Windows 10 nie działa jak powinien

Witam mam dziwne problemy z window 10 mianowicie

  1. brak uruchomienia menadżera zadań po kliknięciu ppm na pasku zadań, klikam menadżer zadań i nic
  2. Programy i funkcje, włącz lub wyłącz funkcje systemu windows, klikam i nic
  3. nie mam przycisku by odinstalować aktualizaacje

    Wygląda jak bym nie miał konta administratora, a mam

    O co tu chodzi? dodam że wcześniej miałem 10 home, teraz 10 pro i to samo, to czysty windows dzisiaj instalowany.

Aktualizacje może tylko z Kafelków, MS może tak chce przekonać do porzucenia resztek panelu sterowania?

Punkty 2 i 1 bardzo dziwne skoro nawet świeży Windows tak ma? Nie zaoszczędziłeś z 600 złotych i przy okazji nie złapałeś jakiegoś śmiecia co ci to przyblokował?

W zeszłym tygodniu miałem Windows home czysta instalka i to samo, kupiłem klucz 10 pro zainstalowałem czystą windę pobraną ze strony Microsoft i kicha, usuwałem partycje przy instalacji Windowsa formaty i nic.

Doszłem do tego że któryś sterownik z oryginalnej płyty asusa tak powoduje, czysta winda jest ok jak wsadzę płytę i komputer sam sobie instaluje, to po instalacji wszystkiego takie problemy.

Spróbuj zainstalować system bez instalacji czegokolwiek ze stron producentów. Windows pobierze sobie wszystkie sterowniki sam z WU.

Sterowników już od dawna nie instaluje się z płyt od producentów. Jeśli coś nie będzie działało poprawnie na sterownikach Windowsa to instalujesz dopiero producenta, ale aktualne z jego strony, a nie archiwalne z płyty :wink:

1 polubienie

Na stronie zą 3 nowsze jak na płycie, bez sterowników nie działa poprawnie miedzy innymi karta dźwiękowa, grafika, dyski m2, to i jeszcze jakieś drobnice się znajdą, touchpad, karta sd

To podaj tutaj model tej płyty głównej. Asus… i co dalej? Windows 10 ma być ilu- bitowy?

Czy po instalacji systemu dałeś mu czas, aby w pełni się zaktualizował?

Tak dałem czas, laptop to Asus G752VM winda 10 pro 64 bit

To podaj jeszcze co widać w Menadżerze Urządzeń zaraz po zainstalowaniu i zaktualizowaniu systemu? Czy są braki zaznaczone na żółto (pytajniki, wykrzykniki)?

Po południu wgram jeszcze raz czysty system i sprawdzę.

No właśnie! To podstawa. Zainstalować, zaktualizować (jeśli jest połączenie z siecią?), sprawdzić po tym co widać w Menadżerze Urządzeń i ze strony firmowej zainstalować jedynie te sterowniki, których pozycje są zaznaczone na żółto. To tak na początek.


Oczywiście, wybrać tam swój system (bity!).

1 polubienie

Mam nowy system, nie instalowałem sterowników, i niby działa po za Touchpad instalowałem do niego sterowniki i nie da się zainstalować. Po za tym podczas instalacji programów np Darco organizer , OpenOffice niby zainstaluje a resztę dzieje się jak w pierwszym poście czyli.

  1. brak uruchomienia menadżera zadań po kliknięciu ppm na pasku zadań, klikam menadżer zadań i nic
  2. Programy i funkcje, włącz lub wyłącz funkcje systemu windows, klikam i nic
  3. nie mam przycisku by odinstalować aktualizacje

Przed każdą instalacja robię punkt kontrolny do przywrócenia systemu, by móc cofnąć system.

Czy to jest oryginalna wersja Windowsa ze strony Microsoft? Używałeś jakiegoś aktywatora, a może to jakaś fanowska przeróbka?

Oryginał ze strony microsoft, klucz kupiony na allegro z FV

Jak poniżej 400 / 600 złotych to raczej dałeś się wrobić w maliny :strawberry: :apple: :cherries:.

Używasz jakichś skryptów albo programów optymalizacyjnych? Jak instalowałeś tego Windowsa, sformatowałeś cały dysk?

krystian3w a to niby czemu? 30 dni masz na aktywowanie, i w tym czasie windows powinien działać jak aktywowany, zresztą normalnie aktywowałem kupionym kluczem tego windowsa, pobrało bodajże wczoraj aktualizacje i jest wszystko ok.

pocolog, nic nie mam z optymalizacji, tak dysk formatowany, ba nawet partycje były usuwane.

Bo pewnie kupiłeś jakiś klucz który już był z klika razy sprzedany i dostarczony tylko mailem?

@krystian3w To nie powinno mieć kompletnie żadnego znaczenia, problemy może mieć tylko z aktywacją, lub ew. późniejszą jej utratą.

Tak samo kompletnie nie powinien mieć znaczenia sprzęt. Świeży Windows po czystej instalacji nie powinien się tak zachowywać - zgłaszałoby to więcej użytkowników.

@morelo Jeszcze dopytam czy jesteś pewien, że nie instalujesz Windows 10 S?

Mam taki zainstalowany.

Tak krystian3w, tak jak piszesz i kompletnie nie ma to znaczenia, home kupiłem w 2017r tak samo i działał przez 2 lata, aż zaczęły skróty znikać lub programy przestawały działać dlatego zrobiłem reinstalacje na pro i takie klocki mam dziwne, zresztą na home było tak samo, sprawdzałem już dyski, ram, grafike, aktualizowałem bios i nie rozumiem czemu tak się dzieje.