Windows 10 klucz

Mam taki problem ponieważ niewiem gdzie jest klucz do win 10 na obudowie go niema na stronie producenta było napisane że trzeba z rejestru wyciągnąć go i tam podali cały kod do tego sprawdziłem dało mi jakiś kod ale sprawdziłem to na lapku z win 7 niewiem czy to robi jakąś różnice i tam była nalepka z kodem i oto ten kod z
nalepki niezgadzał się z tym z rejestru więc gdzie mogę znaleść owy klucz?

Próbowałem to zrozumieć, ale może napisz to jeszcze raz. Po polsku.

1 polubienie

Potrzebuje znaleźć klucz do win 10

A i mam jeszcze jedno pytanie ponieważ kilka minut temu nagle pojawił mi sie pendrive w ten komputer ale ja żądnego niemam nazwa to system_drv literka e komputer firmy lenovo jak coś .

Mam jedno pytanie: jak chcesz znaleźć klucz od Windows 10 na komputerze z Windows 7 ?

Kto przetłumaczy powyższy tekst na język polski?

1 polubienie

Ja spróbuje :
“A i mam jeszcze jedno pytanie ponieważ kilka minut temu nagle pojawił mi sie pendrive w ten komputer ale ja żądnego niemam nazwa to system_drv literka e komputer firmy lenovo jak coś .”

Mam jeszcze dodatkowe pytanie. Kilka minut temu ktoś mi dopiął do USB swój pendrive (lub ja po pijaku). W Mój Komputer widnieje dodatkowa literka dysku - E. Na pendrive mam jeden plik : system_drv . Komputer marki Lenovo. Pomocy!!

chyba ok ?
@arianpl laptopa kupowałeś z naklejką czy masz w dokumentacji sprzedażowej ? Najczęściej klucz jest przypisany do komputera.

1 polubienie

To laptop po aktualizacji z win7?
Nie potrzebujesz żadnego klucza.
Zainstaluj Win10 na nowo i system aktywuje się sam.

Nigdzie w systemie nie znajdziesz klucza, bo taki nie istnieje. Masz licencje na podstawie jakieś sumy kontrolnej swojego hw.

Jeśli to laptop z fabrycznym Win10, to klasycznego klucza również nie zobaczysz. Licencja jest w UEFI.

W obu przypadkach instalujesz bez podawania klucza.

2 polubienia

NIema możliwości odczytać klucza bo ostatnio chyba coś mi się z dyskiem głównym stało i jak dysk padnie to bene musiał kupić nowego windowsa.

A i aktualizowałem z win 7 do win 10.

Czy ty w ogóle myślisz cokolwiek?? Po co Windowsa kupować jak dysk padnie? To dysk trzeba kupic.

Na nowym dysku instalujesz Windows 10, a w instalatorze Win 10 wpisujesz klucz windows 7.

I w tym jest problem bo klucza niema :stuck_out_tongue:

Co Masz w Ustawienia-Aktualizacja-Aktywacja napisane?? Pewnie to co 99% ze system aktywowany cyfrowo do konta. Klucz Win 7 podajesz w instalatorze, a potem on ma klucz uniwersalny.

Jeszcze raz… Jaki system? PRO czy HOME Po aktualizacji? Nie aktywował się?
Masz generic (instalacyjne klucze, nie do normalnej aktywacji, są dostępne publicznie. I w zależności od wersji Windows 10, klikasz aktualizacje i zabezpieczenia zakładka aktywacja, zmień klucz i wpisujesz:

Dla HOME: YTMG3-N6DKC-DKB77-7M9GH-8HVX7

Dla PRO: VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T

Czyli klucz dla win 7 do klucz do win 10 ?

Mam pro i się aktywował ale chcę znaleźć klucz do Windowsa bo zamierzam złożyć komputer z nowymi podzespołami i poprostu chce mieć tam windows 10 i niehce kupywać nowego wienc poprostu ten komputer pewnie na czensci sprzedam a win 10 z dysku odnistaluje.

Klucz jest przypisany do biosu płyty głównej i tego nie zmienisz.
Musiał byś zadzwonić do MS i np.że padła Ci płyta główna może MS by poszedł Ci na ręke
i byś się z nimi dogadał w sprawie klucza.

Dobra mam teraz ostatnie pytanie czy możliwe jest wyciągnięcie klucza z rejestru ponieważ na stronie Lenovo było napisane żeby znaleźć klucz to trzeba użyć tego kodu :
Set WshShell = CreateObject(“WScript.Shell”)
MsgBox ConvertToKey(WshShell.RegRead(“HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\DigitalProductId”))

Function ConvertToKey(Key)
Const KeyOffset = 52
i = 28
Chars = “BCDFGHJKMPQRTVWXY2346789”
Do
Cur = 0
x = 14
Do
Cur = Cur * 256
Cur = Key(x + KeyOffset) + Cur
Key(x + KeyOffset) = (Cur \ 24) And 255
Cur = Cur Mod 24
x = x -1
Loop While x >= 0
i = i -1
KeyOutput = Mid(Chars, Cur + 1, 1) & KeyOutput
If (((29 - i) Mod 6) = 0) And (i <> -1) Then
i = i -1
KeyOutput = “-” & KeyOutput
End If
Loop While i >= 0
ConvertToKey = KeyOutput
End Function

i zapisać w vbs .I czy z tego może wyjść prawdziwy klucz?

Klucz wyciągniesz ale na innej płycie głównej bez kontaktu z MS nie będzie działał.

Ok dzięki