Windows 10 Home 64-bit ile ustawić GB na system?

Witam,

Ile mam ustawić GB na partycji C na system Windows 10 Home 64-bit oryginalny wraz z aktualizacjami do pobrania jak będą.

Pozdrawiam.

 

Minimalna ilość wolnego miejsca dla systemu 64 bitowego, zgodnie ze specyfikacją od Microsoftu to 20 GB. W zależności od ilości danych, jakie zamierzasz przechowywać na partycji systemowej, zwiększ podaną wielkość zgodnie z twoimi wymaganiami. Nie ma jednego uniwersalnego rozmiaru partycji systemowej, który zadowoli każdego - dla jednego wystarczy partycja 40-60 GB, dla innego 100 GB będzie za mało.

 

Jeżeli posiadasz większy dysk to jak najbardziej 100gb wystarczy, zarówno na system jak i aplikacje

Ja sobie ustawiłem 120 GB. Ale ile Tobie wystarczy to nie mam bladego pojęcia.

Sugeruje ustawić maksymalnie 50-55GB dla partycji systemowej. Przy czym to wymaga odrobinę rygoru instalujemy oprogramowanie zmieniając przy instalacji dysk z C:/Program Files na D:/Program Files. Tak zmniejszona partycja Jest łatwiejsza w naprawie w razie uszkodzenia systemu.

Ustaw dużą partycję, zainstaluj system i wszystkie programy, zmień rozmiar partycji na pożądany. Zajmie to 2 minuty i będziesz mieć to, co lubisz.

Powiedz najpierw jak duży masz dysk. Bo jeśli jest to dysk 60GB to nie wiem nawet czy opłaca się robić dwie partycje. 

Ja na system do najbardziej prostych zastosowań dał bym góra 30, ale należy używać regularnie narzędzi do usuwania śmieci, pamięci podręcznej itp. Foldery z katalogu użytkownika (pulpit wg. upodobań)  przeniósł bym na inną partycję, i jak już podaje @RediVeGo na innej można zainstalować aplikacje. Oczywiście przy dysku powyżej terabajta można sobie szastać obszarem. 

Warto pamiętać, że niektóre gry zapisują swoje dane na dysku C i nie zmienisz tego. Ja osobiście mam 60GB i po około 1,5 roku mam wolne 20GB.

Ja posiadam W10Pro, zainstalowany wraz z GTA 5 na dysku SSD o pojemności 120GB (dostępne 111GB) i zostaje mi około 37GB wolnej przestrzeni wykluczając plik wymiany.

ja ustawiłem u siebie 70gb (70000) i za dużo nwm po co pakować 100-120gb na os (jest tak mało ponieważ mam na razie mało dokumentów, to się troszkę zmieni ) dołączam zdjęcie. a proponuje 50000 czyli 50gb.

Jak mam SSD 80GB warto dzielić?

Nie warto, nie ma sensu dzielić tak małego dysku.
Dobrym pomysłem byłoby zostawienie tego ssd tylko na system i zakup 1tb hdd (kwota ~180 zł)

Dodatkowo dyski ssd zwalniają przy zapełnianiu ich danymi :confused:

A po trzecie sprawdzaj daty wątków, na które odpowiadasz.

A po czwarte warto wiedzieć, które dyski zwalniają.

6 posts were split to a new topic: Duża zajętość partycji systemowej