instalowac na sterach od X32.

Moim zdaniem W7 SP1 spokojnie nadaje się do sprzętu produkowanego w latach od 2005 do nawet 2013.
Przyznam jednak że jest stabilniejszy, szybszy i mniej awaryjny jeśli nie wgramy do niego aktualizacji czyli zaraz po instalacji czystego np. W7 PRO natychmiast blokujemy WU.