Windows 11 24H2 wersja finalna już oficjalnie jest na stronach M$

Można ssać:
https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows11

A obsługa Copilot+ i NPU nie są jeszcze oficjalnie wymagane?

Z tego co zdążyłem zauważyć to nie.

Pytam się, bo jakieś wymagania podane są ale dla mnie jest oddzielna rubryka dla ludzi którzy w ogóle chcieliby odpalić tego kooperanta XD

Można aktualizować, czy poczekać na update przez WU?

Ja właśnie ;pobieram.
Postawie na czysto a dalej Wola Twoja Panie :smiley:

godz: 01:21 -system postawiony ,sterowniki - działa jak ma działać problemów na ten czas nie odnotowałem.

Jak z instalacją na niewspieranym CPU (po prostu za starym z okolic 2015 a nie bez NPU z 2023/2024 lub na Core 2 Duo bez POPCNT) i braku Secure Boot?

Cóż, niewspierana:

Brak Secure boot to jeszcze nie taki problem jak stary Secure Boot, który włączony zablokuje boot.

Czysta instalacja idzie bez problemu jeśli włączysz odpowiednie opcje w Rufusie. Natomiast przy aktualizacji ze starszej wersji trzeba się trochę nagimnastykować: trzeba zrobić odpowiednie wpisy w rejestrze i zablokować tymczasowo pobieranie aktualizacji.

Jak to te same wpisy, co udostępnia pan z forum PC Format (Fred Flintstone jako awatar) to one nie działają.

Szkoda jak Rufus nie tyka kompletnie ISO by ruszył setup.exe z tegoż pendrive.

image

:open_mouth: nanana, ja też pobieram. :smiley: Po pobraniu można zamontować *.iso i uruchomić setup’a i zaktualizować??

Po co format? To tak, jakbyśmy robili reflash Androida, bo nowa wersja ROM’u. Aktualizujemy przez OTA i git.

Podobnie z iOS.

Co do Linuxa, np. Kubuntu. Po co format, jeśli można zaktualizować wersję distro - można, prawda?

Może okulista lub optometrysta potrzebny:

A że forum tamto padło ze 2 lata temu i vortal to inna sprawa.

Wykasowałem na razie 2 z 3 ostrzeżeń (że mam za stary CPU i za stare TPM) i z tym 3 jest problem, do znalezienia odpowiedniego wpisu rejestru:

obraz

No chyba że rzeczywiście skończy się to martwym rozruchem i cofaniem do 23H2 (działa inna komenda na udawanie serwera, ale wolałbym jej użyć na końcu do zrobienia przycisku do papieru).

:open_mouth: :open_mouth: Ja mam płytę Tuf Gaming X570 Plus i CPU Ryzen 7 3700X. Przejdzie?

Musi.


Już pobrane i uruchomiony Setup.exe.


No a gdzie wył. to wymaganie TPM2? Można w ogóle jeszcze?

@stens1950 Która opcja?

Pierwsza i ostatnia pozycja: BitLocker.

Pierwsza. Ja zawsze wszystko.

@kramar99 czy później w systemie będzie działał BitLpcker?