Windows 10 jako subskrypcja

Naprawdę. Oryginalne win 7 i 8 można ciągle darmowo zaktualizować. Zdecydowana większość kupowanych laptopów czy tez pudeł ma zainstalowaną 10- siatkę. Problem dotyczy wyłacznie ludzi którzy zdecydowali sie samemu poskładać nowy komputer. Blaszak.
Tak wielu to ich nie ma. Nie przesadzajmy.

Myślisz, że kupując komputer z systemem system dostajesz gratis, czy jak? (żart :D) Jasne, większość sobie z tego nie zdaje sprawy, ale nie zrównujmy wszystkich do tego poziomu :wink:

Z tym, że wtedy identyczne konfiguracje różnią ceną. Zwykle jest to 500. Wiem bo niedawno kupowałem laptopa i dwa identyczne modele jeden z zainstalowanym system a drugi nie to ten bez systemu kosztował 500 zł mniej właśnie.
Za ten system który jest już zainstalowany na gotowych zestawach przez producenta też trzeba zapłacić.

Nowe gotowe zestawy czy laptopy też nie mają Windowsa za darmo. Jak przy W7 różnica w cenie była mała, bo jakoś 200-300 zł tak teraz zazwyczaj 500 zł różnicy masz. Wygląda na to, że producenci nie dostają upustów na OS.

No i wlaśnie dlatego nie będzie subskrypcji bo i po co. Kupujesz ze sprzętem bo ma ma działać. Od razu. Jak smartfon. Płacisz za to. No chyba że zaczną sprzedawać bez systemu. Tylko po co skoro tak jest prościej. Dla nich i dla nas.

Nigdy nie miały. Więc po co subskrypcja skoro tak jest prościej. Dwa w jednym.

Zawsze będzie możliwość kupna komputera z systemem nawet jeżeli będzie on sprzedawany na zasadzie subskrypcji. Będzie to polegało na tym, że kupujesz komputer z zainstalowanym systemem a w jego cenę wliczona jest już na przykład roczna subskrypcja. Po roku użytkowania aby dalej mieć możliwość korzystania z tego systemu trzeba będzie zapłacić.
Dalej będziesz miał wybór podczas kupna komputera czy ma być z systemem czy bez i dalej będzie to dla większości bardzo wygodne jak teraz gdy kupują komputer z zainstalowanym system. Tutaj wiele się nie zmieni. Zmienić trzeba będzie przyzwyczajenia by mieć świadomość, że raz na kwartał, pół roku, rok trzeba będzie opłacić abonament za system.

A co to konkurencji już nie ma ?. Microsoft sam na tym świecie ?. Puść wodze fantazji i wyobraż sobie że Google za Chrome każe sobie płacić.
Pomyśl do czego ci potrzebny system operacyjny ? By patrzeć na kręcące się kółeczko w trakcie startu? Czy raczej po to by miedzy innymi otworzyć jakąś darmowa przeglądarkę. Do niczego więcej.

Widzę, że wszystko ci łopatą trzeba tłumaczyć. Chyba napisałem, że komputery przecież wciąż będzie można kupić bez systemu i zainstalować co się chce. Czy jak gdzieś napisałem że tylko system Microsoftu będzie dostępny? Dowolność będzie taka sama. Instalujesz co chcesz. Przecież oprócz formy zapłaty przy modelu subskrypcji dla końcowego użytkownika nic by się nie zmieniło. Nadal będzie miał dowolny wybór co i od kogo oraz jaki system na swoim komputerze chce zainstalować.

Ty mi swojego gdybania w stylu “gdyby babcia miała wąsy” nie opisuj. Na ziemie zejdż i przestań teoretyzować. Nie nazywasz się Microsoft by wiedzieć ta firma kiedyś zrobi. Ja ci tylko zadaje pytanie. Po co ma to robić skoro i tak ma z ciebie forsę. Od razu. A nawet jeszcze wcześniej bo od producentów komputerów a ci dopiero potem ją z ciebie zedrą.