Windows 10 jako subskrypcja

Tak jak w temacie. Możliwe, że jednak Windows 10 będzie oferowany jako subskrypcja.

Oczywiście, że będzie. To tylko kwestia czasu.

2 polubienia

To zainstaluję XP’ka czy 8.1 na które mam licencje. Raczej nie mam parcia by za cokolwiek płacić abonament… To tylko zwiększy piractwo zgaduję. :wink:

1 polubienie

Zwiększy udział Windows 7 do 90% na Steam :stuck_out_tongue_winking_eye:

3 polubienia

I bardzo dobrze, biedaki przejdą na Ubuntu, a szlachta zostanie w Windows.

Analfabeci przecież tam pisze, że to dla Firm będzie. Masakra jak ludzie czytają nawet tak krótkie newsy.

Abonament byłby równoważny temu, co Microsoft oferuje firmom w ramach Microsoft 365 dla firm.

Analfabetą można ewentualnie nazwać Ciebie, bo patrz co masz napisane. M$ W TYM MOMENCIE oferuje to firmom i chce zacząć to samo oferować użytkownikom indywidualnym. Jeżeli będzie do wyboru wykup licencji jak ma to miejsce do tej pory LUB subskrypcja jeżeli komuś finansowo tak jest łatwiej to nie ma problemu. Wkurzę się, jeżeli nagle znikną licencje dożywotnie i ludzie zostaną zmuszeni do subskrypcji, a totalnie oleję te firmę, jeżeli moja obecna licencja przejdzie na model subskrypcji. Niby nie ma o czymś takim mowy, ale kiedyś o tym plotkowano, a plotki lubią się czasem potwierdzać.

1 polubienie

Dwa trzy lata temu to chciano mnie żywcem zakopać za głoszenie takich herezji a tu proszę jednak M$ będzie do tego dążył…

Obstawiam, że MS zastosuje następujący patent: Win10Home jako jednorazowo opłacana, dożywotnia licencja oraz Win10Pro w modelu subskrypcyjnym.

Nie wiem jak potoczyły się losy Win10S, ale byłby to świetny kandydat na nową wersję dla domowego użytkownika.

Win10 Pro to dla maluczkich firm.
Duże używają Enterprise

Duże już są “dojechane” subskrypcją. Teraz czas na maluczkich :slight_smile:

Mnie ciekawi jak Microsoft chciałby wprowadzić subskrypcję Wingrozy 10 (może już wtedy 11?) przy kupowaniu np. laptopa, nowej płyty głównej lub dysku? Dodadzą numerek aktywacji? Generalnie jest to chory pomysł.

Przecież to nie ma racji bytu.
Nie sprzedadzą żadnej licencji…

1 polubienie

Nowe komputery będą schodzić jak ciepłe bułeczki, tak jak ma to miejsce do tej pory

  1. Windows Insider to Alpha.
  2. RTM to wieczna Beta.
  3. Brak kolejnych numerków po 10., a zamiast tego zamieszanie z kompilacjami i ogromnymi numerami wersji TEGO SAMEGO kernela, który jest “rozwijany” od Visty.
  4. Chaos w UWP.
  5. Chaos w Linux SubSystem.
  6. Wycofywanie się cichaczem z ledwo co wprowadzonych funkcji.
  7. MS <3 OpenSource ThisIsTrap.exe.bash
  8. Office przechodzi tylko na wersję abonamentu. 2019 był ostatnią wersją Retail.
  9. Nie obejrzysz się, a za AKTUALIZACJĘ do Windows 10 2021 zapłacisz krocie bo zmienią coś w EULA, chociaż zasadniczo to jakiś prawnik powinien wyłożyć dla laików czy taka zmiana PRAWNA jest możliwa.
4 polubienia

Nie tego samego kernela. Najnowszy jest od 1903.
To ze pisze windows 10 to za mało by tak dutkać.
Od 2015 tez jest win 10. Ten sam? Nazwa została. Ciekawe ze nawet MS pisze "Windows 10 wersja 1803 albo 1909.
A w przyszłym roku będzie Windows 10 v. 2004. Windows 10 to juz tylko nazwa zwyczajowa.
Co roku jest inny system.
I musi. Sprzęt sie zmienia. A jaki najczęsciej jest kupowany ? Laptop. A jaka juz teraz jest róznica między laptopem a smartfonem poza ekranem ? Dla młodego żadna. Ten drugi jest wygodniejszy. On tylko potrzebuje judupe i jakieś gry. Jak skończy 12 lat to będzie sie darł o laptopa bo gry bardziej rozbudowane.
Masz smartfona a na nim androida?. Pięć lat temu była wersja 4. Teraz 9 lub 10. Co rok prorok a nawet częściej. Czemu ? Bo sprzęt się zmienia.
Klient nasz pan.
P.S. Jak piszesz te teksty z numerkami co do win 10 to po każdym należało by to jakoś sensownie umotywować. Admina jednak coś zobowiązuje. Wiedza.
A nie pisać.

  1. Adam to idiota.
  2. Jego żona to kretynka.
  3. Nie wiadomo jakie numery butów noszą

Rany, ty tak poważnie?
Kupujesz komputer z Windowsem i działa dożywotnio.
Teraz twój scenariusz, kupujesz komputer z Windowsem i wyskakuje ci “zapłać subskrypcję aby użytkować”.
Ja bym poszedł do sprzedawcy i odzyskał kasę.
Zrobi to każdy.
Nikt przy zdrowych zmysłach nie zapłaci haraczu.

haha
zobaczysz ilu będzie chętnych

Poczekamy na 20H2 i Windows 10 X i na wyrównanie numerów kompilacji z Windows 10. Wtedy element X to ten brakujący do zestawu subskrypcji dla użytkownika domowego. Tak sądzę, że zagadka rozwiązana.

Zobacz ilu “wyznawców” ma Office 365. MS ma dość środków, żeby pracowały dla nich bandy “pożytecznych” idi^H^H^H trolli. Kupisz kompa, dostaniesz roczny abonament, sprzedawca w MM od razu zaoferuje Ci w promocyjnej cenie przedłużenie na trzy lata. Weźmiesz bez gadania, bo co innego zrobisz… zainstalujesz Linuksa?

1 polubienie