Windows 10 zawiesza się podczas gry "problem pojawił się z dnia na dzień"

Witam, podczas gdy gram… czy to w Counter Strike czy to League Of Legends i jednocześnie włączę sobie np. Spotify czy Discord komputer naglę się zawiesza… nie działa myszka, ekran jest „sfreezowany” i klawiatura się odłącza. Trzeba wykonać restart komputera guzikiem. Próba naprawy była komendą w wierszu poleceń sfc /scannow, coś tam wyszkoczyło jako blad, zostal autmatycznie naprawiony, ale moj problem nadal sie pojawia.

Windows 10 Home x64
grafika: Nvidia GeForce GTX 1050 2GB
ram: 12GB
procek: Intel Core i3 3240 3,40GHZ
PG: Gigabyte B75M-D3H

Przydałoby się też sprawdzić temperatury podzespołów, min. od grafiki.

Jest jakiś uniwersalny program do sprawdzenia temperatury podzespołów?

Spróbuj hwinfo64 do temperatur. Jaki masz zasilacz?

Screenshot odnośnie temperatur oraz streszczenie wnętrza komputera


Vero L1 500W PSU 80Plus 2xPEG

Temperatury sprawdzałeś w czasie włączonej gry, czy na pulpicie? Bo jeśli na pulpicie, to temperatura procesora jest trochę wysoka.

Tylko pulpit. Czy w takim razie wymiana pasty przewodzącej będzie wskazana tutaj?

W takim razie, wymiana pasty termoprzewodzącej jest wskazana. Bo skoro na pulpicie masz +60 stopni, to w grze możesz mieć po chwili +90 i stąd możesz mieć te wspomniane problemy.

1 polubienie

Po wymianie pasty pokazuje takie temperatury. Dodam, ze nie ma wirusów ani nie pożądanego oprogramowania (skan adwcleaner).

2222

Jest ok biorąc pod uwage, że teraz ciepłe dni są za oknem, na chacie ciepło, komp może mieć takie temperatury. No ale przynajmniej nie powinien zawieszać się teraz system od temperatur wysokich, musisz to jeszcze obserwować.

Brat pograł wczoraj i nie pojawił się problem. Zauważyłem jeszcze jedną rzecz. Po odkręceniu obudowy zobaczyłem, że od zasilacza do płyty głównej był podłączony tylko jeden 4 pinowy, który normalnie jest podzielony na x2 4pin. Może zasilacz dawal zbyt malo prądu?


Możliwe. Niech ktoś mądry wypowie się na ten temat.

Jednak problem pojawia się dalej. Komputer znowu się cały zawiesił i jedyna opcja to restart guzikiem… ktoś jakiś pomysł?

Może sprzęt dogorywa…

Możliwe, że aktualizacje Windowsa coś popsuły. Choć niekoniecznie musi tak być.
Windows 10 to dziwny system, lubi powodować awarie.
Jaki masz zasilacz?

Ja bym po prostu zrobił formata. Może w systemie coś się uszkodziło. Sterowniki nowe pobrał. Ewentualnie spróbować podmienić zasilacz na inny.

atx_12v_2x4

Z tego co pamietam to pod dwurdzeniowy CPU podpina sie jeden, 4+ ,dwa.
Ty masz dwurdzeniowy.

A jeśli jest podpięty teraz całość a nie x1 4pinowy to coś może się stać z PC?

Jest jakiś program, który automatycznie mi sprawdzi sterowniki (bez kupowania konta premium) czy muszę raczej sam grzebać po każdym sprzęcie i weryfikować?